Fazy księżyca a seks - kiedy mamy najwyższe libido?

Księżyc ma ogromny wpływ na nasze życie. Podjęcie świadomej współpracy z jego cyklem umożliwia zrozumienie potrzeb naszych ciał i dusz na głębszym poziomie. Pewnie nie raz doświadczyłaś skrajnych odczuć, kiedy nocne niebo rozjaśnił blask pełni. Podczas nowiu wielokrotnie wkroczyłaś w nowy rozdział, pokładając wiarę w swoje manifestacje. Wiedz, że magia Luny wpływa również na seksualną naturę człowieka. Skoro potęguje emocje, w ten sam sposób podwyższa libido. Warto zwrócić uwagę na znak zodiaku, w jakim znajduje się nasz Ziemski Satelita. Ognisty księżyc w Lwie podgrzewa atmosferę w sypialni, a księżyc w żywiole wody uwrażliwia i sprawia, że mamy ochotę na "kochanie". Srebrny Glob w znakach ziemskich pobudza wszystkie zmysły. Z kolei w znakach powietrznych czyni seks spontanicznym, beztroskim przeżyciem. Fazy księżyca a seks - astrologia ujawnia "wiedzę zakazaną", aby pomóc nam zrozumieć rządze naszych ciał.

Podczas gdy Mars i Pluton są powszechnie uważane za planety seksu, to właśnie księżyc króluje nad naszym pożądaniem oraz płodnością. 

Księżyc jest symbolem płodności, ciąży i dzieci, a te trzy sfery sprowadzają się do seksu. 

Nów księżyca

Księżyc w nowiu to doskonały czas na uwodzenie, seks bez zobowiązań oraz łóżkowe eksperymenty. Wykorzystaj tę fazę do odkrywania, co sprawia ci największą fizyczną przyjemność. Wypróbuj nowe pozycje lub rzeczy dotąd uważane przez ciebie za tabu. Jeśli w jego trakcie rozpoczynasz miesiączkę, potraktuj tę fazę jako moment oczyszczenia. Uhonoruj swój okres. Nadchodzi nowy początek. Otocz swoje ciało najlepszą opieką. Nie zdziw się, jeśli pomimo krwawienia będziesz mieć nieposkromioną ochotę na seks.

Przybywający księżyc

Ponieważ w tej fazie światło Luny powraca na Ziemię, pora zestroić się ze swoim ciałem. Przybywający księżyc sprzyja seksualnej eksploracji oraz niesie potencjał romansu na dłuższą metę. U obojga kochanków wznieca pożądanie, jak i potęguje przeżywane emocje. Napełnia miłosnymi inspiracjami, rozwijając nasze nowiowe manifestacje.

Pełnia księżyca

Pełnia księżyca to czas seksualnej kulminacji. W tej fazie na Ziemię pada najwięcej światła. Luna rozjaśnia nasze wewnętrzne rządze. U wielu kobiet pełnia wiąże się z owulacją, więc w jej trakcie poziom hormonów jest najwyższy, podobnie jak ogólny poziom energii w ciele. Księżycową płodność odzwierciedla pożądanie, którego nie da się ujarzmić. Pod wpływem emocji mamy ochotę zrealizować z partnerem najbardziej wyuzdany scenariusz. Coś wisi w powietrzu. Lepiej tego nie hamować. Potraktuj pełnię jako czas fizycznego i duchowego wyzwolenia. 

Pełnia księżyca to szczyt kobiecej seksualności. W jej trakcie spróbuj kochać się pod gołym niebem (np. w trakcie lata, gdy pogoda temu sprzyja) lub przy oknie, gdzie blask księżyca oświetli ciebie i twojego kochanka.

Ubywający księżyc

Kiedy księżyc staje się coraz mniejszy, noce stają się coraz ciemniejsze. Na tym etapie spada poziom hormonów. W rezultacie seks staje się mniej ekscytujący. Zamiennie, zostajemy zachęcone do tego, aby zadbać o swoje wnętrze. Ubywający księżyc służy drobnym przyjemnościom, komunikowaniu się ze swoim partnerem i przygotowaniu się do wykorzystania następnego nowiu. To faza "ładowania" energii. Może również doprowadzić do seksu po zerwaniu lub ostatnich podrygów romansu, który powoli dobiega końca.

Astrologia - wiedza o księżycu: