Paryż, 13. dzielnica, reż. Jacques Audiard (2021)

Czarno-biały film, którego historia jest luźno oparta na komiksach Adriana Tomine. Poznajemy kilku mieszkańców Paryża mieszkających w tamtejszych blokowiskach. Jednak bez względu na okoliczności, każdy z nich szuka emocji, ciepła i motyli w brzuchu. Pracująca w callcenter Emillie zakochuje się w Camille'u, nauczycielu, który woli związki typu "friends with benefits". Przystojny Francuz poznaje delikatną Norę, ale czy ona będzie zainteresowana jego awansami? A może pozna bliżej świat seks-kemerek i tajemniczej Ambe?.

Najgorszy człowiek na świecie, reż. Joachim Trier (2021)

Norweski kandydat do zeszłorocznych Oscarów. Pełna energii Julie tak naprawdę nie wie, co chce robić z życiu. Jest świetną studentką, ale czy medycyna to jej powołanie? Takich pytań jest więcej i dotyczą też jej relacji z mężczyznami. Jakie decyzje podejmie kobieta? 

Genialna rola Renate Reinsve, za która otrzymała Złotą Palmę w Cannes oraz nominację do nagrody BAFTA. 

Ona, reż. Spike Jonze (2013)

Historia miłosna już niedługo na miarę naszych czasów? Samotny autor listów, Theodore kupuje nowy system operacyjny, który jest tak zaprojektowany, aby spełnić wszystkie potrzeby użytkownika. Między nim, a jego systemem "Samanthą" zawiązuje się nić porozumienia, a nawet coś więcej..

Supernova, reż. Harry Macqueen (2020)

Piękny, prosty i wzruszający film z Colinem Firthem i Stanleyem Tucci. "Sam i Tusker są razem od ponad 20 lat i kochają się bezgranicznie. Kiedy okazuje się, że mogą zostać rozdzieleni przez chorobę Tuskera, wyruszają w podróż, podczas której ich związek zostaje wystawiony na najtrudniejszą próbę."

Chusteczki do ocierania łez będą wam z pewnością potrzebne.

Kobiety pragną bardziej, reż. Ken Kwapis (2009)

Choć od premiery tego filmy minęło już sporo czasu, a trendy w randkowaniu też się zmieniły, to wiele sytuacji pokazanych w tej produkcji nadal ma miejsce. Pewna znudzona żona myśli o rozstaniu, a jej mąż jest zauroczony inną kobietą, w której zakochał się jeszcze inny mężczyzna. Inna bohaterka ma obsesję na punkcie pewnego mieszkańca Baltimore, ale nie wie jak zwrócić jego uwagę na siebie, dlatego po poradę idzie do jego przyjaciela. Jest też singielka, która próbuje swojego szczęścia w internecie.

Zimna wojna, reż. Paweł Pawlikowski (2018)

Polski laureat Oscara. "Pełna pasji historia miłości kobiety i mężczyzny, którzy poznali się wśród ruin powojennej Polski. Dzieli ich niemal wszystko, a szczególnie pochodzenie i temperament. Od początku wydają się tragicznie niedobrani. Okazuje się jednak, że mimo wszelkich różnic i przeciwności są na siebie skazani i nie są w stanie się rozstać. Raz po raz rozdzielają ich polityka, wady charakteru i nieszczęśliwe zrządzenia losu, podczas gdy zimnowojenna Polska lat pięćdziesiątych, Berlin, Jugosławia i Paryż stanowią tło dla ich historii miłosnej rozgrywającej się w niesprzyjających czasach."

Zanim się pojawiłeś, reż. Thea Sharrock (2016)

Totalny wyciskacz łez! Rezolutna mieszkanka małego miasta zostaje opiekunką bogatego bankiera, który na skutek wypadku jest sparaliżowany. Między cynikiem a wesołą dziewczyną rodzi się uczucie.

Narodziny gwiazdy, reż. Bradley Cooper (2018)

Kolejny tytuł, który sprawi, że łza zakręci się w oku. Na dodatek, po nagraniu tego filmu widzowie sądzili, że odtwórcy głównych ról, Bradley Cooper i Lady Gaga, mieli romans - tak dobrze odegrali swoje role. To czwarta odsłona tej historii opowiada losy początkującej wokalistki i muzyka, który już dawno osiągnął sukces, ale mocno pogubił się w życiu. Czy ich miłość przyniesie szczęście i ukojenie?

Kocha, lubi, szanuje, reż. Glenn Ficarra, John Requa (2011)

To już trzeci wspólny film Ryana Goslinga i Emmy Stone (polecamy też smutny, ale piękny "La La Land"). Oprócz historii barowego bawidamka i przyszłej prawniczki poznamy też historię Cala i Emily, którzy właśnie się rozstali. Jak potoczą się losy całej czwórki? Momentami będzie bardzo zabawnie. 

Jeden dzień, reż. Lone Scherfig (2011)

"Emma - ambitna idealistka, marzycielka i Dexter - król życia, któremu wszystko przychodzi z łatwością. Jedno z nich marzy o miłości. To drugie lubi dobrą zabawę... Tych dwoje spotyka się w dniu rozdania dyplomów, 15 lipca 1988 r. Spędzają ze sobą tylko jedną noc. Wyjątkową noc... Od tej pory widują się każdego roku, 15 lipca, by rozmawiać o marzeniach, rozczarowaniach, związkach... życiu." Czy znajdą szczęście?

Moulin Rouge!, reż. Baz Luhrmann (2001)

Musicalowy klasyk, który się nie starzeje. To dzięki tej produkcji dowiedzieliśmy się, jak świetnymi wokalistami są Nicole Kidman oraz Ewan McGregor. I te słynne piosenki idealnie wplecione w fabułę. Warto wrócić do tego tytułu. 

"Młody poeta, Christian opuszcza swój rodzinny dom i przenosi się na Montmartre, gdzie poznaje Henri Toulouse-Lautreca, który wprowadza go w świat paryskiej bohemy. W sławnym kabarecie Moulin Rouge Christian poznaje jego największą gwiazdę - Satine - tancerkę, piosenkarkę i kurtyzanę, w której kochają się wszyscy męscy bywalcy klubu. Satine nie chce być tancerką, marzy by zostać prawdziwą aktorką. Książę Worcester godzi się sfinansować kosztowną rewię z jej udziałem po warunkiem, że Satine zostanie jego kochanką. Satine jest natomiast zakochana w Christianie..."