Firma producencka 30WEST ogłosiła we wtorek, że 19-letni Wolfhard i Billy Bryk wyreżyserują film zatytułowany "Hell of a Summer".Jest to największy po "Stranger Things" projekt w karierze aktora. Szczegóły dotyczące fabuły nie zostały jeszcze ujawnione, wiadomo jedynie, że prace nad filmem mają rozpocząć się w tym miesiącu w Kanadzie. 

„Jestem tak podekscytowany, że mogę współreżyserować mój pierwszy film fabularny. Mam szansę pracować z niesamowitą obsadą i ekipą, a praca z takimi firmami jak 30WEST i Aggregate to prawdziwe marzenie”.- powiedział w oświadczeniu dla prasy Wolfhard

Finn Wolfhard jest znany przede wszystkim z hitu platformy Netfliks, "Starnger Things". 19-latek, ma na swoim koncie dużo więcej sukcesów zawodowych. Zagrał on również Richiego Toziera w horrorze "It and It: Chapter Two" wraz z Jessica Chastain, Jamesem McAvoyem. Ostatnio wystąpił też w "Ghostbusters: Życie pozagrobowe Jasona Reitmana". Finn ma przed sobą również produkcję "When You Finish Saving the World", w którym wystąpi u boku już drugiej zdobywczyni Oscara, Julianne Moore. Film napisany jest i wyreżyserowany przez Jesse Eisenberga, a wyprodukowany przez Emmę Stone. Użycza także głosu w animowanym musicalu "Pinokio", zdobywcy Oscara, Guillermo del Toro, który będzie miał premierę w serwisie Netflix.

Film "Hell of Summer" będzie pierwszym pełnometrażowym projektem reżyserskim Finna. Chłopak odpowiadał już raz za reżyserię w krótkometrażowym filmie Night Shifts w 2020 roku.