Wczorajszy pokaz kolekcji “Le Chouchou”, francuskiego domu mody Jacquemus był zapierającym dech w piersiach widowiskiem. Projektant zdecydował się zaprezentować nową kolekcję w iście królewskim stylu. Czerwony 400-metrowy catwalk rozłożony był wzdłuż sadzawki zlokalizowanej w ogrodach Wersalu. Goście podziwiali maszerujące po nim modelki z dryfujących na wodzie łódek. A projekty, które ujrzeliśmy na wybiegu były hołdem złożonym nie tylko francuskiej monarchini Marii Antoninie, ale również księżnej Dianie. 

Kendall Jenner stała się obiektem żartów po pokazie Jacquemus

Na catwalku zobaczyć mogliśmy topmodelki Gigi Hadid oraz Kendall Jenner. I to właśnie look Kendall stał się obiektem negatywnych i uszczypliwych komentarzy w sieci. Wiele osób porównywało sukienkę-bombkę do pieluchy, ludzkiej scrunchie czy czepka do kąpieli. Minimalistyczna kreacja faktycznie bardziej niż kreację na czerwony dywan przypomina dosyć przypadkowo uformowany materiał w kształcie unoszącej się chmurki. Wnikliwi obserwatorzy zauważyli w tej sylwetce mały szczegół, który jest hołdem dla Lady Di. Kendall miała na sobie naszyjnik, który Diana założyła do słynnej czarnej mini, często określanej "revenge dress".

Na pokazie pojawił się jeszcze jeden projekt, który przykuł uwagę internautów. Była nim metaliczna mini bombka. Wśród komentarzy na mediach społecznościowych pojawiły się głosy, że kreacja wygląda jak zgnieciony papierek po cukierku. Faktycznie sukienka o okrągłej formie wykonana z cekinowych kwiatów, wygląda nieco jak pogniecione sreberko po Ferrero Rocher. 

Spotlight