Nenukko nie wymaga i nie lubi zbędnej interpretacji. Projektantki tworzące duet dawno już wyszły z szuflady opisanej "streetwear". To ambitna, konceptualna moda, która jednocześnie jest maksymalnie użytkowa. Do tego stopnia, że większość elementów chciałoby się ściągnąć prosto z wybiegu i założyć na siebie już, natychmiast.

Aleja Projektantów bez nowej kolekcji Nenukko byłaby uboższa o jeden z najlepszych pokazów. Dziewczyny znów pokazały to, co potrafią najlepiej: sportowy sznyt, urbanistyczne fasony i azjatycki porządek kroju. Zanim kolekcja weszła na wybieg, w katalogu FWP można było o niej przeczytać: 

Najnowsza kolekcja „.0”(Point Zero) to: #całość #zbiór #reguła #ciężar #forma #funkcja #podział #oś #walor #proporcja #ciąg #gama #rytm #przestrzeń #cisza #punkt #zero #start.

W ".0" wracają nasze ulubione modele charakterystyczne dla marki: płaszcze z obszernymi kapturami, dresowe spodnie i legginsy, krótkie bluzy łączące kilka faktur (gruba bawełna plus wełniany splot). Całość opiera się na grze warstwami: warstwowe są rękawy, nogawki, spod sweterków i kamizelek wystają kołnierzyki i poły koszul.

Mocnym punktem są też detale: pikowane opaski, łaty, panele i hit - przeskalowane wszywki z tłoczonym logotypem. Tylko Nenukko mogło z rodzaju metki uczynić pełnowartościową, zapadającą w pamięć aplikację. Mistrzostwo!

Fashion Week Poland: Nenukko jesień zima 2013, galeria >>