Filmy na rozstanie: "Jedz, módl się, kochaj"

Tego filmu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Klasyka sama w sobie wyreżyserowana przez Ryana Murphy'ego. Stanowi adaptację autobiograficznej książki Elizabeth Gilbert o tym samym tytule. Idealny przykład tego, aby podążać za szczęściem i słuchać głosu swojego serca. Wszystkim doskonale znana Julia Roberts wciela się w główną rolę Elizabeth Gilbert - trzydziestokilkuletniej, nowoczesnej kobiety. Jej codzienność wygląda jak z bajki - kochający mąż, piękny dom, świetna praca. Mimo to pewnej nocy stwierdza, że życie, które wiedzie, nie jest jej wymarzonym. W końcu decyduje się na rozwód, który jest bardzo bolesny i przez który popada w depresję. Jej kolejnym krokiem jest podróż do trzech państw - Italii, Indii i Indonezji. Jest to podróż w głąb siebie, pozwalająca przemyśleć swoje dotychczasowe życie i lepiej zrozumieć samą siebie.

 

Filmy na rozstanie: "Holiday"

Kolejny wszystkim dobrze znany klasyk. Dwie obce sobie kobiety postanawiają zamienić się domami na święta, aby uciec od problemów. Iris (Kate Winslet) przeprowadza się do słonecznego Los Angeles, a Amanda (Cameron Diaz) wyjeżdża na zaśnieżoną angielską wieś. Czego pragną kobiety? Zmiany w życiu. Obie mocno zawiodły się na facetach i postanawiają odreagować miłosne porażki. Ku zdziwieniu zmiana miejsc dobrze robi ich złamanym sercom. Amanda nawiązuje bliską relację z bratem Iris - Grahamem (Jude Law), a Iris z Milesem (Jack Black).

Filmy na rozstanie: "Jak to robią single"

Jeżeli myślisz, że tylko Twoje singielskie życie to jeden wielki chaos - koniecznie włącz ten film. Alice Kepley (Dakota Johnson) od czterech lat spotyka się z Joshem (Nicholas Braun). Pewnego dnia uświadamia sobie, że nigdy nie zaznała samodzielnego i niezależnego życia, ponieważ zawsze miała kogoś u boku – najpierw rodziców, a potem partnera. Po namyśle postanawia rzucić wszystko i odkryć własną samotną drogę. Gdy rozpoczyna nową pracę w Nowym Jorku, zaprzyjaźnia się z Robin (Rebel Wilson). Dzięki niej kobieta poznaje świat singli. Alice za wszelką cenę próbuje korzystać z życia, ale niestety jej to nie wychodzi. Jednak przyjaciele i huczne imprezy wcale nie pomagają. Skądś to znasz? 

 

Filmy na rozstanie: "500 dni miłości"

Jeżeli myślisz, że Twój ekspartner był tym jedynym na całe życie to... jesteś w wielkim błędzie. Jednak na pewno większość osób ma takie samo przemyślenie po rozstaniu - tak działa ludzka psychika. Na szczęście to wcale nie musi być prawda, co doskonale pokazuje ten film. Jest to komedia romantyczna o młodej kobiecie, która nie wierzy w miłość, dopóki nie spotyka na swej drodze chłopaka, gotowego na wszystko, by zdobyć jej serce. Jednak później dziewczyna stwierdza, że nie szuka niczego na poważnie. Tom (Joseph Gordon-Levitt) jest nieszczęśliwym romantykiem, który zarabia na życie wymyślając teksty na pocztówki z życzeniami. Gdy jego dziewczyna, Summer (Zooey Deschanel), odchodzi od niego, zrozpaczony postanawia wrócić myślami do ich 500 dni razem, aby odkryć, co poszło nie tak. "500 dni miłości" idealnie obrazuje, że nie każdy związek to ten, który prowadzi do ślubnego kobierca. 

 

Filmy na rozstanie: "Poradnik pozytywnego myślenia"

Jesteś świeżo po rozstaniu? "Poradnik pozytywnego myślenia" leci na ratunek. To amerykański komediodramat w reżyserii i według scenariusza Davida O. Russella. Film opowiada historię cierpiącego na cyklofrenię Pata Solitano (Bradley Cooper) - chorobę powodującą cykliczne zmiany nastrojów. Bohater wraca do rodzinnego domu po ośmiu miesiącach spędzonych w szpitalu psychiatrycznym. Pat stara się odzyskać swoją żonę, która wcześniej go zdradziła. W tym celu stara się powrócić do dawnej formy, zarówno psychicznej, jak i fizycznej poprzez czytanie książek i uprawianie joggingu. Zaczyna żyć zgodnie z filozofią pozytywnego myślenia. Niespodziewanie na jego drodze staje młoda wdowa, Tiffany (Jennifer Lawrence), która obiecuje pomóc mu w powrocie do żony. Wzajemna niechęć pary ekscentryków przeradza się w prawdziwe uczucie, a wszystkie plany odchodzą w niepamięć. 

 

 

Filmy na rozstanie: "Legalna blondynka"

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby tego kultowego filmu. To prawdziwy plaster na złamane serce i zły humor. Jeżeli ktoś Cię rzucił, bo uważał, że nie jesteś wystarczająca/-cy, koniecznie zrób to co Elle Woods (Reese Witherspoon). Pokaż mu/jej jak bardzo jest w błędzie. Ta wspaniała, prześmiewcza komedia pokazuje historię porzuconej dziewczyny, która udowadnia byłemu chłopakowi, że jest bardziej błyskotliwa niż myśli. Aby odzyskać utraconą miłość, Elle idzie na studia prawnicze i rozwija swoją karierę. Pamiętaj jednak, były chłopak czy dziewczyna to nie wyznacznik Twojej wartości!

 

Filmy na rozstanie: "Sztuka zrywania"

Zerwanie to zdecydowanie sztuka. Nie ma określonego sposobu jak to zrobić i jak sobie z nim poradzić, zwłaszcza jeżeli chodzi o długoletnie związki. Gdy Brooke (Jennifer Aniston) i Gary (Vince Vaughn) zamierzają się rozstać, żadne z nich nie chce opuszczać mieszkania, w którym żyją od kilku lat. Kierując się radami przyjaciół, znajomych i kilku zupełnie obcych osób, oboje rozpoczynają psychologiczną wojnę, która ma skłonić drugą osobę do wyprowadzki. Dzieje się tak do momentu, w którym oboje zdają sobie sprawę, że być może walczą o przyszłość swojego związku. Czy uda im się odnowić relację?

 

Filmy na rozstanie: "Dziennik Bridget Jones"

Bawiąca do łez i momentami wzruszająca komedia, którą można oglądać bez końca. Film opowiada historię 32-letniej, mieszkającej w Londynie Bridget Jones (Renée Zellweger). Jej życie uczuciowe to jedna wielka porażka. Swoje smutki zatapia w alkoholu, paleniu papierosów oraz jedzeniu. Wraz z rozpoczęciem nowego roku postanawia prowadzić dziennik, w którym będzie zapisywać wszystkie istotne zdarzenia, nie zapominając o relacjach z mężczyznami i walce z nadwagą. Wbrew swoim postanowieniom zaczyna romans ze swoim szefem, Danielem Cleaverem (Hugh Grant). Jednocześnie matka Bridget (Gemma Jones) chce ją zeswatać z mało interesującym prawnikiem Markiem Darcy (Colin Firth). Po bliższym poznaniu okazuję się on naprawdę wspaniałym i intrygującym facetem. Główna bohaterka mierzy się z ogromnym dylematem i nie wie, któremu z nich ostatecznie oddać swoje serce. A Ty co byś zrobiła?

 

Filmy na rozstanie: "Chłopaki też płaczą"

Urocza letnia komedia o perypetiach damsko-męskich. Peter (Jason Segel) po rozstaniu ze swoją dziewczyną (Kristen Bell) wyjeżdża, aby zapomnieć o wszystkich smutkach. Gorzej być nie może? A jednak może. Do tego samego kurortu na Hawajach przyjeżdża była dziewczyna Petera ze swoim nowym chłopakiem. Jakby tego było mało, bohater dostaje cios za ciosem, a jego złamane serce pęka na jeszcze mniejsze kawałki. Prawdziwe tortury niespodziewanie przerywa nowa znajomość z Rachel (Milla Kunis), pracownicą hotelu. Jeżeli kiedykolwiek pomyślisz, że Ty masz najgorzej, obejrzyj ten film. Od razu zmienisz zdanie!

 

Filmy na rozstanie: "Kobiety pragną bardziej"

Kultowa, amerykańska komedia romantyczna w reżyserii Kena Kwapisa. Film opowiada o perypetiach bohaterów zamieszkujących Baltimore. Zmagają się oni z trudnościami w porozumiewaniu się i interpretowaniu zachowań bliskich. Janine (Jennifer Connelly) zaczyna nudzić się w małżeństwie, a do tego jej mąż Ben (Bradley Cooper) ma romans z Anną (Scarlett Johansson). Gigi (Ginnifer Goodwin), szaleńczo zakochana w pewnym mężczyźnie, przypadkowo poznaje w barze uroczego Alexa (Justin Long). Mary (Drew Barrymore), prawdziwa fanka randek, poszukuje odpowiedzi na pytanie - czym właściwie polega miłość w dzisiejszych czasach? Z kolei Neil (Ben Affleck) i Beth (Jennifer Aniston) stają przed trudnym wyzwaniem - ratowaniem ich, niegdyś udanego, związku. Mimo że różnią ich relacje różnią się, każdy próbuje znaleźć przepis na udane życie z drugą osobą.