Filmy na jesień 2023: "Georgie ma się dobrze"

Dziewczynka o ciekawym imieniu Georgie po śmierci mamy zostaje całkiem sama. To dla niej żaden problem, bo świetnie potrafi się sobą zająć i zaopiekować. O tym, że obok niej nie ma żadnego dorosłego wie tylko przyjaciel Ali. Pewnego dnia to się zmienia, gdy w progu drzwi (przeskakując przez płot) pojawia się jej biologiczny ojciec Jason. Czy uda im się dojść do porozumienia? 

To kolejny po głośnym "Aftersun" film o relacji młodego ojca z córką. Z tą różnicą, że w "Georgie ma się dobrze" historia jest lżejsza i często bardzo zabawna.

obsada: Lola Campbell, Harris Dickinson, Alin Uzun

data premiery: 22.09.2023

Filmy na jesień 2023: "Doppelganger. Sobowtór"

Kino szpiegowskie w czasach PRL. Jan Holoubek i tym razem opowiada ciekawą historię osadzoną w latach 70. i 80. ubiegłego wieku. Hans przyjeżdża do Strasburga bo szuka swojej biologicznej matki. Zostaje w tym kolorowym mieście na dłużej, ale czy to na pewno osoba, za którą się podaje? Natomiast w Gdańsku inżynier pracujący w stoczni, Jan Bitner, dowiaduje się, że był adoptowany. 

obsada: Jakub Gierszał, Tomasz Schuchardt, Emily Kusche, Wiktoria Gorodeckaja, Andrzej Seweryn

data premiery: 29.09.2023

Filmy na jesień 2023: "Zielona granica"

Film, o którym mówią wszyscy, również poza granicami naszego kraju. To kino wyważone, stawiające pytania i jednak dające wiarę, w człowieczeństwo.

"Po przeprowadzce na Podlasie psycholożka Julia staje się mimowolnym świadkiem i uczestnikiem dramatycznych wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. Świadoma ryzyka i konsekwencji prawnych, przyłącza się do grupy aktywistów pomagających uchodźcom, którzy koczują w lasach w strefie objętej stanem wyjątkowym. W tym samym czasie uciekająca przed wojną domową syryjska rodzina i towarzysząca jej nauczycielka z Afganistanu, nie wiedząc, że są narzędziem politycznego oszustwa białoruskich władz, próbują przedostać się do granic Unii Europejskiej. W Polsce los zetknie ich z Julią oraz młodym pogranicznikiem Janem."

obsada: Maja Ostaszewska, Tomasz Włosok, Taim Ajjan, Mohamed Al Rashi, Behi Djanati Atai

data premiery: 22.09.2023

Filmy na jesień 2023: "Poprzednie życie"

Jeśli jeszcze nie widzieliście "Past Lives" to koniecznie musicie to zmienić! Nie tylko dla marzycieli i romantyków.

"In-Yun to koreańskie przekonanie, że ludzie są razem, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora i Hae Sung dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadziła oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. "Co by było gdyby?" - to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka."

obsada: Greta Lee, Teo Yoo, John Magaro

data premiery: 13.10.2023

Filmy na jesień 2023: "Chłopi"

Polski kandydat oficjalnie trafił już do polskich kin. I jesteśmy pewni, że ta animacja twórców "Twojego Vincenta" osiągnie wieli sukces, bo najnowszą adaptację powieści Reymonta ogląda się niesamowicie. A od odtwórczyni Jagny, Kamili Urzędowskiej nie można oderwać wzroku. To nie tylko dobry film dla licealistów. Warto obejrzeć.

obsada: Kamila Urzędowska, Robert Gulaczyk, Mirosław Baka, Sonia Mietielica, Ewa Kasprzyk, Sonia Bohosiewicz

data premiery: 13.10.2023

Filmy na jesień 2023: "Lęk"

Temat trudny, ale o którym powinno się rozmawiać i to nie tylko ogólnie w przestrzeni publicznej. Małgorzata choruje na raka, niestety leczenie nie przynosi rezultatów. Można powiedzieć, że sposoby na wyzdrowienie wyczerpały się, sama kobieta ma dość już tej walki. Choć to ona zawsze wszystko kontrolowała, życie pokazuje je, że tylko się łudziła. Razem z młodszą siostrą Łucją wybiera się samochodem do szwajcarskiej kliniki. "Przed nimi czas rozmów, kłótni, płaczu i śmiechu. Czy będą potrafiły znów być ze sobą tak blisko jak kiedyś? To będzie ich najważniejsze spotkanie. Czy okaże się także ostatecznym rozstaniem?"

obsada: Małgorzata Kożuchowska, Marta Nieradkiewicz

data premiery: 3.11.2023

Filmy na jesień 2023: "Przejścia"

"Dwóch mężczyzn spędza razem 15 lat życia, gdy nagle jeden z nich zakochuje się w kobiecie."

obsada: Franz Rogowski, Ben Wishaw, Adele Exarchopoulos

data premiery: 3.11.2023

Filmy na jesień 2023: "Żegnajcie laleczki"

Jamie, wolna dusza, która właśnie zerwała z dziewczyną i jej przyjaciółka Marian spontanicznie wybierają się do Tallahassee. Jednak sprawy się komplikują za sprawą pewnych nieudolnych przestępców.

obsada: Margaret Qualley, Geraldine Viswanathan, Beanie Feldstein

data premiery: 11.2023

Filmy na jesień 2023: "Napoleon"

Szykuje się kolejna ważna rola w dorobku Joaquin Phoenix, tym razem w reżyserii Ridleya Scotta. Niecierpliwie czekamy na ten film.

obsada: Joaquin Phoenix, Vanessa Kirby, Ben Miles, Ludivine Sagnier

data premiery: 24.11.2023

Filmy na jesień 2023: "Saltburn"

Próbując znaleźć swoje miejsce na Uniwersytecie Oksfordzkim, student Oliver Quick zostaje wciągnięty w świat czarującego i arystokratycznego Felixa Cattona, Ten zaprasza Olivera do Saltburn, rozległej posiadłości jego ekscentrycznej rodziny, na niezapomniane lato.

obsada: Barry Keoghan, Jacob Elordi, Rosamund Pike, Richard E. Grant, Alison Oliver

data premiery: 24.11.2023

Filmy na jesień 2023: "How to have sex"

Zaskoczył was "Spring Breakers" w reżyserii Harmony'ego Korine'a, który swoją premierę miał ponad 10 lat temu. Molly Manning Walker porusza temat dzisiejszych nastolatek, które szukają przygód i to nie tylko tych alkoholowych.

obsada: Mia McKenna-Bruce, Shaun Thomas, Lara Peake, Samuel Bottomley

data premiery: 24.11.2023

Filmy na jesień 2023: "Wonka"

Do tej pory z tą postacią kojarzył nam się głównie Johnny Depp. To się zmieni pod koniec tego roku, kiedy do kin trafi film z Timothee Chalametem. Co nas czeka? Zobaczcie zwiastun

obsada: Timothee Chalamet, Calah Lane, Keegan-Michael Key, 

data premiery: 14.12.2023

Filmy na jesień 2023: "Ferrari"

"Rok 1957. Włoski kierowca i przedsiębiorca Enzo Ferrari zmaga się z problemami finansowymi oraz rodzinnymi, przygotowując jednocześnie do wyścigu Mille Miglia."

obsada: Adam Driver, Penelope Cruz, Shailene Woodley, Patrick Dempsey, Jack O'Conell,  Sarah Gadon

data premiery: 29.12.2023