Fryzura dla dziewczynki – zwłaszcza kilkuletniej – powinna być wygodna w noszeniu i praktyczna. Wbrew pozorom, nie jest łatwo wybrać takie uczesanie, które bez żadnych wątpliwości się sprawdzi. Zbyt ciasno spięte włosy mogą wywoływać ból, natomiast za luźne fryzury łatwo się rozpadną, a włosy zaczną wpadać do oczu i przeszkadzać. Jednocześnie ich rozpuszczenie nie zawsze wchodzi w grę – zwłaszcza w przypadku dziewczynek aktywnych i pełnych energii. Nieupięte długie włosy nie będą wygodne podczas uprawiania sportu czy zabawy.

Fryzura dla dwunastolatki czy nieco starszej dziewczynki również nie powinna tracić na wygodzie i komforcie noszenia. Przy czym nastolatki coraz chętniej eksperymentują ze swoim wyglądem, a ich uczesanie i upięcia mogą stawać się bardziej skomplikowane i czasochłonne. Oczywiście, jeśli tylko będą chciały tworzyć fantazyjne fryzury – respektowanie ich gustów i preferencji to podstawa.

Fryzury dla małych dziewczynek

Jakie fryzury najlepiej sprawdzą się kilkulatkom? Proste i nieskomplikowane! A to ze względu na to, że małe dziewczynki często nie lubią być długo czesane. Szczególnie jeśli rozczesuje im się włosy niedelikatnie. Aby uniknąć nerwów i stresu, zdecyduj się na takie fryzury, które zrobisz szybko.

Fryzury dla małych dziewczynek – krótkie włosy

W przypadku krótkich, delikatnych włosów trudno o nawet najprostsze kucyki. Wówczas świetnym rozwiązaniem mogą okazać się opaski – dzięki nim włosy nie będą wpadać do oczu. Warto wybrać taką opaskę, która będzie komfortowa w noszeniu i nie spadnie nawet podczas zabawy.

Fryzury dla dziewczynek z gumeczkami

Jeśli włosy da się związać, warto sięgnąć po gumeczki, które nie szarpią włosów, aby zrobić kilka kitek. Włosy, które są za krótkie, aby zostały zebrane w kucyk, możesz puścić luzem. W przypadku dłuższych włosów możesz spróbować zrobić luźny koczek – zwróć uwagę na to, aby nie był ściśnięty zbyt ciasno.

Proste fryzury dla dziewczynek na co dzień

Łatwa fryzura dla dziewczynki wcale nie musi być czasochłonna. Często wystarczy zwykły kucyk, kilka ozdobnych spinek czy ozdobna gumka do włosów, aby osiągnąć zachwycający efekt.

Fryzury dla dziewczynek – warkocze

Jeśli jednak szukasz takiej fryzury, która nawet bez dodatków będzie wyglądać efektownie, a zarazem tak łatwo się nie rozpadnie, wybierz warkocz. Możliwości jest naprawdę sporo. Nie tylko klasyczny czy dobierany, ale i warkocz francuski.

Fryzury dla dziewczynek – włosy do ramion

Jeśli włosy są zbyt krótkie, aby można było je zebrać w jeden gruby warkocz, warto spróbować zapleść kilka mniejszych warkoczyków. Możesz je puścić luzem, ale też związać w kucyk czy podpiąć. Nastolatki często zaplatają pojedyncze, drobne warkoczyki baby braids przy twarzy, podczas gdy reszta włosów zostaje rozpuszczona – na taki look decyduje się chociażby Hailey Bieber.

Fryzury dla dziewczynek – plecione

Nie jesteś mistrzynią warkoczy? Mimo to możesz stworzyć piękne, plecione fryzury – zacznij jednak od czegoś naprawdę prostego.

Warkocz lina

 1. Zrób wysoki kucyk.
 2. Podziel włosy na dwie części, obie zakręć wokół własnej osi. Kręć je w tym samym kierunku.
 3. Obkręć oba pasma wokół siebie. Jeśli wcześniej kręciłaś je w prawo, teraz zacznij zawijanie od lewej strony. Dzięki temu całość się nie rozplącze.
 4. Zwiąż warkocz gumką.

Przekładaniec – pull-through braid

 1. Zbierz górną partię włosów i zwiąż je w kucyk.
 2. Dla wygody podepnij kucyk do góry klamrą.
 3. Zbierz kolejną warstwę włosów nieco niżej i ponownie stwórz kucyk, bezpośrednio pod poprzednim.
 4. Górną kitkę podziel na dwie części. Dolną przerzuć do góry, pomiędzy wydzielonymi partiami. Podepnij klamrą, aby włosy nie przeszkadzały.
 5. Dobierz kolejną warstwę włosów, połącz je z drugim kucykiem i zwiąż. Zaczyna powstawać piękny warkocz.
 6. Powtarzaj czynności, aż zbierzesz wszystkie włosy. Jeśli chcesz, aby warkocz nabrał objętości, delikatnie rozszerz włosy podczas upinania.

Jak uczesać dziewczynkę z długimi włosami?

Długie, gęste włosy robią ogromne wrażenie, gdy są rozpuszczone. Jednak nie zawsze takie uczesanie będzie wygodnie – wówczas dobrze poskromić długie włosy i spiąć przynajmniej ich część.

Warkocz wodospad (waterfall braid)

Rozczesz włosy, wydziel jedno pasmo z przodu głowy i podziel je na trzy części – w tym miejscu zaczniesz pleść wodospad. Możesz stworzyć „opaskę” lub zapleść dwa warkocze po dwóch bokach głowy i złączyć je razem.

 1. Dolną partię włosów przełóż nad środkową.
 2. Do górnej części włosów dobierz kilka kosmyków i przełóż je tak, jakbyś plotła warkocz.
 3. Nie zaplataj dolnej partii, puść ją luzem. To właśnie ten kosmyk stanie się kaskadą wodospadu.
 4. Wydziel kolejne pasmo, które przełożysz nad środkową częścią.
 5. Kontynuuj, aż warkocz obejmie całą głowę lub dojdziesz do środka – wówczas zacznij pleść z drugiej strony, a następnie zwiąż oba warkocze razem.

Dzięki temu, chociaż większość włosów pozostaje rozpuszczona, włosy z przodu głowy zostaną zebrane. Co więcej, kosmyki nie będą się plątać!

Fryzury komunijne dla dziewczynki

O ile jednak zwyczajne kucyki idealnie sprawdzą się na co dzień, o tyle podczas ważnych, podniosłych okazji dziewczynki często proszą o nieco bardziej eleganckie fryzury.

Polecane fryzury komunijne dla dziewczynek:

 • dobierane warkocze,
 • rozpuszczone fale,
 • rozpuszczona loki,
 • częściowe upięcia,
 • koczki.

Najbardziej klasyczna fryzura na komunię dla dziewczynki to mocno zakręcone loki, zwykle rozpuszczone – górę włosów trzymana jest przez wianek. Aby jednak było nieco wygodniej, warto nawet pofalowane czy podkręcone wcześniej włosy, upiąć. Świetnie sprawdzi się luźny kok, w którego wpiąć możesz ozdobne spineczki lub grzebyk. W przypadku krótkich włosów warto spróbować zapleść dwa dobierane warkocze, a następnie zebrać je w upięcie.

PS Fryzurę wykonujesz samodzielnie? Przećwiczcie ją przed wielkim dniem. Dzięki temu oszczędzicie sobie stresu.

Fryzury dla dziewczynek na wesele

Fryzura dla dziewczynki na wesele może przypominać upięcia komunijne – w końcu ślub to kolejna rodzinna uroczystość, podczas której chcemy prezentować się elegancko i odświętnie. Bez obaw więc zdecyduj się na loki czy misternie plecione warkocze. Szukasz nieco bardziej szalonej fryzury dla dziewczynki? Sprawdzić się może bow baun hair.

Jak zrobić kokardę z włosów?

 1. Rozczesz włosy, zbierz je na czubku głowy w kitkę.
 2. Z włosów zrób pętelkę – podczas zawiązywania kucyka nie przeciągaj wszystkich włosów.
 3. Powstałą pętelkę podziel na pół. Przez jej środek przeciągnij końcówki włosów.
 4. Kokardę zabezpiecz wsuwkami.

Kok w kształcie kokardy będzie wyglądała spektakularnie, a jednocześnie to dość wygodna fryzura. Nawet podczas szaleństw na parkiecie uczesanie powinno pozostać w nienaruszonym stanie.

W przypadku bardzo gęstych włosów kokardę możesz wykonać nie z całości, a jedynie z jednej partii kosmyków. Wówczas zbierz włosy z przodu twarzy i zaczesz je do tyłu – zrób kokardę tak samo, jak w proponowanej instrukcji. Reszta włosów pozostanie rozpuszczona. Możesz je delikatnie pofalować, aby całość wyglądała jeszcze efektowniej.