Florence Pugh i Valentino tworzą dobraną parę. Stylizacja gwiazdy z pokazu kolekcji haute couture jesień-zima 2022-2023 z miejsca stała się viralem. Na słynnych Schodach Hiszpańskich pokazała się w zjawiskowej sukni z prześwitującej tkaniny, pod którą odznaczały się piersi aktorki. Obok głosów zachwytu w internecie nietrudno było znaleźć niewybredne komentarze. Rozchwytywana 27-latka stanęła w obronie swoich modowych wyborów i wypunktowała absurdy we współczesnym postrzeganiu kobiecego ciała. „To nie pierwszy raz i na pewno nie ostatni raz, kiedy kobieta usłyszy, co jest nie tak z jej ciałem od tłumu nieznajomych. Niepokojące jest to, jak wulgarni potrafią być niektórzy mężczyźni” – pisała na Instagramie. Podkreśliła również, że była świadoma ryzyka wiążącego się z odważną stylizacją, ale zamiast zdenerwowania odczuwała ekscytację. Wczoraj udowodniła, że nie zamierza rezygnować z wywołujących dyskusję looków.

Florence Pugh olśniewa w spódnicy odsłaniającej pośladki. Na paryski tydzień mody zabrała 60-letnią mamę

W niedzielny wieczór Florence Pugh wybrała się na pokaz marki w ramach Tygodnia Mody w Paryżu. Licznie zebranym fotografom zapozowała w stylizacji łączącej największe trendy sezonu. Gwiazda kontynuacji „Diuny” włożyła spódnicę długości maksi z błyszczącego i niemal całkowicie prześwitującego materiału. Imitująca eteryczną mgiełkę tkanina eksponowała jej nogi i pośladki. Do wyszywanej cekinami „nagiej” spódnicy dobrała szarą bluzę o krótszym kroju, biżuterię wysadzaną drogocennymi kamieniami i srebrną torebkę włoskiego domu mody.

@culted Florence Pugh arrives at the @Valentino FW23 show in Paris ✨ #valentino #florencepugh #pfw #paris #fashionweek #fw23 #aw23 #runway #catwalk #models #backstage #bts #celeb #celebstyle #trending #foryoupage #fyp ♬ original sound - CULTED

Ociekająca blaskiem kreacja ponownie wywołała skrajne reakcje. Wielu użytkowników mediów społecznościowych zarzuciło aktorce brak klasy i nieprzychylnie wypowiadało się na temat bijącej rekordy popularności sheer dress. Po odważny trend w ostatnich dniach sięgały między innymi Dua Lipa czy Olivia Wilde. Chociaż przezroczyste looki niezmiennie dzielą internautów, to na jedynie pozytywne komentarze mogła liczyć… osoba towarzysząca Florence. Gwiazda zaprosiła na pokaz swoją 60-letnią mamę Deborah Mackin. „Obie są takie cudowne”, „Piękne, są do siebie bardzo podobne”, „Teraz rozumiem, po kim Florence odziedziczyła urodę” – piszą zachwyceni fani. Też widzicie podobieństwo?

@i_d Literally so cute 🥺 #florencepugh #valentino #tiktokfashion #parisfashionweek #AW23 ♬ original sound - i-D