Aby krótkie włosy świetnie się układały bez dużych nakładów pracy, na cięcie warto udać się do profesjonalnego salonu. Odpowiednio ścięte włosy nie będą potrzebować wiele, aby zachwycać. Jaka fryzura na krótkie najlepiej do ciebie pasuje? Przyglądamy się najpopularniejszym wariantom.

Modne fryzury na krótkich włosach

Fajne fryzury na krótkie włosy cechują się przede wszystkim dopasowaniem do rysów twarzy. Nie każda fryzura będzie u każdego wyglądać równie dobrze. Zanim zdecydujesz się na drastyczne cięcie, skonsultuj się z fryzjerem. Pamiętaj, że w niektórych przypadkach wystarczy dodać grzywkę czy przedziałek, aby zmodyfikować cięcie i dopasować je do twoich potrzeb.

Fryzury na krótkie włosy do ramion:

  • Krótki bob – bardzo modna i dość uniwersalna fryzura. Poleca się ją posiadaczkom okrągłych, pociągłych i kwadratowych twarzy. Występuje w bardziej zadziornej, cieniowanej wersji, ale i klasycznej z przedziałkiem na środku.
  • Geometric hairstyle – geometryczne fryzury na krótkich włosach robią największe wrażenie. Są to jednak wymagające cięcia, które dobrze wykonywać u zaufanych specjalistów. Wzrok przyciągają fryzury z krótszym, niekiedy wygolonym tyłem, ale możliwości jest dużo więcej – u osób z trójkątnym kształtem twarzy sprawdzić się może fryzura z prostą grzywką.
  • Wolf cut – bardzo mocno pocieniowana fryzura, która występuje zarówno w dłuższej, jak i krótszej wersji. W przypadku włosów do ramion będzie charakteryzować się mocno pocieniowaną górą i nieco dłuższymi kosmykami z przodu twarzy. Najlepiej wygląda u osób z falowanymi włosami, gdzie może być jeszcze bardziej niesforna.

Łatwe fryzury na krótkie włosy

Chociaż wiele kobiet decyduje się ściąć włosy krótko ze względu na wygodę, nawet niezbyt długie kosmyki mogą na co dzień przeszkadzać. Włosy do ramion niekiedy może udać się zebrać w kucyk, jednak w przypadku krótszych cięć nawet ta możliwość nie wchodzi w grę. Co zrobić?

Szybkie fryzury na krótkie włosy – warkocz

Myślałaś, że jeśli masz krótkie włosy, musisz pożegnać się z warkoczem? Nic bardziej mylnego. Faktycznie, prawdopodobnie nie uda ci się zapleść warkocza z całości włosów – są na to zbyt krótkie. Jednak jeśli masz włosy ścięte do ramion czy nawet do linii ucha, możesz spróbować upleść dobierany warkocz z boku głowy. Masz grzywkę? Możesz z niej zapleść warkocz. Jeśli wolisz oryginalniejszy styl, spróbuj upleść dwa pojedyncze warkoczyki z przodu twarzy – po trend na baby braid sięgnęła chociażby Margot Robbie.

Fryzura na krótkie kręcone włosy

Nie wszystkie pomysły na fryzury z krótkich włosów sprawdzą się u posiadaczek fal i loków – jednocześnie jednak niektóre z zaproponowanych uczesań będą wyglądać najlepiej właśnie na włosach kręconych.

Fryzura na krótkie włosy – Marylin Monroe

Jeśli twoje włosy naturalnie się falują lub kręcą, spróbuj je wystylizować w stylu Marylin Monroe. Będziesz wyglądać zjawiskowo!

Krótka fryzura – włosy na bok

Masz drobne loczki? Zaczesz włosy na jedną stronę, pozostałą część podepnij wsuwkami. W nieco bardziej odważnej wersji możesz zdecydować się nawet na wygolenie włosów po jednej stronie. Zaczesane na jeden bok loki w krótkiej wersji będą wyglądać świetnie – w zależności od reszty stylizacji fryzura może wydawać się zadziorna, ale i elegancka.

Fryzura na krótkie włosy – pixie cut

Pixie cut to dość krótko ścięte włosy – boki i tył są wygolone nieco krócej, natomiast na czubku głowy włosy pozostały dłuższe. Ta fryzura wygląda najlepiej w połączeniu z kręconymi włosami. Niektórzy wraz ze ścięciem włosów na pixie cut decydują się nawet na trwałą! Jeśli masz naturalnie kręcone włosy i zastanawiasz się nad krótszym cięciem, nie wahaj się. Zwłaszcza, jeśli masz trójkątny kształt twarzy.

 

Fryzura na krótkie włosy z grzywką

Niekiedy wystarczy dodać grzywkę, aby krótka fryzura stała się idealnie dopasowana do twoich rysów i urody. Nie tylko wspomniany wcześniej krótki bob czy pixie cut – każde krótkie cięcie możesz urozmaicić za pomocą grzywki.

Fryzura na krótkie włosy – prosta grzywka

Zarówno klasyczna prosta grzywka jak i nieco bardziej niesforna we francuskim stylu – obie będą wyglądać świetnie w połączeniu z krótkimi włosami i owalną lub pociągłą twarzą. Zwłaszcza, jeśli masz wysokie czoło, którego nie chcesz eksponować.

Fryzura na krótkie włosy – baby bangs

Baby bangs potrafi dodać pazura – to bardzo krótka grzywka, czasami delikatnie postrzępiona. Świetnie pasuje do niskiego czoła, jednak trzeba pamiętać o regularnym podcinaniu. Gdy włosy podrosną, fryzura może stracić na uroku.

Fryzura na krótkie włosy – grzywka na bok

Najlepsze rozwiązanie dla posiadaczek okrągłej twarzy – asymetryczne cięcie podkreśli twoją urodę. Grzywka ścięta na bok sprawdzi się przy krótko ściętych włosach, ale także nieco dłuższych fryzurach do linii brody. Może wyglądać zarówno dziewczęco i delikatnie, jak i przekornie.

Fryzura na krótkie włosy – loki

Niektórzy zakładają, że z krótko ściętymi włosami niewiele można zrobić – nic bardziej mylnego. To, że nosisz krótką fryzurę, nie musi oznaczać, że podczas każdej uroczystości będziesz wyglądać tak samo. Za pomocą odrobiny kosmetyków – ale również akcesoriów do włosów – uda ci się wyczarować najróżniejsze uczesania. Również takie, w których pierwsze skrzypce odgrywać będą loki.

Jaką wybrać fryzurę na wesele? Krótkie włosy także możesz zakręcić. Wystarczy, że stworzysz fantazyjne loki, aby uzyskać zachwycający efekt. Jeśli masz trudność z zakręceniem krótko ściętych włosów, sięgnij po drobne papiloty.

Zakręcone krótkie włosy możesz rozpuścić lub delikatnie podpiąć. Niezastąpione okażą się najróżniejsze akcesoria, za pomocą których twoje upięcie zyska na elegancji. Jednak, efektowne loki mogą wyglądać spektakularnie i w pojedynkę – warto wówczas zadbać o objętość fryzury. Podczas stylizacji staraj się unieść włosy delikatnie do góry, aby fryzura nie stała się ciężka czy przyklapnięta.

Upięcia i fryzury na wesele – krótkie włosy. Jak zrobić?

Fryzury weselne na krótkie włosy najłatwiej zrobić z wykorzystaniem akcesoriów do włosów. Sięgnij po:

  • eleganckie grzebyki,
  • klamry i spinki,
  • ozdobne opaski,
  • wianki – również ze świeżych kwiatów.

Wystarczy, że wepniesz we włosy biżuteryjną klamrę albo włożysz na głowę wianek, aby wyglądać naprawdę pięknie. Jeśli jesteś panną młodą, zastanów się nad diademem. Przypadła ci rola druhny? Razem z pozostałymi druhnami możesz zdecydować się na kwieciste wianki.

Jak stworzyć efektowną fryzurę na wesele na krótkich włosach?

  • Podepnij spinką włosy z boku, tuż nad uchem. Pozostałą część włosów możesz puścić luźno, ewentualnie delikatnie pofalować. Dzięki takiej fryzurze uwypuklisz swoje kolczyki – dobierz je do spinki!
  • Za pomocą lokówki stwórz grube, fantazyjne fale. Sięgnij po wsuwki i podepnij całość w stylu retro. Nie żałuj lakieru do włosów – fryzura będzie wyglądać najlepiej, jeśli fale będą trzymać się na miejscu.
  • A może dobierany warkocz z tyłu głowy? Nawet w przypadku krótkich włosów do ramion może udać ci się stworzyć zachwycające upięcie. W razie potrzeby sięgnij po wsuwki do włosów oraz lakier utrwalający. Aby fryzura wygląda jeszcze bardziej elegancko, w całość wepnij grzebyk.

Fryzury na imprezę – krótkie włosy

Chcesz wprowadzić do swojego życia odrobinę szaleństwa? Jeśli na co dzień nosisz fryzurę na pazia, czyli krótko ścięte włosy w stylu bowl cut, trudno ci będzie o upięcia czy uczesania. Możesz jednak sięgnąć po stylizator – chociażby gumę do włosów czy lakier. Spróbuj podnieść włosy do góry, może nawet stworzyć delikatnego irokeza. Z pewnością przyciągniesz wzrok!

Fryzura na sylwestra – krótkie włosy

Szukasz bardziej eleganckiej fryzury na krótkie włosy? Zaczesz kosmyki do tyłu i podepnij je piękną, elegancką klamrą – będzie wyglądać na tyle efektownie, że zastąpi tradycyjne upięcie. Jeśli chcesz wyglądać naprawdę seksownie, zastanów się nad efektem mokrej włoszki. Na krótkich włosach również wygląda świetnie.

Mokra włoszka – jak zrobić? Fryzura z lat 80., która ponownie staje się popularna >>

Fryzura na komunię – krótkie włosy

Fryzury na komunię, chrzest czy inne rodzinne uroczystości mogą być nieco bardziej stonowane. Krótkie włosy możesz delikatnie pofalować. W przypadku pixie cut spróbuj unieść je do góry – wzorować się możesz na Scarlett Johansson, której krótkie fryzury zachwycały wdziękiem i elegancją. Jeśli twoje włosy są zbyt długie, aby postawić je do góry, spróbuj zebrać kosmyki z przodu twarzy i podepnij delikatnymi spinkami.

Albert L. Ortega/Getty Images