W poprzednich latach widzowie mieli okazję zobaczyć dziesiątki filmów z gatunku "komedie romantyczne". 2020 i 2021 był trudny dla kina - pandemia koronawirusa spowodowała również zamknięcie kin na wiele miesięcy. Przez co wiele premier trzeba było przesunąć albo od razu trafiły na Netflix czy HBO Max. Filmy o miłości to jednak gatunek, który widzowie nadal chętnie oglądali, czego dowodem są tegoroczne premiery. Filmy romantyczne 2021 to m.in. wysokobudżetowe tytuły typu "West Side Story" (tak, ta pozycja czeka już ponad rok na swoją premierę w kinach), ale także kino "indie". 

W naszym zestawieniu znalazły się też filmy o miłości 2021 dostępne na Netflix. To m.in. słynne "Do wszystkich chłopców: zawsze i na zawsze", "Ostatni list od kochanka", "Nie uciekniesz od miłości", "Malcolm & Marie" czy "The kissing booth 3". Co jeszcze? Musicie sprawdzić naszą listę na filmy romantyczne 2021. To aż 13 tytułów!

Filmy romantyczne 2021: "Do wszystkich chłopców: zawsze i na zawsze"

Ostatnia część słynnej trylogii na podstawie powieści autorstwa Jenny Han. Jak zakończy się słodka historia miłości Lary Jean i Petera?  "Ostatni rok nauki w liceum Lara Jean zaplanowała co do dnia. Jej idealny, romantyczny związek z Peterem rozwija się dokładnie tak, jak powinien. Wizja wspólnych studiów sprawia, że dziewczyna nie może się doczekać tego kroku w dorosłość. Wszystko jest perfekcyjne! Do czasu. Na Larę Jean i jej rodzinę spada lawina nieoczekiwanych wiadomości. Wszystko, co było zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach, trzeba wyrzucić do kosza. Czy Lara Jean i Peter przetrwają kolejną burzę, która nadciąga nad ich związek?"

Przypomnijmy, pierwsza część "Do wszystkich chłopców" trafiła na Netflix w 2018 roku. Wystarczyło kilka tygodni, żeby z nikomu znanego Noah Centineo zrobić gwiazdę instagrama z milionem obserwatorów. Filmem zachwycały się zarówno nastolatki, jak i trzydziestokilkuletnie kobiety. 

Filmy romantyczne 2021: "After. Ocal mnie"

Kolejna kontynuacja w tym zestawieniu. "Tessa staje przed najtrudniejszą decyzją w życiu. Gdy jej związek z Hardinem rozkwita na nowo, dziewczyna otrzymuje propozycję, która może otworzyć przed nią drzwi do wielkiej kariery. Warunkiem jest przeprowadzka na drugi koniec kraju. Hardin jest temu przeciwny, ale Tessa wie, że taka szansa może się nie powtórzyć. Jej decyzja o wyjeździe to cios dla ich uczucia."

Filmy romantyczne 2021: "The right one"

Pisarka Sara boryka się z brakiem weny. Szukając inspiracji poznaje Godfreya. Mężczyzna okazuje się zabawnym dziwakiem, zmieniającym co chwilę osobowość. 

Filmy romantyczne 2021: "Dating & New York"

Wendy i Milo poznają się poprzezapkę randkową "Meet Cute". Oboje szukają czegoś innego - ona chce poznawać innych mężczyzn, natomiast on poszukuje bardziej kumpla niż związku. Koniec końców godzą się zostać swoimi "friends with benefits". W międzyczasie najlepsi przyjaciele Wendy i Milo zaczynają ze sobą randkować. Co wyjdzie z tego galimatiasu?

Filmy romantyczne 2021: "The kissing booth 3"

W 2021 roku pożegnaliśmy też bohaterów słynnego "Kissing Booth" od Netflix.

Elle musi w końcu podjąć dotąd najtrudniejszą decyzję w swoim życiu - przeprowadzić się na drugi koniec kraju ze swoim chłopakiem Noah czy dotrzymać dawno złożonej obietnicy i wybrać uczelnię, na którą wybiera się jej najlepszy przyjaciel Lee. Czyje serce złamie Elle?

Filmy romantyczne 2021: "Małżeństwo na skróty"

Teddy jest przekonany, że na wszystko ma jeszcze mnóstwo czasu. Jednak pewnego dnia jego życie zmienia się raz na zawsze. W dzień po ślubie z ukochaną, Teddy budzi się i odkrywa, że przemieścił się w czasie. Jest teraz rok później, a on i jego żona Leanne mają właśnie obchodzić swoją pierwszą rocznicę. Co więcej, ukochana Teddy’ego jest w ciąży, a on nic nie pamięta. Uwięziony w zakrzywionym czasie mężczyzna odkrywa, że każde kilka minut przenosi go o rok do przodu. Przez to zawirowanie i związane z nim liczne kłopoty, jego małżeństwo zaczyna wisieć na włosku. Z pomocą najlepszego przyjaciela Sama, bohater próbuje naprawić swoje życie, które teraz przelatuje mu przed oczami. Bohater musi się w końcu nauczyć cenić każdą sekundę życia, jeżeli chce odzyskać ukochan.

Filmy romantyczne 2021: "Kolory miłości"

Bibliotekarka Taylor Harris traci pracę, dlatego przenosi się z powrotem do rodzinnego miasteczka w Montanie. Tam angażuje się w walkę o ocalenie małomiasteczkowego hotelu jej brata przed potentatem Joelem Sheehanem, który chce go wyremontować. Sprawy się komplikują, gdy bohaterka zakochuje się w Joelu.

Filmy romantyczne 2021: "We broke up"

Para z długim stażem, Lori i Doug, niestety rozstają się na kilka dni przed ślubem młodszej siostry kobiety. Dla dobra wszystkich, przez ten jeden weekend postanawiają udawać, że wciąż są razem.

Filmy romantyczne 2021: "Ostatni list od kochanka"

Ambitna dziennikarka Ellie Haworth odkrywa sekretne listy miłosne z roku 1965 i postanawia rozwikłać zagadkę związanego z nimi zakazanego romansu. Krok po kroku poznaje historię miłości Jennifer Stirling, żony bogatego przemysłowca, oraz Anthony’ego O’Hare, reportera finansowego piszącego artykuł o jej mężu. Wkrótce miłość pojawia się też w życiu Ellie.

Filmy romantyczne 2021: "Nie uciekniesz od miłości"

Kariera piosenkarki Eriki chyli się ku upadkowi, dlatego kobieta niechętnie zgadza się na występ w luksusowym ośrodku wypoczynkowym na Mauritiusie. Okazuje się, że ma śpiewać na weselu swojego byłego chłopaka. Chociaż Erica próbuje utrzymać swój związek z Jasonem w tajemnicy przed jego narzeczoną, odkrywa, że sama wciąż coś do niego czuje. Caleb, brat pana młodego, robi wszystko, aby nie dopuścić, żeby ta dwójka ponownie się w sobie zakochała. Jednak w powietrzu szybko zawisa pytanie - czy Erica zaśpiewa na ślubie Jasona i Beverly, czy… swoim własnym?

Filmy romantyczne 2021: "Malcolm & Marie"

To nie jest klasyczny film o miłości. To raczej produkcja o związku, tym długoletnim, gdzie partnerzy wiedzą o sobie wszystko i doskonale wiedzą, co najbardziej zaboli drugą osobę. Życie z artystą, problemy, ale z drugiej strony fascynacja i ogromne uczucie. Czy oboje przejdą tę próbę?

Pewien filmowiec i jego dziewczyna wracają do domu po uroczystej premierze filmu w oczekiwaniu na fantastyczne recenzje i finansowy sukces. Jednak wieczór przybiera nieoczekiwany obrót, gdy na jaw wychodzą rewelacje na temat ich związków wystawiające na próbę siłę ich miłości.

Filmy romantyczne 2021: "Needle in a Timestack"

W tym tytule pojawiają się wątki science-fiction. 

Nick i Janine są szczęśliwym małżeństwem i żyją razem beztrosko, dopóki były mąż Janine nie spróbuje rozerwać tej idylli na strzępy, używając do tego byłej dziewczyny ze studiów Nicka. Gdy wspomnienia i rzeczywistość Nicka znikają, mężczyzna musi zdecydować, co jest gotów poświęcić, aby zatrzymać wszystko, co kocha. Czy miłość może przetrwać w przyszłości, w której czas jest płynny, a całe życie może stać się tylko iluzją?

Filmy romantyczne 2021: "West Side Story"

Na ten film w reżyserii Stevena Spielberga czekamy już ponad rok. Powód? Pandemia koronawirusa, przez którą zdecydowano się przenieść premierę o 12 miesięcy. Reżyser zabierze widzów do świata lat 50., młodzieńczej miłości i nowojorskich gangów.