Fryzura na plażę powinna być przede wszystkim wygodna! Jeśli nie masz czasu na wymyślne upięcia - koniecznie postaw na tak modny w tym sezonie "wet look". To nowocześniejsza wersja tzw. "mokrej włoszki". Trend wykorzystali na swoich pokazach tacy projektanci jak: Barbara Bui, Marni, Alberta Ferretti czy Grinko.

Stylista fryzur Paul Hanlon radzi:

- Twoim zadaniem jest stworzenie niedbałego wizerunku, ale w taki sposób, by wyglądał modnie i stylowo.

Fryzury na plażę: dziewczęce warkocze

Inny pomysł? Warkocz! Wyrzystaj modne upięcia z pokazów: Grachvogel, Antonio Berardi, Jo No Fui, Tory Burch lub zrób opaskę z warkocza, taką jaką prezentowały modelki Holly Fulton.

Dobrym pomysłem jest nałożenie na włosy odżywki bez spłukiwania. Dzięki temu będziesz chronić je przed przesuszeniem, włosy będą gładsze, a warkocz łatwiejszy do zrobienia.

Fryzury na plażę: koński ogon

Świetnym pomysłem na ten sezon jest także koński ogon z pokazu Aquilano. Aby go wykonać włosy muszą być całkowicie gładkie. Następnie należy związać je w kucyk i przy pomocy produktu wygładzającego, uporać się z odstającymi kosmykami. Koński ogon docelowo ma składać się z dwóch lub trzech segmentów poprzypinanych "do głowy" spinkami. 

Fryzury na plażę: wygodne koczki

To najwygodniejsza wersja letniej fryzury. Możesz związać włosy na gładko (pomysł z pokazu Tempretley London) lub skorzystać z nieco bardziej fantazyjnych upięć z pokazów: Ashish, Ackermann, Gallagher, Iceberg, Jo No Fui, Christian Siriano

Fryzury na plażę: opaski

Opaski mogą być modnym dodatkiem, a dodatkowo chronią włosy przed słońcem. Możesz sięgnąć po kolorową chustkę, taką jak z pokazu Dolce & Gabbana lub wstążkę z dużą kokardą na czubku głowy, z pokazu marki Jean Paul Gaultier.

Niezależnie od tego jaką fryzurę wybierzesz, koniecznie pamiętaj o spray'u z filtrem chroniącym włosy przed słońcem. Promieniowanie słoneczne ma tak samo negatywny wpływ na włosy, jak na skórę.

 

Czytaj także:

Długie fryzury [ZDJĘCIA]>>

Fryzury gwiazd - propozycje na lato>>