Platforma Facebook Dating to nowa aplikacja, która działa jak portal randkowy

Jak ogłosiła w 2020 r. centrala Facebooka: aplikacja Facebook Dating (Facebook Randki), która zadebiutowała na początku września 2019 r. w Ameryce, teraz trafiła do Polski. Do tamtego momentu dzięki tej opcji udało się połączyć aż 1,5 miliarda par, a wiele tych związków zakończyło się nawet... ślubem. Dwa lata temu serwis społecznościowy otworzył się na kolejne kraje i poszerzył listę dotychczasowych dwudziestu państw, by umożliwić innym tworzenie romantycznych znajomości online (a korzysta się z niej po prostu przy użyciu profilu na Facebooku, na podobnych zasadach takich jak Tinder czy Badoo. "Dzisiaj uruchamiamy serwis randkowy na Facebooku w Europie, aby pomóc większej liczbie osób znajdować znaczące relacje poprzez wspólne dla nich punkty, takie jak zainteresowania, wydarzenia i grupy" można było przeczytać ponad dwa lata temu w przesłanej przez biuro prasowe informacji o nowej usłudze.  

Facebook Dating: aplikacja w Polsce / mat. prasowe

Największe ślubne skandale w historii. 7 historii sprzed ołtarza, które wstrząsnęły światem>>

Facebook Dating: o co chodzi i jak działa? [ustawienia profilu, opinie użytkowników, subskrypcja, konto na randkach, jak rozpocząć rozmowę]

Randki na Facebooku, czyli wspomniana opcja Facebook Dating, jest specjalną przestrzenią serwisu, w której można utworzyć swój profil randkowy i go spersonalizować, by łączyć się z różnymi ludźmi (także z zakresu swoich grup czy wydarzeń) oraz dobierać się z nimi w pary, a następnie rozmawiać i, jeśli obie osoby będą tego chciały, spotkać się w offline. Aplikacja pozwala także na rozmowy wideo, natomiast nie jest możliwe w niej wysyłanie linków czy zdjęć.

Zaskakującą opcją randkową, która wyróżnia ją na tle innych dating apps, jest możliwość wysłania tak zwanego Secret Crush do znajomych na Facebooku, który pozwala na "odkrywanie potencjalnych relacji z osobami, które znasz się na Facebooku i / lub Instagramie". Co ciekawe, aplikacja Facebook Randki nie sugeruje znajomych z Facebooka, ale jako Secret Crushes można dodać do dziewięciu osób, które się zna (a jeśli Wasza "sympatia" również doda Was do takiej listy, pojawia się match - w innym przypadku jest to całkowicie niewidoczne).

Facebook Dating pozwala także sprawdzić, które z osób o tych samych zainteresowaniach, wybierających się na takie same wydarzenia czy ze wspólnych grup korzystają z tej usługi. Warto wybrać tę opcję, by poznawać nowe osoby z zakładki randkowej o podobnych zainteresowaniach.

Stosunkowo nowe narzędzie, jakim jest Facebook Randki, pozwala też ustawiać oddzielne Stories, by dzielić się chwilami z codziennego życia oraz skorzystać z Virtual Dates. Taka "wirtualna randka" to właśnie opcja rozmowy wideo ze swoim partnerem w aplikacji, która uruchamia się po kliknięciu ikony wideo w oknie czatu w górnym rogu, a żeby się ona odbyła, druga strona musi zaakceptować do niej Wasze zaproszenie. "Imię i zdjęcie z profilu randkowego zostaną wyświetlone po rozpoczęciu połączenia" wyjaśnia platforma Facebook. 

Aplikacja randkowa Facebooka - opcja Secret Crush / mat. prasowe

Filmy na pierwszą randkę>>

Z usługi, którą trzeba uruchomić jako nowa karta instalując z App Store lub Google Play nową wersję dotychczasowej apki (nie musicie szukać tam Facebook Randki lub Facebook Dating, a jeśli macie aktualną wersję, Facebook automatycznie was połączy bez potrzeby założenia profilu), mogą korzystać tylko osoby, która posiadają już konto w tym serwisie społecznościowym, a do tego mają ukończone 18 lat. Aktywności, obecność w FD i matche są poufne - nie będzie ich widać w standardowym newsfeedzie, a dotychczasowi znajomi nie są sugerowani jako potencjalni partnerzy randki. Facebook kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo, ochronę i prywatność, dlatego w aplikację wbudowane są dodatkowe zabezpieczenia czy możliwość zgłaszania i blokowania innych osób. Z tego powodu niemożliwe jest też wysyłanie zdjęć, linków, płatności czy filmów w wiadomościach. "Dokładamy wszelkich starań, aby randki na Facebooku były miejscem, w którym ludzie czują się komfortowo szukając randki i rozpoczynając znaczące relacje" podkreśla biuro prasowe.

Facebook Randki - od kiedy w Polsce działa ta opcja

Aplikacja randkowa Facebooka, która pozwala sparować się i umawiać na randki, jesienią 2020 r. wprowadzana została w Austrii, Belgii, Bułgarii, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Chorwacji, Irlandii, Niemczech, Luksemburgu, we Włoszech, na Litwie, Łotwie, Malcie, Słowacji i na Cyprze oraz Islandii, w Holandii, Portugalii, Rumunii, Szwecji, Słowenii, Liechtensteinie, Norwegii, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, a także właśnie w Polsce. Facebook Dating do tamtego momentu obecny był jedynie w dwudziestu krajach, takich jak Argentyna, Boliwia, Brazylia, Kanada, Chile, KolumbiaEkwador, Gujana, Laos, Malezja, Meksyk, Paragwaj, Peru, Filipiny, Singapur, Surinam, Tajlandia, Stany Zjednoczone, Urugwaj oraz Wietnam. Możemy wybrać profil randkowy i ustawić zdjęcie profilowe w tych krajach bez względu na to, czy posługujemy się systemem Android czy jesteśmy posiadaczami iPhone'a (podobnie jak na Tinderze, o czym wcześniej wspomnieliśmy).

Związek z obcokrajowcem. Jakie są problemy Polek, które ściągnęły partnerów do siebie?>>

Czy Facebook Dating zajmie miejsce innych platform na piedestale aplikacji randkowych? Na pewno jest ciekawą alternatywą w produktach Facebooka, ale nie zaszkodzi Tinderowi - szukając miłości w niektórych sytuacjach warto jest wybrać opcję każdą z możliwych (i tym samym zwiększyć szanse na znalezienie twojego profilu).  

Facebook Randki: czat wideo / mat. prasowe

Zajrzyjcie do naszej galerii, żeby zobaczyć jak wygląda Facebook Dating w praktyce.