Kilka dni temu polscy internauci żartowali, że jeśli wszyscy zostaną w domach na weekend to serwery Netflix nie wytrzymają tego przeciążenia. Test wykazał, że jednak amerykańska platforma dała sobie radę ze zwiększoną liczbę oglądanych tytułów. Na dodatek niektóre serwisy streamingowe postanowiły wyjść na przeciw użytkownikom sieci i proponuje odkodowanie kanałów lub specjalne stawki za pakiety. 

Filmy i seriale: znane serwisy VOD oferują dostęp do swoich zasobów za darmo lub po obniżonych cenach

Jedną z tych platform VOD jest popularny Player. Oferta serwisu skierowana jest do nowych użytkowników i polega na tym, że za pakiet "Start" zapłacimy jedynie 5 zł w pierwszym miesiącu. Wcześniej kosztował 10 zł. Co znajdziemy w tej ofercie? Dostęp do formatów rozrywkowych z wiosennej biblioteki TVN Discovery Polska: „Down the road. Zespół w trasie”, „Ślub od pierwszego wejrzenia”, „Ameryka Express” , „Kanapowcy”, „Gogglebox”, a także ekskluzywne materiały z "Hotelu Paradise" (dłuższe odcinki programu niż w telewizji, wielogodzinne wideorelacje i kompilacje mocnych scen z balijskiego kurortu - „Prosto z raju”, a także szereg krótkich form: „Klaudia z raju” - host show prowadzącej, „Bonusy z raju” - najciekawsze materiały nieemitowane w odcinkach, oraz „Mądrości z raju” - życiowe historie i złote myśli uczestników). W pakiecie Start pojawiła się też biblioteka programów motoryzacyjnych Motortrend, "z najlepszymi tytułami amerykańskiej marki, a także TVN Turbo i Discovery". "W pakiecie masz dostęp do 3 kanałów live. Oglądaj nowe odcinki wybranych seriali TVN wcześniej niż w TV bez reklam!" - możemy przeczytać na stronie serwisu. 

Natomiast Play oferuje swoim klientom 40 odkodowanych kanałów do końca marca. "Pakiety Extra oraz Kids, w sumie 40 kanałów, będą odkodowane do końca marca dla wszystkich  posiadających dostęp do usług PLAY NOW oraz PLAY NOW TV." - informuje sieć poprzez swoje biuro prasowe.  

W pakiecie Extra znajdziemy: stacje z grupy BBC (BBC Earth, BBC First, BBC Brit oraz BBC World News), A+E (Polsat Crime+Investigation, H2 History, Lifetime) czy VIACOMCBS (Polsat Comedy Central Extra, MTV Live HD), kanały z serialami (AXN, AMC, Epic Drama, Sci Fi czy 13 Ulica), sportowe (Extreme Sports Channel, Ginx Esports TV oraz Motowizja), a także bibliotekę filmów, seriali, programów w ramach Paramount Play. Za to pakiet Kids zawiera: Nickelodeon, Cartoon Network i Nick Jr., a także Baby TV, Polsat JimJam, Duck TV, Da Vinci, Boomerang oraz BBC CBeebies.

Netflix i HBO Go nie przygotowały żadnych niespodzianek, ale na tym drugim serwisie czekają na was bezpłatne 7 dni do przetestowania platformy.