Jakie fryzury na imprezę sprawdzą się najlepiej? Nie bez znaczenia jest długość włosów, ich kondycja, ale i twój styl czy rodzaj okazji, na jaką się wybierasz. W przypadku imprezy w klubie dobrze postawić na bardziej seksowne, może nieco niedbałe uczesanie. Impreza biznesowa? Polecamy eleganckie, klasyczne upięcie.

Jeśli planujesz stworzenie bardziej wymagającej fryzury, przeprowadź próbę – dzięki temu nie będziesz musiała stresować się tuż przed imprezą, że coś nie wyjdzie.

Fryzury na imprezę – długie włosy

Launchmetrics/Spotlight

Długie, gęste włosy możesz pozostawić rozpuszczone – wystarczy, że je wyprostujesz lub delikatnie pofalujesz. Jednak, równie dobrze możesz postawić na nieco bardziej efektowne uczesanie.

Fryzury na imprezę – rozpuszczone włosy

Zdecydowałaś się na fale? Zbierz kosmyki z przodu twarzy i zepnij je razem z tyłu głowy. Użyj klamry lub spineczek. Jeśli chcesz, aby fryzura była bardziej stabilna, zebrane pasma zwiąż w kucyk lub niewielki koczek. Fryzura typu half down, half up jest wyjątkowo wygodna – idealnie sprawdzi się na imprezę.

Prosta fryzura na imprezę – kok hiszpański

Edward Berthelot/Getty Images

Jeśli wybierasz się na nieco bardziej elegancką uroczystość, postaw na kok hiszpański. To klasyczne uczesanie, które na długich włosach wygląda najlepiej.

 1. Włosy zwiąż w niski kucyk, nie przekładaj jednak pasm do końca przez gumkę.
 2. Stwórz ciasną pętlę – rozszerz włosy tak, aby ułożyły się w kształcie wachlarza.
 3. Końcówki włosów owiń wokół powstałego koka. Całość zabezpiecz wsuwkami.

Fryzura na imprezę – włosy do ramion

Launchmetrics/Spotlight

Jak wystylizować włosy do ramion, aby wyglądały świetnie podczas imprezy? Możliwości jest wiele, wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Półdługie włosy umożliwiają zarówno stworzenie klasycznych upięć, jak i fryzur nieco bardziej przyciągających wzrok.

Seksowna fryzura na imprezę – mokra włoszka

Launchmetrics/Spotlight

Włosy stylizowane na „mokrą włoszkę”, wyglądają jak wprost po wyjściu spod prysznica. Efekt jest niedbały i bardzo naturalny

 1. W wilgotne po umyciu włosy wetrzyj stylizator. Sięgnij po produkt do włosów falowanych – piankę lub żel.
 2. Wczesz kosmetyk, zrób przedziałek.
 3. Następnie ugniataj włosy w subtelne fale i delikatnie roztrzep.
 4. Po wyschnięciu włosów dodaj odrobinę stylizatora – włosy powinny wyglądać tak, jakby były wilgotne.

Szybkie fryzury na imprezę – kucyk

Launchmetrics/Spotlight

Brzmi banalnie, ale wcale tak być nie musi. Wysoki kucyk przy gładko zaczesanych włosach sprawdzi się świetnie na imprezę. Wolisz spiąć włosy nisko? Spróbuj przekładanego kucyka – zwiąż włosy, a następnie zsuń gumkę, rozdziel kosmyki na dwie partię i przełóż włosy przez środek.

Fryzury na imprezę – krótkie włosy

Launchmetrics/Spotlight

Krótko ścięte włosy także możesz wystylizować na imprezę. Może przydać się kilka akcesoriów:

 • Ozdoby do włosów – klamry, spineczki, ozdobne szpilki i opaski sprawią, że fryzura nabierze  charakteru.
 • Stylizatory – guma do włosów czy żel mogą pomóc ułożyć krótkie kosmyki. Zarówno jeśli zdecydujesz się unieść włosy do góry, jak i gdy postawisz na fale w stylu retro (idealne przy krótkiej fryzurze!).

Prosta fryzura na imprezę – warkocz

Fryzura z warkoczem sprawdzi się zawsze – również na imprezę. W przypadku krótkich włosów najbardziej polecamy dwa dobierane lub holenderskie warkocze. Sprawią, ze będziesz wyglądać słodko i dziewczęco. Jeśli twoje włosy są za krótkie na dobierańca, przetestuj trend baby braid – czyli pojedyncze, niewielkie warkoczyki z przodu twarzy.

Fryzura na imprezę – cienkie włosy

Edward Berthelot/Getty Images

Fryzury damskie na imprezę mogą nie tylko podkreślić twoją stylizacje, ale i optycznie zwiększyć objętość włosów.

Jak czesać włosy, aby nadać im objętości?

 • Tapirowanie – zanim zwiążesz włosy w kucyk delikatnie natapiruj je na czubku głowy. Uniesione u nasady kosmyki będą wyglądać na pełniejsze. Nie decyduj się jednak na to codziennie – możesz uszkodzić włosy mechanicznie.
 • Kosmyki przy twarzy – włosy mogą wyglądać na cienkie i rzadkie, jeśli zostaną gładko spięte w kucyk czy koczek. Wysuń kilka kosmyków i puść je z przodu twarzy – możesz je delikatnie pofalować.
 • Fale i loki – pokręć włosy, nawet jeśli zamierzasz je związać czy upiąć.

Ładne fryzury na imprezę – bąbelkowy warkocz

Launchmetrics/Spotlight

Bąbelkowy warkocz – inaczej zwany oszukanym – idealnie sprawdzi się w przypadku cienkich włosów. Zaplecione włosy w tradycyjny warkocz mogą wydawać się rzadkie, natomiast przekładaniec nada im odpowiedniej objętości.

Do zrobienia bąbelkowego warkocza potrzebować będziesz kilka niewielkich gumeczek. Zrób dwa kucyki na czubku głowy, jeden pod drugim. Podziel pierwszy kucyk na dwie części, przełóż włosy, oplątując dolny kucyk – połącz je ze sobą i zwiąż gumeczką. Następnie niżej zrób kolejny kucyk i powtórz czynności. Aby nadać warkoczowi objętości, rozszerzaj kosmyki palcami. Powstanie fryzura idealna zarówno na domówkę, jak i na rodzinną imprezę!