Fest Festival 2022: Julia Wieniawa (10 sierpnia)

Wieniawa zadebiutowała muzycznie wydając utwór “Na zawsze” w 2016 roku, który ukazał się na albumie “Flirtini: Heartbreaks & Promises Vol. 3”. Artystka ma na koncie także wiele innych znanych utworów, takich jak: “Oddycham”, podwójnie platynowy “Nie muszę”, czy liryczną balladę “SMRC”, które podbiły serca słuchaczy! W roku 2021 Artystka podjęła współpracę z Maciejem Musiałowskim w utworze “Zabierz tę miłość”, a także nagrała z duetem Kacperczyk utwór “Sebiksy”.

Fest Festival 2022: Jon Hopkins (10 sierpnia)

Twórca muzyki elektronicznej, producent, którego utwory solowe i zespołowe zdobyły szerokie uznanie - artysta był nominowany do nagrody Grammy.

Fest Festival 2022: Żabson (11 sierpnia)

Jeden z najzdolniejszych raperów młodego pokolenia, który zadebiutował w 2015 roku mini albumem “NieKumam”. Następnie zaprezentował oficjalny album studyjny pt. “To ziomal” (2018), który okazał się złotą płytą i sprzedał się w 15 tys. egzemplarzy. Za najpopularniejszy utwór Żabsona uznać można kawałek “Floyd Mayweather”, do którego teledysk uzyskał 43 milionów wyświetleń na YouTube. 

Fest Festival 2022: Jimek Radzimir Dębski (11 sierpnia)

Wszechstronny twórca, jeden z najbardziej intrygujących kompozytorów młodego pokolenia. Głośno zrobiło się o nim w 2012 roku, kiedy wygrał konkursu na remix utworu „End Of Time” Beyoncè, który potem znalazł się na płycie artystki. W 2017 roku skomponował muzykę do filmów: „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” w reżyserii Marii Sadowskiej oraz „Atak paniki” w reż. Pawła Maślony. Skomponował także muzykę do pierwszego polskiego slashera „W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt” oraz serialu “Sexify”  dla platformy Netflix.

Fest Festival 2022: Kinny Zimmer (12 sierpnia)

Polski raper, który mimo młodego wieku zdobywa olbrzymie sukcesy. Przełomowym momentem jego kariery było dołączenie do projektu SBM Starter oraz kawałek “Rozmazana kreska”, który bardzo szybko urósł do rangi hitu i w miesiąc od premiery przebił 7 milionów wyświetleń na YouTube.

Fest Festival 2022: Lanek (13 sierpnia)

Czołowy producent muzyczny na polskiej scenie hip-hopu. Na swoim koncie posiada produkcje, które znalazły się na multiplatynowych albumach najpopularniejszych polskich artystów. Współpracował m.in. z Taco Hemingwayem czy Bedoesem.

 

Przypominamy, że na FEST Festival 2022 zagrają także Stromae, Woodkid, Jungle, Alfa Mist, Vitalic, slowthai, Gus Dapperton, Caribou, Son Lux, Scooter, FKJ, Yung Lean, Chloe Moriondo, JXDN, Duke Dumont, MK, oraz Young Leosia, Sokół czy OIO.