Zalando i Copenhagen Fashion Week zaprezentowały Fassbender jako jednego z finalistów tegorocznej edycji Zalando Sustainability Award podczas Copenhagen Fashion Week, 2 lutego 2022 roku. To już trzeci sezon partnerstwa Zalando i Copenhagen Fashion Week, którego trzonem jest nagroda. Nagroda, która ma na celu zachęcenie marek modowych do poszukiwania zrównoważonych alternatyw i wyróżnienia strategii, które mogą pożenić dobro planety i to, co najlepsze w branży fashion

Nasza wizja zrównoważonego rozwoju opiera się na podejściu holistycznym. Wierzymy, że zrównoważony rozwój jest czymś, co wymaga ciągłego działania i odpowiedzialności - na każdym etapie podróży, każdego dnia. Nieustannie dążymy do szerszego spojrzenia, poszukujemy najnowszych innowacji i z radością przyjmujemy nowe pomysły i rozwiązania - aby uczynić modę piękniejszą.

"Co więcej, wierzymy, że jakość, trwałość i odpowiedzialność w luksusowym designie to nowa nowoczesność. Te wartości są siłą napędową naszej holistycznej filozofii, którą realizujemy z wielką ciekawością i głębokim szacunkiem dla naszego środowiska" - opowiada Fassbender. Jak ta wizja zachowała się w najnowszej kolekcji marki? 

Fassbender lubi określać się dwoma cechami: funkcjonalnością i formą. W tym sezonie dyrektor kreatywny marki, Matthias Louwen, w formę ubrał minimalizm. Ekologiczne materiały ozdobił plisami i drapowaniami, lampasami i kożuchowymi kołnierzami. Dominował naturalny błysk tkanin i stonowane kolory: szarości, czerń i cynamon, które Fassbender przełamał zieleni w odcieniu Bottega Green i energetyzującego oranżu. Nasze serce skradła czarna, asymetryczna sukienka połączona ze złotą, koronkową spódnicą i monochromatyczny komplet z gniecionego materiału w odcieniu English Rose

Współzałożycielka marki Christina Fassbender i dyrektor kreatywny Matthias Louwen

Kopenhaskie kolekcje na sezon jesień-zima 2022/23 tak naprawdę oglądamy z...Warszawy! Choć dzięki Zalando i nowym technologiom, które wykorzystała marka, czujemy się jak w stolicy Danii. 

W wirtualnym showroomie Zalando Greenhouse marka zabierze Was na wycieczkę za kulisy pokazów mody. Zapoznacie się tam z pracami trzech finalistów tegorocznej edycji Zalando Sustainability Award - Fassbender, ISO.POETISM BY TOBIAS BIRK NIELSEN i Tomorrow Denim. Odwiedzając showroom dowiecie się więcej o markach, ich kolekcjach i o tym, w jaki sposób promują bardziej zrównoważoną modę.

To wciągające wirtualne doświadczenie stanowi krok naprzód w sposobie prezentowania kolekcji mody i równocześnie pokazuje, jak innowacyjne technologie mogą inspirować i skłaniać branżę do poszukiwań bardziej zrównoważonych rozwiązań dla lepszej przyszłości.

Materiał powstał we współpracy z marką Zalando.