"Notting Hill", 1999

Absolutny hit z udziałem Julii Roberts i Hugh Granta. 

William jest właścicielem małej księgarni w Londynie. Prowadzi spokojne, żeby nie powiedzieć nudne życie. Wszystko wywraca się do góry nogami w dniu, w którym poznaje sławną aktorkę, Annę Scott. Zakochuje się w niej po uszy. Jednak czy ta miłość ma szansę na przetrwanie?! William nie jest przecież gwiazdą i nie zna się na show-biznesie....

"Pretty Woman", 1990

Pierwsza myśl, gdy ktoś rzuci hasło "film z Julią Roberts"? To właśnie "Pretty Woman" i opowieść o księciu z bajki, w którego wciela się właśnie Richard Gere. 

Zaradna i przebojowa prostytutka Vivian Ward poznaje przystojnego milionera Edwarda Lewisa. Gdy Edward kupuje towarzystwo Vivian na kilka dni, żadne z nich nie podejrzewa, że wkrótce ich znajomość przerodzi się w ponadczasowy romans.

"Erin Brockovich", 2000

Za tę niesamowitą rolę Julia Roberts otrzymała Oscara!

Erin Brockovich jest dwukrotną rozwódką i samotnie wychowuje trójkę dzieci. Nie ma pieniędzy, wykształcenia ani szansy na znalezienie pracy. Ma za to wybuchowy temperament i ostry język. Do tego ubiera się ekstrawagancko. Erin cudem zdobywa pracę w kancelarii adwokata Eda Masry. Pewnego dnia wertując akta odkrywa, że potężny koncern doprowadził do zanieczyszczenia wody w małym prowincjonalnym miasteczku, którego mieszkańcy od dawna zapadają na najrozmaitsze choroby. Z pomocą Eda kieruje sprawę do sądu, który przyznaje reprezentowanym przez nią klientom odszkodowanie w wysokości 333 milionów dolarów.

"Mój chłopak się żeni", 1997

Co zrobić, gdy twój najlepszy przyjaciel się żeni, a ty odkrywasz, że jesteś w nim zakochana? Przed tym dylematem stoi Julianne. Młoda kobieta za wszelką cenę chce doprowadzić do odbycia mężczyzny. Jest tylko jeden mały problem... Ma na to tylko cztery dni.

"Stalowe magnolie", 1989

Świetnie zagrany, ale i bardzo wzruszający. U boku Julii Roberts zobaczymy też Sally Field, Shirley MacLAine i Dolly Parton.

W małym amerykańskim miasteczku mieszka sześć kobiet, które łączy przyjaźń, wzajemne zaufanie i pewność, że w trudnych momentach zawsze mogą na siebie liczyć. Ich życie jest nierozerwalnie związane z miejscowym salonem piękności, w którym można zadbać o modną fryzurę, a także porozmawiać o życiowych problemach. Córka jeden z nich, mimo cukrzycy, decyduje się urodzić dziecko. Wtedy sprawy zaczynają się komplikować."

"Uciekająca panna młoda", 1999

Julia Roberts i Richard Gere znów na jednym ekranie.

Ike Graham jest nowojorskim felietonistą. W poszukiwaniu weny twórczej wybiera się do pobliskiego baru. Tam słyszy historię dziewczyny, która uwielbia stan narzeczeński ale boi się ślubu. Ike pisze o niej felieton. Maggie wściekła na autora planuje odwet. Jednak nie wie jak to się dla niej zakończy.

"Bliżej", 2004

Julia Roberts, Clive Owen, Natalie Portman i Jude Law - już sama obsada robi wrażenie. Film jest adaptacją sztuki Patricka Marbera.

"Los styka ze sobą w Londynie czworo nieznajomych: autora nekrologów Dana, wziętą fotografkę Annę, byłą striptizerkę Alice oraz zamożnego dermatologa Larry’ego . Dan romansuje z Alice, potem porzuca ją dla Anny, która z kolei zdradza Larry’ego, by po jakimś czasie znów do niego powrócić. Każde z nich szuka miłości, ale za każdym razem gubi się w gąszczu kłamstw, zdrad i emocjonalnych nieporozumień."

"Jedz, módl się, kochaj", 2010

35-letnia Elizabeth Gilbert podejmuje ryzyko i wyrusza w roczną podróż, podczas której pragnie odkryć samą siebie. Elizabeth planuje odwiedzić trzy miejsca oraz skupić się na poszukiwaniu przyjemności, poświęcenia i równowagi. We Włoszech odkrywa sztukę przyjemności poprzez jedzenie i przyjaźń. W Indiach, udaje się do pewnego aszramu, gdzie studiuje sztukę duchowego poświęcenia i dzięki nieoczekiwanej pomocy nieznajomych, odnajduje w sobie spokój. Na Bali, jako ulubienica szamana, uczy się sztuki równowagi między ziemską radością a boską transcendencją... i niespodziewanie odnajduje prawdziwą miłość.

"Mary Reilly", 1996

Młodziutka Mary Reilly zostaje służącą w domu londyńskiego lekarza Henry'ego Jekylla. Stroniący od ludzi naukowiec zaczyna darzyć Mary zaufaniem. Dzieje się tak za sprawą blizn na szyi i dłoniach dziewczyny, które są tragiczną pamiątką po okrutnym dzieciństwie. Mary odkrywa, że Jekyll przypomina jej ojca, a raczej marzenie o ojcu dobrym i czułym, jakiego nigdy nie miała. Tymczasem doktor oznajmia służbie, że wobec nawału prac musi przyjąć asystenta - pana Hyde'a, którego poszukiwać będzie policja całego Londynu. Mary zostaje dopuszczona do tajemnicy: doktor Jekyll i pan Hyde to dwa oblicza jednej osoby.

"Uśmiech Mony Lizy", 2003

1953 rok. Do Wellesley College, elitarnej szkoły żeńskiej, przyjeżdża nowa nauczycielka historii sztuki, Katherine Watson. Młoda, pełna ideałów kobieta, wielbicielka Picassa i Pollocka, pragnie przekazać swoim wychowankom wiedzę i nauczyć je nowego spojrzenia na sztukę. Jej entuzjazm szybko zostaje wystawiony na próbę, gdy okazuje się, że dla jej uczennic obrączka na palcu więcej znaczy niż tytuł naukowy. Katherine stara się poszerzyć horyzonty intelektualne dziewcząt, ale napotyka opór środowiska.

"Za wcześnie umierać", 1991

Hilary O'Neil nie ma pieniędzy, wykształcenia i szczęścia w miłości. Decyduje się odpowiedzieć na zamieszczone w gazecie ogłoszenie oferujące posadę pielęgniarki. Jej zadaniem jest opieka nad ciężko chorym, młodym mężczyzną. Wkrótce kobieta odkrywa, że mimo zasadniczych różnic dotyczących wychowania, zamożności i wykształcenia oboje mają dużo wspólnych cech i zainteresowań. Ich pogłębiająca się przyjaźń zaczyna przeradzać się w głębokie uczucie, które na zawsze odmieni ich życie.

"Ulubieńcy Ameryki", 2001

"Eddie i Gwen są aktorami, ulubieńcami Ameryki i do tego małżeństwem. Mimo, że chcą się rozstać muszą udawać zgodną parę - dla mediów i promocji. Kiki, siostra i asystentka Gwen, ma bardzo ważne zadanie - utrzymać publikę w przekonaniu, że aktorzy są nadal kochającym się małżeństwem, podczas spotkania towarzyskiego, zaaranżowanego przez słynnego agenta Lee. Praca Kiki jest trudna i stresująca - Gwen jest nie lada wyzwaniem dla swych pracowników. Do tego jej znajomość z Eddiem przybiera charakter coraz mniej służbowy..."