Pojawiła się kilka sezonów temu, ale nadal wzbudza kontrowersje. Mowa o fryzurze typu wet look. Jej przeciwnicy twierdzą, że włosy zamiast wyglądać zdrowo przypominają te niemyte (przynajmniej) od tygodnia. Jednak projektanci nadal chętnie lansują to uczesanie, także na sezon wiosna-lato 2014. Wet look pojawił się m.in. na pokazie Philip Lim, Julien Macdonald, Felder Felder, Topshop Unique, Ohne Titel, a w wersji delikatniejszej u Gucci, Herve Leger, Prabal Gurung, Antonio Berardi, House of Holland, Monique Lhuillier.

Wet look - jak zrobić?

Ważne, żeby włosy wyglądały na mokre, ale nie na przeciążone. Dlatego ważne jest, żeby nie przesadzić z ilością kosmetyków do stylizacji. Poznaj kilka prostych kroków, aby stworzyć idealny wet look w stylu Gucci: 

1. Jeśli jesteś od razu po myciu, osusz włosy ręcznikiem i rozczesz je grzebieniem. Jeśli zamierzasz stylizować suche włosy, po prostu spryskaj je delikatnie wodą na całej długości.

2. Pierwszą warstę połysku uzyszkasz dzięki olejkowi do włosów. Wmasuj go na całą głowę, ale skoncetruj się głównie na końcówkach.

3. Zaczesz włosy do tyłu przy użyciu grzebienia z szerokimi ząbkami. Pamiętaj, żeby robić to szybkimi ruchami, dzięki temu włosy ułożą się naturalnie. Nałóż na dłoń żel (lub piankę) do układania wielkości orzecha i rozsmaruj go na obu dłoniach. Następnie, delikatnie rozprowadź palcami produkt (od głowy do końcówek). Nie wcieraj!

4. Włącz suszarkę z dyfuzorem na niskiej lub średniej temperaturze. Wolną ręką układaj włosy do tyłu. Nie susz włosów do końca, muszą pozostać lekko wilgotne.

5. Teraz nałóż niewielką ilość serum na włosy, aby nadać połysk i ostateczny kształt fryzury. Spryskaj głowę lakierem do włosów, koncetrując się na linii głowy (aby zapobiec ich opadnięciu na czoło).

6. Jeśli chcesz zakryć czoło, ułóż kilka pasm na bok (lub przód, w zależności od ich długości) i ponownie spryskaj lakierem.

Fryzura wet look - trendy wiosna-lato 2014 >>