Paznokcie zdobione folią transferową zwracają na siebie uwagę nawet wówczas, gdy wykorzystuje się jedynie jej niewielkie fragmenty. Rzadko kiedy folię nakłada się w całości na wszystkie paznokcie – jest na tyle efektowna, że częściej jedynie uzupełnia stylizacje. Pudrowy róż, beż, czerń i biel, ale również soczysta czerwień, róż czy granat – folie pasują właściwie do wszystkich kolorów. Jeśli obawiasz się, że twój manicure będzie przesadzony i zbyt błyszczący, zdecyduj się na matowe wykończenie. Wówczas osiągniesz elegancki, ale jednocześnie pozbawiony nudy efekt.

Aby osiągnąć ciekawy rezultat, wystarczy nałożyć folię na gładki, jednolicie pomalowany paznokieć. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby urozmaicić nią prosty, minimalistyczny wzór. Jest wiele możliwości na wykorzystanie folii – poznaj nasze inspiracje.

Paznokcie zdobione folią transferową

Za pomocą folii transferowej można osiągnąć niesamowite efekty – złote metaliczne zdobienia ożywią nawet pozornie zwykły manicure. Kolorowe wzory, nieregularne kształty – odrobina folii sprawi, że staną się jeszcze efektywniejsze.

Czarne paznokcie z folią? Świetny pomysł na osiągnięcie klasycznego, a jednocześnie niebanalnego manicure’u – zwłaszcza w przypadku matowej czerni. Użyj nieregularnych, postrzępionym fragmentów, jeśli chcesz osiągnąć oryginalny, awangardowy efekt.

Złota folia na paznokciach będzie wyglądała świetnie bez względu na to, jakiego lakieru użyjesz. Mieniącą się folię można wykorzystać do stworzenia eleganckich, utrzymanych w odcieniach nude stylizacji, oraz bardziej olśniewających, imprezowych manicure’ów. Sprawdzi się przy wielu różnych okazjach – wszystko zależy od tego, z czym ją połączysz.

Jak aplikować folie transferowe na paznokcie?

Jest kilka metod nałożenia folii na paznokcie. Przede wszystkim inaczej będziemy nakładać folię na paznokcie pomalowane tradycyjnym lakierem, a inaczej na paznokcie hybrydowe. Aplikację folii znacząco ułatwi specjalny klej – wówczas wystarczy posmarować nim pomalowane paznokcie i przyłożyć folię.

W przypadku manicure’u wykonanego tradycyjnym, zwykłym lakierem możemy spróbować odbić folię na wysychający lakier – nie może być całkiem suchy, ale nie powinien być też zbyt mokry. Jeśli trudno ci wyczuć moment, możesz poczekać, aż lakier całkowicie przeschnie, a następnie nałożyć jeszcze jedną, bezbarwną warstwę (np. odżywki) i wówczas odbić folię. A jak wykorzystać folię w przypadku manicure’u hybrydowego?

Jak przykleić folie na paznokcie?

Cały proces warto zacząć od pocięcia folii na mniejsze kawałki – wówczas będzie wygodniej je nakładać na paznokcie. Folię możesz przenieść na płytkę paznokcia w całości, ale również za pomocą folii można stworzyć fantazyjne, nieregularne wzory – wybierz efekt, jaki bardziej ci odpowiada.

W tej metodzie konieczne będzie użycie kleju. Dzięki niemu możemy precyzyjnie przykleić folię i lepiej kontrolować jej położenie.

  1. Potnij folię.
  2. Przygotuj paznokcie tak, jak zawsze.
  3. Po utwardzeniu bazy i dwóch warstw lakieru w lampie przetrzyj paznokcie cleanerem, żeby pozbyć się warstwy dyspresyjnej.
  4. Pomaluj specjalnym klejem paznokieć i pozostaw go na minutę.
  5. Dociśnij folię do paznokcia.
  6. Nałóż top i utwardź paznokcie.

Jak nałożyć folie na hybrydę?

Nie masz kleju do folii transferowej? Hybrydy możesz też wykonać bez użycia kleju. Ta metoda może nie będzie aż tak precyzyjna i wymaga większej wprawy, ale osiągnięcie zadowalające efektu również jest możliwe. Jeśli nie czujesz się pewnie, wybierz lakier o zbliżonym do folii kolorze – wówczas niedociągnięcia nie będą rzucać się w oczy.

  1. Przygotuj pociętą na mniejszą kawałki folię.
  2. Zrób manicure hybrydowy tak, jak zawsze, ale nie przecieraj drugiej warstwy.
  3. Tuż po wyjęciu paznokci z lampy, hybryda może się lekko lepić. To warstwa  dyspresyjna, którą zazwyczaj neutralizujemy topem czy cleanerem. Tym razem klejąca właściwość hybrydy wykorzystamy – nałóż na paznokcie folię, przyciskając kolorową stroną do płytki. Wzór się odbije.
  4. Nałóż top, utwardź paznokcie i zakończ manicure.

Czym różni się folia holograficzna od foli transferowej?

Folia transferowa do paznokci, tak jak sugeruje nazwa, pozwala na transferowanie, czyli przenoszenie wzoru. Możemy ją po prostu – nawet bez kleju – odbijać na płytce.

Folia holograficzna to folia o holograficznym wzorze – mieniącym się w świetle, błyszczącym i przypominającym hologramy. Czy folia holograficzna może być jednocześnie transferową? Tak! Określenie „holograficzna” odnosi się do wzoru, a „transferowa” do sposobu aplikacji. Jednak nie wszystkie holograficzne folie to folie transferowe. Mogę one również wystąpić w transparentnej wersji. Wówczas nie odbijamy ani nie przyklejamy folii, a zatapiamy ją w żelu.

Jak widać, do stylizacji paznokci wykorzystuje się różnego rodzaju folie. Możliwe jest nie tylko ozdabianie, ale i przedłużanie paznokci na folii – tym razem aluminiowej.