Facebook Dating. Polska na liście krajów, w których dziś zadebiutuje nowa aplikacja randkowa

Jak ogłosiła centrala Facebooka: aplikacja Facebook Dating (Facebook Randki), która zadebiutowała na początku września zeszłego roku w Ameryce, teraz wreszcie trafi do Polski. Do tej pory dzięki tej opcji udało się połączyć aż 1,5 miliarda par, a wiele tych związków zakończyło się nawet... ślubem. Teraz serwis społecznościowy otwiera się na kolejne kraje i poszerza listę dotychczasowych dwudziestu państw, by umożliwić innym tworzenie romantycznych znajomości online (co w czasie pandemii wydaje się dość uzasadnione). "Dzisiaj uruchamiamy serwis randkowy na Facebooku w Europie, aby pomóc większej liczbie osób znajdować znaczące relacje poprzez wspólne dla nich punkty, takie jak zainteresowania, wydarzenia i grupy" czytamy w przesłanej przez biuro prasowe informacji.  

Facebook Dating: aplikacja w Polsce / mat. prasowe

Największe ślubne skandale w historii. 7 historii sprzed ołtarza, które wstrząsnęły światem>>

Facebook Dating: o co chodzi i jak działa?

Randki na Facebooku, czyli wspomniana opcja Facebook Dating, jest specjalną przestrzenią serwisu, w której można utworzyć swój profil randkowy, by łączyć się z różnymi ludźmi (także z zakresu swoich grup czy wydarzeń) oraz dobierać się z nimi w pary, a następnie rozmawiać i, jeśli obie osoby będą tego chciały, spotkać się w offline. Aplikacja pozwala także na rozmowy wideo, natomiast nie jest możliwe w niej wysyłanie linków czy zdjęć.

Zaskakującą opcją, która wyróżnia ją na tle innych dating apps, jest możliwość wysłania tak zwanego Secret Crush, który pozwala na "odkrywanie potencjalnych relacji z osobami, które znasz się na Facebooku i / lub Instagramie". Co ciekawe, aplikacja Facebook Randki nie sugeruje znajomych z Facebooka, ale jako Secret Crushes można dodać do dziewięciu osób, które się zna (a jeśli Wasza "sympatia" również doda Was do takiej listy, pojawia się match - w innym przypadku jest to całkowicie niewidoczne).

Facebook Dating pozwala także sprawdzić, które z osób o tych samych zainteresowaniach, wybierających się na takie same wydarzenia czy ze wspólnych grup korzystają z tej usługi. 

W Facebook Randki można też ustawiać oddzielne Stories, by dzielić się chwilami z codziennego życia oraz skorzystać z Virtual Dates. Taka "wirtualna randka" to właśnie opcja rozmowy wideo ze swoim partnerem w aplikacji, która uruchamia się po kliknięciu ikony wideo w oknie czatu, a żeby się ona odbyła, druga strona musi zaakceptować do niej Wasze zaproszenie. "Imię i zdjęcie z profilu randkowego zostaną wyświetlone po rozpoczęciu połączenia" wyjaśnia Facebook. 

Aplikacja randkowa Facebooka - opcja Secret Crush / mat. prasowe

Filmy na pierwszą randkę>>

Z usługi, którą trzeba uruchomić jako nowa karta instalując z App Store lub Google Play nową wersję dotychczasowej apki (nie musicie szukać tam Facebook Randki lub Facebook Dating), mogą korzystać tylko osoby, która posiadają już konto w tym serwisie społecznościowym, a do tego mają ukończone 18 lat. Aktywności, obecność w FD i matche są poufne - nie będzie ich widać w standardowym newsfeedzie, a dotychczasowi znajomi nie są sugerowani jako potencjalni partnerzy randki. Facebook kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo, ochronę i prywatność, dlatego w aplikację wbudowane są dodatkowe zabezpieczenia czy możliwość zgłaszania i blokowania innych osób. Z tego powodu niemożliwe jest też wysyłanie zdjęć, linków, płatności czy filmów w wiadomościach. "Dokładamy wszelkich starań, aby randki na Facebooku były miejscem, w którym ludzie czują się komfortowo szukając randki i rozpoczynając znaczące relacje" podkreśla biuro prasowe.

Facebook Dating - kiedy w Polsce pojawi się ta opcja? 

Aplikacja randkowa Facebooka od dzisiaj wprowadzana jest w Austrii, Belgii, Bułgarii, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Chorwacji, Irlandii, Niemczech, Luksemburgu, we Włoszech, na Litwie, Łotwie, Malcie, Słowacji i na Cyprze oraz Islandii, w Holandii, Portugalii, Rumunii, Szwecji, Słowenii, Liechtensteinie, Norwegii, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, a także właśnie w Polsce. Facebook Dating do tej pory obecny był jedynie w dwudziestu krajach, takich jak Argentyna, Boliwia, Brazylia, Kanada, Chile, Kolumbia, Ekwador, Gujana, Laos, Malezja, Meksyk, Paragwaj, Peru, Filipiny, Singapur, Surinam, Tajlandia, Stany Zjednoczone, Urugwaj oraz Wietnam. 

Związek z obcokrajowcem. Jakie są problemy Polek, które ściągnęły partnerów do siebie?>>

Czy Facebook Dating zajmie miejsce Tindera na piedestale aplikacji randkowych? O tym przekonamy się na przestrzeni najbliższych miesięcy. Niewykluczone jednak, że użytkownicy przyzwyczajeni do serwisu społecznościowego Marka Zuckerberga zdecydują się zostać w ramach jednych social mediów i z zapałem pobiorą nową apkę.

Facebook Randki: czat wideo / mat. prasowe

Zajrzyjcie do naszej galerii, żeby zobaczyć jak wygląda Facebook Dating w praktyce.