Filmy o tańcu oraz musicale od lat przyciągają tłumy widzów. Część z nich zyskało miano "kultowych" i na stałe trafiły do panteonu światowej kinematografii. Krew, pot, łzy, miłość, dążenie do doskanołości, niezwykła choreografia, a także świetna ścieżka dźwiękowa. To łączy wszystkie filmy o tańcu. 

Komedie romantyczne 2020. Te filmy o miłości musicie zobaczyć w tym roku >>

Słynne filmy o tańcu

Zapewne większość z was pamięta słynne sceny z "Grease", "Moulin Rouge!", "Dirty dancing" (i legendarną kwestię "Nobody puts Baby in a corner"), "Gorączki sobotniej nocy", czy "Footloose". Filmy o tańcu doceniane są również przez krytyków. Natalie Portman za rolę w "Czarnym łabędziu" otrzymała upragnionego Oscara. "What a feeling" Irene Cary z "Flashdance" nadal jest jednym z najpopularniejszych utworów filmowych. Singiel wygrał Oscara dla "najlepszej piosenki" w 1983 roku.  

Filmy o tańcu: aktorzy

Channing Tatum dzięki "Step Up: Taniec zmysłów" zyskał sławę oraz miłość - na planie filmowym poznał Jennę Dewan, z którą ożenił się w 2009 roku. Cztery lata później para doczekała się córeczki Everly. Fani Johna Travolty do dziś wspominają jego występy w "Gorączce sobotniej nocy" i we wspomnianym już "Grease". "Chicago" i "Moulin Rouge" to wyjątkowe role Catherine Zety-Jones, Renee Zellweger oraz Nicole Kidman. Za to "West Side Story" ma niespotykąną choreografię jak na tamte czasy. Musicie to zobaczyć! 

Specjalnie dla was stworzyliśmy (subiektywną) listę najlepszych filmów tanecznych. Czy obejrzeliście już wszystkie?

Filmy o tańcu. Sprawdź >>