Aleksandra Kmiecik, to absolwentka łódzkiej ASP i trzeba przyznać, że w jej twórczości widać jeszcze akademicką poprawność. Dość zachowawcze fasony, basicowe formy i zróżnicowana paleta barwna składają się na tę bardzo kobiecą kolekcję. Projektantka skupia się głównie na damskiej sylwetce. Znajdziemy więc tu wyraźnie podkreśloną talię (wiązane w kokardę paski), odkryte ramiona, a także zaznaczone biodra zamknięte w ołówkowym fasonie spódnic. 

W tej kolekcji szczególnie uwagę przykuwają malarskie wzory, sprawiające wrażenie wykonanych akwarelą. Te organiczne motywy, z pogranicza abstrakcji idą w towarzystwie geometrycznej kraty. Projektantka nie boi się różnorodności. Metaliczny blask, głębokie rozcięcia, dziewczęce spódnice. Kmiecik miksuje wszystko, tylko czy potrzebnie?

Kolorystyka kolekcji  przechodzi od zimnych zgaszonych fioletów do brudnych beży. Pojawia się także biel i odcienie wina. To nie przypadek. Kolekcja Aleksandry Kmiecik została zaprezentowana pod szyldem Carlo Rossi. Projektantka stworzyła również (wspólnie z duetem florystycznym Sekunda & Sieradzan) unikatową suknię inspirowaną tą marką. Na wybiegu zaprezentowała ją Anna Wendzikowska. 

Aleksandra Kmieciek jesień-zima 2014 - Zobacz zdjęcia >>