Fryzury na festiwal - wianki w stylu boho, hippie

Wianki wplecione we włosy to jeden z trendów na ten sezon. Lekka, dziewczęca fryzura idealnie oddaje ducha festiwali, a dodatkowo jest łatwa w zrobieniu i bardzo efektowna. Wystarczy rozpuścić włosy, spryskać je solą morską, albo spiąć w kok i po chwili rozpuścić by lekko falowały, po czym założyć na głowę opaskę ze sztucznymi kwiatami. Można też dopiąć do niej indiańskie pióra, albo wianek wpleść w misternie ułożony warkocz (lub tak zwany „koszyczek”).

Zobacz też: Fryzury na festiwal z warkoczem

Festiwalowy warkocz rodem z Coachelli

Długie, grube, kolorowe warkocze to już stały element festiwalowego krajobrazu. Trend rozpoczęły uczestniczki amerykańskiego wydarzenia Coachella i  nic nie wskazuje na to, że w tym sezonie zamierzamy się z nim pożegnać. Ich imponująca grubość to zasługa pasm syntetycznych - najlepiej w szalonych, jaskrawych kolorach. Największą popularnością cieszy się róż, błękit i soczysta zieleń. Wykonanie warkoczy bokserskich jest trudne, więc jeśli masz taką możliwość - oddaj swoje włosy w ręce profesjonalisty. Jeśli jednak sploty i upięcia to twój konik, możesz pokusić się o samodzielne wykonanie fryzury. Oto instrukcja krok po kroku:

  1. Przygotuj około 6-8 pasm syntetycznych włosów - na obie strony głowy.
  2. Zrób równy przedziałek na środku głowy. Jedną połowę włosów zwiąż gumką, lub podepnij spinkami, aby nie przeszkadzała w zaplataniu drugiej.
  3. Wydziel trzy równe pasma tuż przy czubku głowy.
  4. Do jednego z pasm dołóż złożone na pół pasmo syntetyczne i zacznij zaplatać warkocz holenderski (dobierany).
  5. W miarę zaplatania, dobieraj pozostałe pasma syntetyczne do pasm twoich włosów.
  6. Ze strony węwnętrznej dobieraj pasma naturalne, a z zewnętrznej – naturalne i syntetyczne.
  7. Na koniec ściśnij warkocz gumką i odrobinę poluzuj splot w kilku miejscach, aby dodać mu objętości. 

Zobacz, jak robi to Kulka Lu:

Fryzury na festiwal - rozpuszczone włosy, fale, wet look

Dla wielbicielek naturalności proponujemy rozpuszczone włosy, podniesione u nasady i spryskane sprejem dodającym objętości. Najlepiej zaczesać je z przedziałkiem na boku. Posiadaczki długich i prostych włosów w tym sezonie powinny zdecydować się na grzywki (dzięki, Wednesday!)

Festiwal to także świetna okazja do wypróbowania fryzury typu wet look (jak ją zrobić przeczytasz tutaj). Włosy à la „mokra włoszka” nie są może łatwe w przygotowaniu, ale dla tego efektu warto poświęcić kilka minut gimnastyki przed lustrem.

Fryzury na festiwal - koki, kucyki, krótkie fryzury

Najbardziej praktyczną i wygodną fryzurą są bez wątpienia koki i kucyki, a także modny od kilku sezonów bob (tym razem w nieformalnej wersji). Najszybciej spleść włosy z tyłu i zawiązać je gumką recepturką. Do bardziej eleganckich stylizacji (czyli nie kaloszy i trampek) sprawdzi się gładko zaczesany kok, który warto utrwalić nabłyszczającym lakierem, tak by nie rozplątał się podczas festiwalowych szaleństw. Aby dodać fryzurze trochę fun’u i luzu, włóż za ucho efektowny kwiat, na przykład intensywnie różową piwonię. 

Zobacz też: Jak zrobić koka na 5 sposobów? Instrukcje krok po kroku