Fryzury do pracy bez wątpienia muszą być więc praktyczne, wygodne i łatwe w wykonaniu. Kiedy raz opanujesz zaproponowane przez nas uczesania, stworzysz je błyskawicznie. Może się okazać, że będziesz je nosić nie tylko w biurze. Co najmniej kilka z tych upięć sprawdzi się równie dobrze na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje. Do zrobienia prostych fryzur nie będziesz wiele potrzebować – warto jednak mieć pod ręką gumki i wsuwki. Sporym ułatwieniem okażą się także klamry czy opaski do włosów, za pomocą których dodasz elegancji każdej stylizacji. Akcesoria będą też niezastąpione podczas prób zamaskowania faktu, że twoje kosmyki nie są najświeższe – fryzura na tłuste włosy to rozwiązanie, po które warto sięgnąć, jeśli nie masz czasu na mycie głowy przed wyjściem!

Łatwe fryzury do pracy na krótkie włosy

Krótkie włosy są wyjątkowo modne – dodają nonszalancji i romantycznego wyglądu, kojarzą się ze stylem i klasą Francuzek. Jeśli tylko są dobrze ścięte, krótsze kosmyki świetnie wyglądają rozpuszczone. Aby uniknąć monotonii, warto jednak czasami je podpiąć. Jak czesać krótkie kosmyki?

Fryzury z warkoczem

Wbrew pozorom warkocze nie są zarezerwowane wyłącznie dla długich włosów. Na krótkich kosmykach możesz z powodzeniem zrobić dwa warkocze holenderskie – zacznij je zaplatać przy samym czubku głowy. Powstała fryzura idealnie sprawdzi się dla tych, które lubią wyglądać dziewczęco.

Fryzury do pracy: włosy krótkie z warkoczamiSpotlight/Launchemtrics

Jeśli jednak wolisz wykorzystać warkocz do stworzenia bardziej eleganckiego upięcia, postaw na dobierańca. Zacznij pleść go z boku głowy – możesz stworzyć coś na kształt korony. Dobrym rozwiązaniem jest również zaplecenie dwóch warkoczy z boku i złączenie ich na środku tyłu głowy – ta fryzura prezentuje się najlepiej na włosach falowanych.

Jak związać włosy półdługie do pracy?

Z włosów do ramion i nieco dłuższych bez większych problemów stworzysz najróżniejsze koki. Aby były stabilne, warto sięgnąć po wsuwki, szersze gumki czy ewentualnie wypełniacze – przydadzą się, jeśli masz cienkie włosy, a marzysz o koku pełnym objętości.

Koki i pół-koki

Fryzura half up, half down – inaczej nazywana kokiem samuraja – to wyjątkowo niewymagające upięcie, które idealnie sprawdzi się do pracy. Wystarczy, że wydzielisz część włosów z przodu, które zawiniesz w kok na czubku głowy. Chociaż więc reszta kosmyków pozostaje rozpuszczona, włosy nie będą opadać ci na twarz.

Fryzury do pracy: kok na długich włosachSpotlight/Launchemtrics

Jeśli nie jest ci wygodnie w upięciach na czubku głowy, polecamy niski kok z warkocza. Jak go zrobić?

 1. Rozczesz włosy
 2. Zapleć klasyczny, prosty warkocz.
 3. Zawiń warkocz w stronę karku. Końcówka warkocza powinna być na spodzie. Całość podepnij.
 4. Poluzuj pasma warkocza, tworząc kok. Wepnij wsuwki tak, aby całość stabilnie się trzymała. Jeśli chcesz, aby kok był jeszcze efektowniejszy, poluzuj kolejne pasma warkocza – upięcie nabierze objętości, a jednocześnie będzie wyglądać nonszalancko.

Szybkie fryzury do pracy – długie włosy

Długie włosy możesz spiąć na najróżniejsze sposoby. Jeśli jednak masz pełne objętości, grube kosmyki, upinanie skomplikowanych fryzur może nie być najłatwiejsze. Dlatego też jedną z najprostszych i najczęściej wybieranych fryzur do pracy jest tradycyjny kucyk. Noszony codziennie może jednak okazać się monotonnym uczesaniem – czasami warto go urozmaicić nawet w prosty sposób.

Przekładany kucyk

To bardzo prosta, a zarazem efektowna fryzura. Jak ją zrobić?

 1. Zaczesz włosy do tyłu. Zwiąż włosy w luźny kucyk przy karku.
 2. Nad gumką podziel włosy na dwie część w taki sposób, aby powstała wolna przestrzeń pośrodku. Przez nią przełóż kucyk.
 3. Jeśli chcesz, możesz wykonać kolejne „przełożenie” – zwiąż włosy gumką nieco niżej i powtórz całość. Dzięki temu upięcie będzie jeszcze bardziej efektowne. Aby zasłonić gumki do włosów, zepnij obie pętelki za pomocą wsuwki i rozluźnij kosmyki.
 4. Jeśli masz falowane włosy, zrób luźniejszy kucyk i nadaj mu bardziej niesfornego charakteru. W przypadku włosach prostych możesz postarać się o stworzenie gładkiej, bardziej eleganckiej fryzury.

Eleganckie fryzury do pracy

Fryzury do pracy biurowej, chociaż również powinny być proste i szybkie, zwykle wyróżniają się bardziej formalnym charakterem – dlatego też zamiast messy bun wybiera się raczej gładkie, klasyczne koki. 

Upięcia

Jak zrobić upięcie, które doskonale pasuje do formalnego, biurowego dress code'u?

 1. Zrób przedziałek. Zwiąż włosy w niski kucyk. Nie przeciągaj kosmyków do końca, gdy będziesz przekładać je przez gumkę ostatni raz – pozostaw pętelkę.
 2. Końcówki kucyka owiń wokół gumki. Użyj wsuwek.
 3. Rozszerz pętelkę na boki, tuż nad karkiem. Przypnij wsuwkami warstwę spod spodu.

Fryzury do pracy: kokSpotlight/Launchemtrics

Oprócz tego sprawdzić się może szybka fryzura pracy z podpiętym warkoczem.

 1. Rozczesz włosy, za pomocą grzebienia ze szpikulcem wydziel dwa pojedyncze kosmyki po bokach twarzy.
 2. Z pozostałej części włosów zapleć warkocz. Owiń go wokół własnej osi i podepnij wsuwkami.
 3. Sięgnij po zostawione wcześniej włosy z przodu i owiń je wokół powstałego upięcia. Im grubsze masz włosy, tym efektowniej fryzura będzie się prezentować. Całość podepnij wsuwkami.

Fryzury do pracy: podpięty warkoczSpotlight/Launchemtrics

Ze względu na to, że podstawą upięcia jest warkocz, fryzura jest wyjątkowo trwała, warto jedynie zwrócić uwagę na to, aby dobrze podpiąć kosmyki wsuwkami. Ewentualnie sięgnij po lakier do włosów, który dodatkowo utrwali całość i sprawi, że łatwiej będzie zapanować nad wystającymi włoskami.

Koniecznie zajrzyj też do naszej galerii. Zebrałyśmy tam więcej pomysłów i inspiracji na fryzury do pracy prosto z wybiegów i ulic światowych stolic mody.