Filmy świąteczne o księżniczkach i książętach

Zauważyliście, że filmy świąteczne coraz częściej skierowane są dla dorosłych widzów? Oczywiście nadal wiele produkcji to idealne tytuły dla najmłodszych, ale mamy wrażenie, że z biegiem lat z filami na Święta kojarzą się głównie komedie romantyczne czy wzruszające filmy o miłości. Na dodatek, wiele hitów to historie osadzone w nieistniejących księstwach, gdzie książę szuka swojej jedynej, albo księżniczka marzy o zwykłym, normalnym życiu. Rycerz na białym koniu (czasem dosłownie) to przepis na sukces, zwłaszcza jeśli chodzi o filmy świąteczne. Sprawdźcie nasze propozycje:

Filmy świąteczne na Netflix. Poznaj najpopularniejsze tytuły >>

"Zamiana z księżniczką" (2018)

Mieszkająca w Chicago cukierniczka Stacy nagle dowiaduje się, że ma sobowtóra. A jest nim pewna przyszła księżniczka. Kobiety postanawiają przed świętami zamienić się swoimi życiami. Co z tego wyjdzie?

10 najlepszych filmów świątecznych >>

"Zamiana z księżniczką 2" (2020)

W tym roku na Netflix trafiła kontynuacja tego hitu. 

Zbliżają się święta i koronacja Margaret, ale księżniczka przeżywa kryzys w związku. Jej dublerka Stacy musi wkroczyć do akcji. Powód? Kolejny sobowtór arystokratki!

"Świąteczny książę" (2017)

Kolejny film świąteczny dostępny na Netflix.

Reporterka Amber pracuje pod przykrywką jako guwernantka księżniczki Emily na dworze królewskim Aldovii. Niespodziewanie bohaterka wplątuje się w królewską intrygę, a na dodatek zakochuje się w następcy tronu, księciu Richardzie. To właśnie na jego temat dziennikarka miała zbierać materiały. Czy wykona swoje zadanie do końca?

"Świąteczny książę: królewskie wesele" (2018)

Rok po wydarzeniach Amber przygotowuje się do ślubu ze swoim księciem Richardem. Arystokrata jest niestety zajęty próbami rozwiązania ogarniającego państwo kryzysu finansowego, a to oddala go od ukochanej. Jako była dziennikarka bohaterka filmu postanawia na własną rękę pomóc ukochanemu. W swojego działania angażuje swoją siostrę, przyjaciółkę i... byłego wroga. 

"Świąteczny książę: królewskie dziecko" (2019)

Mimo świąt, tematem numer jeden w Aldovii są narodziny królewskiego potomka. Amber i Richard goszczą u siebie członków rodu z odległego królestwa, aby odnowić pradawny rozejm. Jednak gdy gdzieś zawierusza się bezcenny 600-letni traktat, konflikt dyplomatyczny wisi na włosku, a rodzina królewska staje w obliczu pewnej klątwy.

"Świąteczny rycerz" (2019)

Vanessa Hudgens w kolejnym filmie świątecznym od Netflix. 

Pewien średniowieczny rycerz przenosi się w czasie. Mężczyzna trafia do lat współczesnych, gdzie poznaje nauczycielkę Brooke. Para zakochuje się w sobie. 

Filmy o księżniczkach i książętach na Święta: "Książę i ja" (2004)

Choć fabuła nie rozgrywa się w trakcie świąt Bożego Narodzenia zawsze jest dobry moment na film o przystojnym księciu, prawda? 

Paige, studentka college'u i entuzjastka motocykli, rozpoczyna studia medyczne na uniwersytecie w Wisconsin. Tam spotyka i zakochuje się w jednym ze studentów - Edwardzie. Nie ma jednak pojęcia, że Edward jest księciem Danii, który "ukrywa się" w Ameryce. Paige będzie musiała dokonać wyboru: poślubić Edwarda i zostać księżną, czy zostać lekarzem i pracować w zawodzie, o którym marzyła od lat.

"Książę i ja: królewskie wesele" (2006)

Paige jest zakochana, planuje ślub i w dodatku zostanie królową. Kiedy do królewskiego ślubu pozostaje już tylko kilka tygodni, na światło dzienne wychodzi archaiczny dekret mówiący, że dziedzic tronu duńskiego może tylko poślubić arystokratkę czystej krwi. Co zrobi książę? Wybierze królestwo czy prawdziwą miłość?

Uwaga, w kolejnych latach powstały jeszcze filmy "Książę i ja: królewski miesiąc miodowy" oraz "Książę i ja: w krainie słoni".

"Pamiętnik księżniczki" (2001)

Kochamy "Pamiętnik księżniczki" bez względu na porę roku! 

16-letnia Mia jest wychowywana przez samotną matkę. Pewnego dnia nastolatka dowiaduje się, że jej nieznany ojciec umierając pozostawił jej... tron w małym europejskim królestwie. Mia musi wybrać między życiem w Ameryce, które do tej pory prowadziła, a tym które może ją czekać, jako królową. Mia, poznaje także swoją babcię, a jest nią królowa Clarissa.

"Pamiętnik księżniczki 2. Królewskie zaręczyny" (2004)

Księżniczka Mia ma wszystko, do szczęścia brakuje jej jedynie miłości jak z bajki. Sprawy niestety się komplikują, gdy wychodzi na jaw, że jej rodzina straci prawa do tronu, jeśli Mia natychmiast nie wyjdzie za mąż! Na znalezienie odpowiedniego kandydata ma zaledwie 30 dni...

"Wymarzony książę" (2015)

Wracamy do filmów świątecznych. Emma Bennett, właścicielka małej restauracji, wychowuje swoją nastoletnią siostrę Alice. Pewnego dnia poznaje czarującego mężczyznę. Okazuje się, że to książę Duncan, który żeni się w Boże Narodzenie. Ich romans kończy się nagle, a książę wraca do domu, by wypełnić swój obowiązek. Czy przeciwstawi się despotycznej matce i pójdzie za głosem serca?