Od kilku dni znamy już nominacje do Oscarów 2020. Oprócz polskiego "Bożego ciała" szansę na to wyróżnienie mają również filmy sygnowane przez Netflix. Aż osiem tytułów znajdziecie na amerykańskiej platformie streamingowej. Najwięcej mówi się o pełnometrażowej "Historii małżeńskiej", "Irlandczyku" i "Dwóch papieżach", ale Netflix znany jest też z produkcji dokumentalnych oraz animacji. Możecie je obejrzeć w każdej chwili, bez wychodzenia z domu. 

Te seriale Netflix nie doczekają się kolejnych sezonów. Które projekty anulowano w 2020 roku? >>

Oscary 2020: najpiękniejsze suknie gwiazd [STYLIZACJE, KREACJE, ZDJĘCIA] >>

Dobre filmy 2020. Co trzeba zobaczyć? Poznajcie filmy warte obejrzenia >>

Oscarowe filmy na Netflix: "Historia małżeńska"

Oscarowe filmy na Netflix: "Historia małżeńska"

Małżeństwo Charliego (Adam Driver) i Nicole (Scarlett Johansson) trwa już dziesięć lat. Para razem mieszka, pracuje i wychowuje ukochanego syna. On jest reżyserem teatralnym, który zdobył uznanie wystawiając sztuki w Nowym Jorku. Ona, niegdyś gwiazda młodzieżowych filmów pracująca w Los Angeles, obecnie występuje na deskach teatru pod okiem Charliego. Po dziesięciu latach w ich małżeństwie zaczyna coś pękać. Nicole dostaje lukratywną propozycję z Los Angeles, Charlie ma okazję zadebiutować na Broadway'u. Idealna para zaczyna się coraz mocniej od siebie oddalać. 

Oscary: gwiazdy, które nigdy nie otrzymały statuetki choć były wielokrotnie nominowane do tej nagrody >>

Nowości na Netflix: kwiecień 2020. Co warto obejrzeć? >>

reżyseria: Noah Baumbach

nominacje do Oscarów 2020 w kategoriach: najlepszy film (David Heyman, Noah Baumbach), najlepszy aktor pierwszoplanowy (Adam Driver), najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Scarlett Johansson), najlepsza aktorka drugoplanowa (Laura Dern), najlepszy scenariusz oryginalny (Noah Baumbach), najlepsza muzyka oryginalna (Randy Newman)

Oscarowe filmy na Netflix: "Irlandczyk"

Oscarowe filmy na Netflix: "Irlandczyk"

To osadzona w powojennej Ameryce epicka opowieść widziana oczami weterana II wojny światowej Franka Sheerana, oszusta i płatnego mordercy pracującego dla najbardziej osławionych przestępców XX wieku. Rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat saga poświęcona jest jednej z największych zagadek kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych – tajemniczemu zaginięciu legendarnego przywódcy związków zawodowych Jimmy’ego Hoffa. Widzowie wezmą udział w brutalnej podróży, podczas której zostaną przed nimi odsłonięte kulisy funkcjonowania przestępczego półświatka, wewnętrznych walk o wpływy oraz kryminalnych powiązań ze światem polityki.

reżyseria: Martin Scorsese

nominacje do Oscarów 2020 w kategoriach: najlepszy film (Emma Tillinger Koskoff, Jane Rosenthal, Martin Scorsese, Robert De Niro), najlepszy aktor drugoplanowy (Al Pacino), najlepszy aktor drugoplanowy (Joe Pesci), najlepszy reżyser (Martin Scorsese), najlepszy scenariusz adaptowany (Steven Zaillian), najlepsza scenografia (Bob Shaw, Regina Graves), najlepsze efekty specjalne (Pablo Helman, Leandro Estebecorena, Nelson Sepulveda i Stephane Grabli), najlepsze kostiumy (Christopher Peterson, Sandy Powell), najlepsze zdjęcia (Rodrigo Prieto), najlepszy montaż (Thelma Schoonmaker)

Oscarowe filmy na Netflix: "Dwóch papieży"

Oscarowe filmy na Netflix: "Dwóch papieży"

W 2012 roku kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce), głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki prosi papieża Benedykta (Anthony Hopkins), aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami kościoła. Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić przetrwanie kościoła i nie stracić zaufania milionów wyznawców. 

reżyseria: Fernando Meirelles

nominacje do Oscarów 2020 w kategoriach: najlepszy aktor pierwszoplanowy (Jonathan Pryce), najlepszy aktor drugoplanowy (Anthony Hopkins), najlepszy scenariusz adaptowany (Anthony McCarten)

Oscarowe filmy na Netflix: "Amerykańska fabryka"

Oscarowe filmy na Netflix: "Amerykańska fabryka"

Twórcy zabierają widzów do amerykańskiego stanu Ohio, gdzie analizują działania chińskiego miliardera, który na terenie opuszczonej fabryki General Motors otwiera własny zakład produkcyjny i zatrudnia w nim dwa tysiące amerykańskich pracowników. Choć na początku wszyscy tryskają optymizmem, wkrótce dochodzi do zderzenia napędzanej nowymi technologiami chińskiej rzeczywistości z realiami życia amerykańskich robotników. 

twórcy: Jeff Reichert, Julia Reichert, Steven Bognar

nominacje do Oscarów 2020 w kategoriach: najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny

Oscarowe filmy na Netflix: "Zgubiłam swoje ciało"

Oscarowe filmy na Netflix: "Zgubiłam swoje ciało"

Odcięta dłoń ucieka z laboratorium. Ma tylko jeden cel - chce wrócić do reszty ciała. Gdy przedziera się przez niezliczone pułapki Paryża, przypomina sobie życie z młodym mężczyzną, do którego niegdyś należała... dopóki nie spotkali Gabrielle. Historia wędrującej dłoni splata się z historią Naoufela, młodego mężczyzny z Afryki Północnej, który jako dziecko przybył do krewnych we Francji. Teraz chłopak pracuje jako dostarczyciel pizzy i szczerze mówiąc, nie jest w tym zbyt dobry. Kiedy pewnego dnia przywozi pizzę, drzwi otwiera mu piękna dziewczyna. Rozmawiają. Ma w głosie coś, co go oczarowuje. Nie może przestać o niej myśleć.

twórcy: Jérémy Clapin, Marc Du Pontavice

nominacje do Oscarów 2020 w kategoriach: najlepszy długometrażowy film animowany

Oscarowe filmy na Netflix: "Pokonani przez życie"

Oscarowe filmy na Netflix: "Pokonani przez życie"

Setki straumatyzowanych dzieci uchodźców, którzy trafili do Szwecji, uciekają od życiowych trudności w przypominający śpiączkę stan zwany syndromem rezygnacji.

twórcy: John Haptas i Kristine Samuelson

nominacje do Oscarów 2020 w kategoriach: najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny

Oscarowe filmy na Netflix: "Krawędź demokracji"

Oscarowe filmy na Netflix: "Krawędź demokracji"

Skłaniająca do refleksji opowieść o współczesnym kryzysie demokracji oraz osobista i polityczna kronika jednego z najbardziej dramatycznych okresów w historii Brazylii. Filmowiec Petra Costa dzieli się informacjami o swojej rodzinie i jej skomplikowanej przeszłości politycznej, a także po raz pierwszy dociera do faktów z życia wielkich polityków, w tym prezydentów Brazylii Dilmy Rousseff oraz Luli da Silvy. Wszystko po to, by wziąć pod lupę ich karierę oraz upadek i przyjrzeć się radykalnym podziałom społecznym, do których doszło w czasie ich rządów.

twórcy: Joanna Natasegara, Petra Costa, Shane Boris, Tiago Pavan

nominacje do Oscarów 2020 w kategoriach: najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny

Oscarowe filmy na Netflix: "Klaus"

Oscarowe filmy na Netflix: "Klaus"

Jesper (Jason Schwartzman) okazuje się najgorszym studentem w historii akademii listonoszy i zostaje przeniesiony na mroźną wyspę za północnym kołem podbiegunowym, gdzie skłóceni mieszkańcy rzadko ze sobą rozmawiają, a o pisaniu listów nie ma nawet mowy. Jesper jest już bliski rezygnacji, gdy znajduje wsparcie u miejscowej nauczycielki o imieniu Alva (Rashida Jones) i poznaje Klausa (nagrodzony Oscarem J.K. Simmons), tajemniczego stolarza, który mieszka samotnie w chatce pełnej własnej roboty zabawek. Ta wyjątkowa przyjaźń przywraca radość życia w Smeerensburg, skłaniając sąsiadów do hojności i wprowadzając nowe, pełne magii zwyczaje, jak wieszanie skarpet na kominku.

twórcy: Sergio Pablos

nominacje do Oscarów 2020 w kategoriach: najlepszy długometrażowy film animowany

"W nocy z 9 na 10 lutego miłośnicy kina będą mogli oglądać na żywo 89. ceremonię wręczenia Oscarów®, którą poprzedzą rozmowy w studiu z ekspertami z branży filmowej. W poniedziałek lutego w  godzinach 00:30 – 2:00 będzie mieć miejsce transmisja z czerwonego dywanu. O godzinie 2:00 czasu polskiego rozpocznie się gala oscarowa®. Planowany koniec transmisji to 5:00. Tego samego dnia, 9 lutego o 22:30 CANAL+ wyemituje skrót z gali. Studio oscarowe® CANAL+ poprowadzą dziennikarze filmowi Karolina Korwin-Piotrowska (prowadząca „Aktualności filmowe” w CANAL+) oraz Błażej Hrapkowicz (prowadzący „Kino mówi” w ALEKINO+)."