Fryzury blond: mysi blond

Po sezonach farbowania włosów na blond z truskawkowym refleksem albo ten w kolorze jasnego beżu, projektanci proponują nam, by dać im "odpocząć". Na chwilę odstawcie farby do szafki i przenieście swoją wizytę u fryzjera na inny termin. Wydaje się wam, że wasz mysi blond jest pospolity i nieciekawy? Nic bardziej mylnego. To jeden z najmodniejszych kolorów tego roku. Najlepiej jeszcze jeśli ma barwę wpadającą w grafit (ten odcień włosów nazywany jest "zakurzonym blondem"). Właśnie w takim kolorze włosów chodziły modelki po pokazach takich marek jak m.in.: Erika Cavallini, Dior, Azzaro i Balmain. 

Erika Cavallini / Imaxtree

 

Fryzury blond: platyna z grzywką

Jeśli źle czujecie się w naturalnym kolorze, zaszalejcie i poproście fryzjera o maksymalne rozjaśnienie włosów. W trenach na 2018 rok nadal króluje platyna - koniecznie w duecie z grzywką. Modne są zarówno krótko ścięte ultrajasne włosy z postrzępioną i nonszalancko roztrzepaną grzywką (może sięgać do połowy czoła), jak i bob czy lob z grzywką ściętą niczym od linijki. Przy takim kolorze włosów pamiętajcie o odpowiedniej pielęgnacji - regularnie nakładajcie maski odbudowujące i stosujcie specjalne fioletowe szampony, które sprawią, że jasny chłodny odcień nie zżółknie. Platynę na głowie lansowały takie domy mody jak m.in.: Balmain, Costelloe, Vivienne Westwood, R13 oraz Poiret. 
 

Poiret / Imaxtree

Czytaj też: Dobry szampon do włosów>>>

Fryzury blond: nowa Twiggy

Słynna fryzura Twiggy znów inspiruje fryzjerów pracujących przy pokazach mody najważniejszych marek na świecie. Przypomnijmy, że właśnie krótko ścięte, charakterystycznie ułożone włosy przyczyniły się do szybkiego rozwoju kariery Angielki. W 1966 roku (siedemnastoletnia wtedy) Lesley Hornby (bo tak naprawdę nazywa się Twiggy) zgłosiła się do modnego londyńskiego fryzjera Leonarda, kiedy ten poszukiwał modelek. To właśnie on wymyślił jej pixie cut - fryzura od razu przyciągnęła uwagę mediów i przyniosła Twiggy tytuł "Twarzy 1996 roku" nadany przez Daily Express. W 2018 roku nadal ścinamy włosy krótko i farbujemy je na jasny blond. Najmodniej jest je także odpowiednio ułożyć z pomocą żelu i pianki by nadać im efekt "wet looku" jak na pokazie Noon. Fryzurę à la Twiggi dodatkowo możecie ozdobić modnymi teraz spinkami i klamrami do włosów. 

 

Noon / Imaxtree

Czytaj też: Fryzury na studniówkę 2019>>>