- Wszystko zaczęło się od pytania znajomego inwestora: „Dlaczego nie stworzysz ruchu i wydarzenia wyłącznie dla kobiet? Przyciągasz je jak magnes”. Pomyślałam: „Dlaczego nie?”, a efektem była zorganizowana 30 września 2022 Gala Woman Power, w której wzięło udział ponad 200 osób, m.in. Jolanta Kwaśniewska, Kayah, Ewa Chodakowska, Beata Pawlikowska, Małgorzata Rozenek-Majdan czy Ewa Minge - mówi dr Milena Anna Gołda, mentorka i bizneswoman, która prowadzi agencję medialną Mag Press Agency i Forum Biznesu Polska.

Właśnie tak powstał ruch Moc kobiety - woman power, który wspiera kobiety w budowaniu poczucia własnej wartości. - Chcę zasiać w kobietach przekonanie, że każda z nas ma moc sprawczą - mówi dr Milena Anna Gołda.

Po maturze dostałam się na wymarzone stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Moje sukcesy w edukacji zostały nagrodzone stypendiami na: Trinity College w Dublinie, Uniwersytecie Complutense w Madrycie, Akademii Dyplomatycznej w Wiedniu i Johns Hopkins University. To wszystko dało mi to poczucie, że Polka, dziewczyna z Gór Świętokrzyskich, może być studentką otrzymującą dyplomy z wyróżnieniem. Sukcesy na studiach pozwoliły mi pozbyć się kompleksów. Uwierzyłam, że możliwości są nieograniczone - dodaje dr Gołda.

dr Milena Anna Gołda / Fot. Paweł Jachim

Po studiach organizowała konferencje inwestycyjne i opracowywała raporty inwestycyjne, współpracując m.in. z amerykańskim „Harvard Business Review”. Spełniała się zawodowo w ponad 30 krajach na 5 kontynentach. - Pamiętam moją pierwszą konferencję dla rządu Trynidadu i Tobago w Nowym Jorku na Manhattanie - popłakałam się ze wzruszenia, bo ściągnęłam tam najlepsze media światowe, inwestorów oraz premiera tego kraju - wspomina dr Gołda.

I kontynuuje: Nauczyłam się, że życie to zmiana, a poczucie szczęścia to wyłącznie kwestia wyboru i pracy nad nimi. Zaczęłam terapię u psychologa i zajęłam się sobą. Ten temat jest dla mnie nadal ważny - w tym roku ruszyła moja akcja społeczna #behappy, bo szczęście to wybór każdego dnia.

Po 2018 i 2019 roku dr Milena Anna Gołda otrzymała wiele wyróżnień i nagród, w tym tytuł ambasadora Organizacji Narodów Zjednoczonych za wspieranie promocji praw człowieka. - Ten tytuł to ogromny zaszczyt, a także moralne zobowiązanie do nieustannego niesienia pomocy potrzebującym. Wykorzystując moje umiejętności organizowania wydarzeń na dużą skalę, wraz ze znajomymi ze świata mediów poruszyłam niebo i ziemię, dzięki czemu udało się nam zebrać kilka milionów m.in. na operację Eryczka Kopczyńskiego - mówi dr Gołda. 

I dodaje: Mimo pandemii, wojny w Ukrainie i szalejącej inflacji zorganizowałam dziewięć Forów i Gal Forum Biznes Polska w sumie na ponad 2 tysiące osób. Dokonałam wręcz niemożliwego. Wierzę, że gdy mam cel i wytrwale do niego dążę, musi się udać.

Archiwum prywatne dr Mileny Anny Gołdy

Co w najbliższej przyszłości? Kolejna edycja Forum i Gali Woman Power odbędzie się już 28 kwietnia w warszawskim Hiltonie pod patronatem medialnym Viva!. Na wydarzeniu pojawi ponad 300 kobiet, w tym 25 ekspertek i goście specjalni - Joanna Krupa i Ewa Chodakowska. Nie zabraknie też atrakcji, m.in. koncertu zespołu Łzy.

„Bądź skromna” - mówili. Ale dlaczego mamy nie mówić o sukcesach? To ważne, zwłaszcza dla tych, którzy wątpią, że ich mrówcza praca ma sens i zapominają, że za każdym sukcesem stoją dziesiątki tysięcy godzin wysiłków i przemyśleń, byśmy stawali się - dzień po dniu, krok po kroku - mistrzem i lepszą wersją siebie - podsumowuje dr Gołda.

Więcej informacji o Forum i Gali Woman Power na stronie Forumbiznesu.waw.pl.