Księżyc w znakach zodiaku - co oznacza?

Luna, matka nocy, oświetla najciemniejsze niebo i jest wróżbą dla nadchodzących wydarzeń. To jedno z najszybciej poruszających się ciał niebieskich w naszym Układzie Słonecznym. Spędza średnio 2,5 dnia w każdym znaku zodiaku i podąża za 28-dniowym cyklem. Ów cykl przypomina menstruację kobiety. Właśnie dlatego płeć piękna jest szczególnie wrażliwa na wpływy księżyca. Dosięgają one również mężczyzn zestrojonych ze swoimi ciałami. Kiedy na niebie pojawia się pełnia, mamy do czynienia z jakimś zakończeniem. Nasza intuicja staje się ostrzejsza, aby podpowiedzieć nam dalszy kierunek. Z kolei w noc nowiu, gdy księżyc jest niewidoczny, wycofujemy się do swoich wnętrz. To czas, aby posiać nasiona, które zakwitną w trakcie kolejnej pełni. Otrzymujemy szansę, by zagłębić się w siebie i ustalić, co chcemy zamanifestować. No dobrze, ale co oznacza księżyc w znakach zodiaku? Każda faza ma inną wibrację, z jaką warto podjąć świadomą współpracę. Jeśli nauczysz się poprawnie korzystać z ich energii, szybciej osiągniesz pożądane rezultaty. Poniżej wyjaśniamy subtelne wibracje, których doświadcza księżyc podczas podróży przez 12 znaków zodiaku.

Każdy znak zodiaku ma inne znaczenie i zakodowaną w nim wiadomość od Księżyca.

Fazy Księżyca - wpływ na człowieka

Księżyc w Baranie

Kiedy Księżyc gości w Baranie, nie sprzyja podejmowaniu działania. Pod jego wpływem wszystko dzieje się szybko, przez co dochodzi do nagłych zwrotów akcji. Ponieważ Rogaczem rządzi gniewny Mars, łatwo nam stracić kontrolę nad emocjami. To dotyczy przede wszystkim znaków ognia, które mocniej odczuwają wpływy swojego żywiołu. Bądź świadoma swoich myśli i staraj się nie mówić tego, czego wkrótce możesz pożałować. Jeśli musisz się wybronić lub postawić nad swoim, Księżyc w Baranie da ci potrzebną odwagę.

Księżyc w Byku

Mocno zastanów się nad tym, co chcesz zamanifestować, kiedy Księżyc znajduje się w Byku. Uziemiony znak zodiaku wspiera projekty, które są długoterminowe. Rozpoczęcie działalności gospodarczej w tej fazie może zatem przynieść wieloletnie zyski. Jedynie wprowadzanie zmian nie będzie korzystne, ponieważ Byk uparcie się temu opiera. Zamiast walczyć z przeciwnościami losu, poczekajmy, aż Luna zmieni swój znak. Co ciekawe, gdy emanuje energią Byka, wszystkie nasze zmysły zostają wyostrzone. To idealny czas na przyjemności dla ciała i delektowanie się ulubioną kuchnią.

Byk to stabilny znak zodiaku. Jego księżyc wspiera partnerstwa i projekty mające przetrwać próbę czasu. 

Księżyc w Bliźniętach

Nadszedł czas, aby płynąć z prądem i być otwartym na zmiany. Księżyc w Bliźniętach stymuluje umysł i znajduje rozwiązania dla złożonych problemów. Daje nam również okazje do zabawy oraz zawarcia ciekawych znajomości. Ujawnia również ważne informacje, dlatego lepiej nadstawić uszu. Pod jego wpływem osoby pracujące w mediach wpadają na najlepsze pomysły. Przekazują światu przełomowe fakty w formie artykułu lub podcastu. Fazy księżyca w powietrznych Bliźniakach zwiastują czas globalnego przełomu. 

Księżyc w Raku

Księżyc w Raku zapowiada emocjonalny okres. Pod jego wpływem stajemy się wrażliwi i podatni na porywy intuicji. Mamy szansę pogłębić relację z samym sobą oraz osobami, na których nam zależy. Fazy w Raku sprzyjają okazywaniu miłości, troski czy matczynego wsparcia.  Jest to również idealny czas na zajęcie się sprawami domowymi. Pora zamienić swoje cztery kąty w przytulną i bezpieczną strefę komfortu. Zaleca się odprawiać rytuały magiczne z użyciem wody. 

Księżyc w Lwie

Luna w Lwie to czas, aby skupić się na swoim ego. Wszelkie marzenia, pragnienia i życzenia w tej fazie wznoszą się na pierwszy plan. Ważne, aby myśleć i robić rzeczy, które są zgodne z naszą duszą. Lepiej unikać oszustw czy lenistwa, ponieważ Lew to sprawiedliwy władca. Objadanie się, bezmyślne wydawanie pieniędzy czy popadanie w skrajne emocje nikomu nie wyjdzie na dobre. Księżyc w Lwie dodaje odwagi, aby przezwyciężyć swoje wewnętrzne słabości.

Księżyc w Pannie

Gdy na niebie zawiśnie księżyc w Pannie, należy skupić się na swoim zdrowiu. To idealny czas na umawianie wizyt lekarskich i lepszą organizację. Otrzymujemy też więcej energii, aby sprostać skomplikowanym zadaniom, które wymagają dbałości o szczegóły. Unikajmy jednak przesadnej krytyki wobec siebie lub innych, ponieważ Panna lubi oceniać. Jeśli nie jesteśmy czegoś pewni, najlepiej zrobić sobie listę "za i przeciw". Luna w Pannie wzmacnia możliwości umysłu, jednak to nie oznacza, że w tej fazie należy zignorować potrzeby serca. 

Panna to zodiakalna uzdrowicielka. Wpływy jej księżyca sprawiają, że zdrowie staje się naszym priorytetem. 

Księżyc w Wadze

Podczas gdy Księżyc pomieszkuje w Wadze, mamy szansę osiągnąć życiową harmonię. Oto wspaniały czas na rozwiązanie konfliktów i zadośćuczynienie tym, których kochasz. Jeśli chcesz pójść na kompromis lub zawrzeć z kimś umowę, zrób to w tej fazie, a nie ucierpisz. Pracuj nad swoimi relacjami i słuchaj, co ktoś ma ci do powiedzenia. Wychodź do ludzi. Waga obdarzy cię znajomościami mogącymi przynieść ci korzyści w przyszłości. 

Księżyc w Skorpionie

Co oznacza księżyc w Skorpionie? Zacznij doskonalić swoje zdolności psychiczne i wzmocnij połączenie ze światem duchowym. Pozwól sobie na refleksję nad głębszymi, mroczniejszymi zakątkami ciebie. Może towarzyszyć ci poczucie samotności lub chęć dochowania tajemnic, gdy Luna zatopi się w ciemności tego znaku. Emocje nagle staną się bardzo intensywne, więc staraj się nie dać się zbytnio przytłoczyć. Spodziewaj się też podwyższonego libido - czy jest coś, czego bardzo chcesz spróbować w łóżku?

Księżyc w Skorpionie przynosi trudne emocje, których zrozumienie jest początkiem naszej duchowej transformacji. 

Księżyc w Strzelcu

Księżyc jest w Strzelcu to znak, że czas na przygodę. Skieruj uwagę w kierunku nauki, podróży oraz wyobraźni. Oddaj się dziedzinie, która cię rozwija. Ekspansja i wzrost nastąpią we wszystkich obszarach twojego życia. Zaczniesz też doszukiwać się prawdy we wszystkim, co cię otacza. Rzeczywistość stanie się bardziej optymistyczna, dlatego nie marnuj energii na narzekanie. Zamiast tego weź się do pracy. Wszechświat tchnie wiatr w twoje skrzydła. Będziesz zdziwiona, jak wiele osiągniesz.

Księżyc w Koziorożcu

Pracowity Księżyc w Koziorożcu zaprowadza strukturę i porządek. Sprzyja tworzeniu nowej rutyny, tworzeniu zobowiązań lub podjęciu nowej pracy. To także bardzo korzystny czas na wspinanie się po drabinie sukcesu lub rozpoczęcie własnej działalności. Nie bój się marzyć i podążać za tym, czego naprawdę pragnie twoja dusza. W księżycowych fazach Koziorożca emocje zejdą na drugi tor. Możesz chcieć oczyścić się z uczuć, które już nie służą twojemu rozwojowi. Potraktujesz wszystkie sytuacje na chłodno.

Księżyc w Wodniku

Nadszedł czas, aby przełamać zasady i granice, które cię powstrzymują. Księżyc w Wodniku pozwala uwolnić lęk. Jego fazy sprzyjają wyjściu ze strefy komfortu, aby podążać za marzeniami. To wspaniały czas na robienie rzeczy w inny sposób i zerwanie z tradycją. Wodnik włada technologią, więc sprawy z nią związane wysuną się na pierwszy plan. Sprawia też, że ludzie zaczynają się buntować, więc uważaj na tę energię. Chyba że chcesz stanąć w obronie wolności i praw człowieka lub zwierząt. Luna w Wodniku da ci zielone światło.

Księżyc w Wodniku wspiera nasz rozwój z pomocą narzędzi technologicznych.

Księżyc w Rybach

Kiedy Księżyc jest w Rybach, nasze dusze wymagają opieki i spokoju. To idealny czas, aby zaangażować się w działania artystyczne. Mniej mówienia, więcej tworzenia. W tej fazie nie należy ignorować żadnych swoich intuicyjnych podejrzeń. Lepiej dostroić się do swoich emocji oraz pozwolić sobie na uzdrowienie. Ryby wspierają nasz duchowy wzrost. Unikajmy jednak użalania się nad sobą. Cały smutek czy gniew powinny przeobrazić się w sztukę.

Horoskopy księżycowe:

  1. Pełnia księżyca - wpływ na człowieka
  2. Fazy księżyca a włosy - kiedy najlepiej je ścinać?
  3. Fazy księżyca - co oznacza każda z nich?