Na przestrzeni 94 odcinków „Seksu w wielkim mieście” wypracowano cztery style doskonale podkreślające indywidualne cechy głównych bohaterek. I tak Carrie Bradshow nosiła niekonwencjonalne zestawienia i szalone akcesoria podkreślające jej kreatywność, a Samantha Jones była mistrzynią biurowego dress code'u i dopasowanych sukienek wyrażających niepohamowaną pewność siebie. Charakterystyczna garderoba została co prawda nieco odświeżona na potrzeby nowej produkcji HBO, ale nie brakuje jej błyskotliwości oryginału. Oczywiście nie wszystko zawsze idzie zgodnie z planem. Bywa też tak, że kostiumy przyjaciółek z Nowego Jorku budzą nie zachwyt, a uśmiech politowania. Lub wywołują lawinę prześmiewczych komentarzy.

Fani krytykują stylizację Charlotte z „And Just Like That”. Padają porównania do Willy'ego Wonki i kostiumów z filmów Tima Burtona

Tak stało się z nową kreacją Charlotte York, która nie wzbudziła entuzjazmu internetowej społeczności. Fotografie krążące obecnie po sieci ukazują Kristin Davis rozmawiającą przez telefon na planie „I tak po prostu”. Aktorka ma na sobie jaskraworóżową marynarkę, gorset z czarnej skóry i spódnicę maksi w wielokolorowe pasy.

Ekscentryczny kostium został uzupełniony o czarny cylinder z woalką, skórzane rękawiczki, buty na wysokiej platformie i... bicz.

Według fanów połączenie estetyki z minionych dekad, atrybutów dominy i kolorystyki kojarzonej z cyrkowym namiotem nie prezentuje się dobrze. Sugerują, że lepiej niż na ekranie sprawdziłoby się na... zlocie fanów Tima Burtona. Inni dostrzegają w nim nawiązania do oryginalnego stylu Heleny Bonham Carter, Mary Poppins i Willy'ego Wonki. Ci, którzy poczuli już świąteczny klimat, piszą, że Charlotte wygląda jak owinięta w papier do pakowania prezentów. „Zaraz ogłosi początek Igrzysk Śmierci albo wpadnie do króliczej nory” – żartują kolejni internauci.

Jednak to, co wydaje się być stylizacyjną wpadką, może mieć uzasadnienie w fabule serialu. Na drugi sezon „And Just Like That” przyjdzie nam jednak nieco poczekać. Nie ogłoszono jeszcze oficjalnej daty premiery, ale pierwsze przecieki jako prawdopodobny termin wskazują lato 2023 roku.