Fryzury na lato 2021: w stylu Jane Birkin

Fryzury w stylu lat 70.: Jane Birkin / GettyImages

Ukochana fryzura Jane Birkin, czyli długie ciemne włosy i  prosta cienka grzywka lekko przysłaniająca brwi, nie starzeje się mimo upływu dekad (i wciąż chętnie odwołują się do niej wszystkie francuskie it girls Marą Lafontan na czele). Modelka, piosenkarka i muza przełomu lat 60. i 70., adoptowana przez Francję Brytyjka, to kwintesencja wyglądu "je ne sais quoi" i wrodzonej nonszalancki. Właśnie dlatego taka jest też jej fryzura: prosta w utrzymaniu, lekko roztrzepana, swobodna, naturalna. 

Jak mieć fryzurę niczym Jane Birkin? Niezbędna może okazać się oczywiście prostownica, ale najważniejsze tutaj są kosmetyki, które wygładzą pasma na grzywce i długości. Nie pozwólcie jej jednak być zbyt idealną. 

Fryzury na lato 2021: jak Farrah Fawcett

Fryzury w stylu lat 70.: Farraw Fawcett / GettyImages

Słynna fryzura Farraw Fawcett zwiastowała nadchodzącą nową dekadę: była puszysta, wysoka, pełna objętości. Aktorka i ulubienica Ameryki lat 70. - to wszystko dzięki roli w serialu "Aniołki Charliego" - nosiła długie rozczesane i mocno nalakierowane fale w kolorze blond oraz roztrzepaną na boki grzywkę. Jej fryzura stała się na tyle popkulturowa, że odwoływano się do niej w netfliksowym hicie "Stranger Things" (jak myślicie, skąd ta objętość u Steve'a?), a Capital Cities i André 3000 napisali o niej piosenkę. Dziś podobne cięcie wybiera coraz chętniej pokolenie Z.

@groovy_mal

Lol this is a snap memory i thought TikTok would appreciate especially bc this is the only thing y’all really like ##fyp ##70s ##80s ##hair

♬ original sound - Mallory jade

Jak zrobić fryzurę w stylu Farrah Fawcett? Należy podkręcić włosy lokówką i wywinąć je do góry, roztrzepać lub delikatnie rozczesać, a następnie spryskać lakierem. 

Fryzury na lato 2021: niczym Goldie Hawn

Fryzury w stylu lat 70.: Goldie Hawn / GettyImages

Cieniowane włosy lekko opadające przy twarzy oraz grzywka na boki, czyli tak zwana curtaing bang, a do tego kilka pasm upiętych wysoko - oto jedna z najbardziej twarzowych fryzur Goldie Hawn, która była jej znakiem rozpoznawczym w latach 70. Aktorka uwielbiała nadawać swojej fryzurze kontrolowanej objętości, a żeby dodać jej lekkości, farbowała się wówczas na jasny maślany blond. Jej słynne uczesanie możecie obejrzeć chociażby w filmie "Szampon" z 1975 roku, melodramacie o fryzjerze romansującym ze swoimi klientkami.

Jak uzyskać włosy w stylu Goldie Hawn? Sekretem jest dobre cięcie, więc koniecznie zabierzcie ze sobą do fryzjera stare zdjęcia aktorki. W domu wystarczy, że przy układaniu włosów zastosujecie puder lub spray teksturyzujący, które pomogą je delikatnie unieść i swobodnie układać.