„Dla mnie granie jest jak terapia. Mogę się w pełni wyrazić i czuję krew w żyłach, kiedy gram. Nawet kiedy nie pracuję, zawsze żyję w swoim własnym świecie, wymyślając postacie” – mówi Eva Green, udowadniając, że aktorstwo ma dla niej ogromne znaczenie. Widać to na ekranie.

Talent aktorski szlifowała latami. Dzisiaj jest jedną z najważniejszych francuskich aktorek, które osiągnęły hollywoodzki sukces. Jakie filmy z Evą Green polecamy? Sprawdź najlepsze 5 ról.

1. „James Bond: Casino Royale”, reż. Martin Campbell

Gdy Daniel Craig zastąpił Pierce’a Brosnana w roli agenta Jej Królewskiej Mości, konieczne było także znalezienie zupełnie nowej dziewczyny Bonda. Propozycje odrzuciła Angelina Jolie czy Charlize Theron… ale może to i dobrze? Dzięki ich odmowom na ekranie mogliśmy podziwiać utalentowaną i piękną Evę Green.

Kogo zagrała Eva Green? Filmy o James Bondzie zwykle poświęcone są nie tylko wzbudzającej zainteresowanie misji agenta 007, ale i jego miłosnym rozterkom. Green zagrała zniewalającą Vesper Lynd, która współpracuje z Bondem i pomaga wziąć udział w grze o najwyższą stawkę.

Oczywiście, James Bond zakochuje się w graną przez Evę Green Vesper. To właśnie na jej część powstał słynny drink, czyli „wstrząśnięte, nie zmieszane” martini.

2. „Marzyciele”, reż. Bernard Bertolucci

Młodość, nieskrępowanie, marzycielskość i życie, jakby nie było jutra – film „Marzyciele” przypomina o wszystkim tym, za czym tęsknimy z młodości. Bohaterowie są spontaniczni, buntowniczy i lekkomyślni, ale – ze względu na młody wiek – wszystko jesteśmy w stanie im wybaczyć.

Eva Green wcieliła się w rolę młodej, francuskiej dziewczyny – Isabelle. Razem ze swoim bratem Theo spędza czas w pustym domu – ich rodzice wyjechali. Rodzeństwo postanawia to wykorzystać i niewiele myśląc zaprasza na weekend nowopoznanego amerykańskiego studenta.

Młodzi zaczynają grać w coraz odważniejsze erotyczne gry – odkrywanie własnej seksualności towarzyszy rewolucji, która dzieje za oknem. Rolą w „Marzycielach” Eva Green udowodniła, że bez większych trudności jest w stanie odegrać najodważniejsze sceny.

3. „Królestwo niebieskie”, reż. Ridley Scott

Główną rolę w „Królestwie niebieskim” otrzymał Orlando Bloom – aktor wciela się w Baliana, który to wyrusza w drogę do Ziemi Świętej. Podczas wyprawy Balian staje się prawdziwym rycerzem… Nie dziwi wiec, że zakochuje się w księżniczce. Sybilę, ukochaną Baliana, gra właśnie Eva Green.

Film, chociaż tematycznie wyróżnia się z filmografii aktorki, robi wrażenie. Eva Green wypadła świetnie! Dostrzegają to nie tylko widzowie, ale i krytycy.

Gdy w 2007 roku Eva Green otrzymała nagrodę BAFTA w kategorii największej aktorskiej nadziei kina, brano pod uwagę nie tylko udział aktorki w filmie o Bondzie, ale i właśnie rolę Sybilii.

4. „Pęknięcia”, reż. Jordan Scott

Jakie produkcje najczęściej wybiera Eva Green? Filmy i programy TV z jej udziałem należą do najróżniejszych gatunków. Obok pełnych akcji sensacji czy historycznych ujęć, wskazać można na „Pęknięcia”, czyli dramatyczny thriller. Oprócz doskonałej gry aktorskiej w „Pęknięciach” Eva Green zaskakuje urodą – idealnie pasuje do estetyki lat 30. XX wieku, w czasie których dzieje się akcja filmu.

Eva Green wciela się w Pannę G., instruktorkę pływania. Chociaż Panna G. jest dość enigmatyczna i niewiele o niej wiadomo, ma dobry kontakt z uczennicami – jednak, do czasu. Pojawienie się w szkole nowej pływaczki Fiammy (w tej roli Maria Valverde) wzbudza spore zamieszanie. Pływaczka staje się ulubienicą Panny G., co nie podoba się wcześniejszej liderce. Do czego może prowadzić młodzieńcza zazdrość? Jak daleko posunie się trenerka?

„Pęknięcia” dotykają tematów tabu. Podobnie dzieje się w „Notatkach o skandalu”, czyli historii, w której w przekraczającą wszelkie granice nauczycielkę wciela się Cate Blanchett. Filmy poruszające takie problemy, jak molestowanie seksualne z pewnością nie są łatwe – przygotuj się, że to nie będzie przyjemny i zabawny seans.

5. „Mroczne cienie”, reż. Tim Burton

Do roli Angelique, którą otrzymała Eve Green, przesłuchiwane były Jennifer Lawrence, Lindsay Lohan czy Anne Hathaway. Filmy Tima Burtona cieszą się ogromnym zainteresowaniem – nic więc dziwnego, że w castingu wzięło udział tyle wybitnych gwiazd. Wybrano jednak Evę Green, która sprawdziła się znakomicie.

Główną postacią w „Mrocznych cieniach” jest Barnabas (Johnny Deep), nad którego życiem ciąży klątwa. Wszystko zaczyna się źle układać, gdy mężczyzna porzuca swoją ukochaną Angelique – w zemście czarownica skazuje go na życie jako… wampir. To jednak dopiero początek problemów Barnabasa.

Oprócz Evy Green na ekranie zobaczymy Helenę Bohnam Carter, Michelle Pfeiffer czy Jackiego Earle’a Haley’a. Fani Burtona na pewno będą „Mrocznymi cieniami” zachwyceni.