W obliczu walki z COVID-19 na  przestrzeni ostatnich tygodni do wiadomości publicznej trafiło wiele komunikatów informujących o masowym odwoływaniu słynnych imprez branżowych. Zgodnie z planem nie odbędą się między innymi tegoroczne Oscary świata mody, czyli MET Gala 2020. Odwołano też rozdanie nagród CFDA (Council of Fashion Designers of America (CFDA), a fani sportu musieli pogodzić się z komunikatem o przesunięciu wakacyjnych Igrzysk Olimpijskich w Japonii. W piątkowy wieczór reprezentanci Fédération de la haute couture et de la Mode i British Fashion Council poinformowały, że podobny los spotka również tygodnie mody męskiej oraz haute couture fashion week. 

Przypominamy, że wydarzenia te miały rozpocząć się w połowie czerwca i potrwać aż do początku lipca:

  • Tydzień mody męskiej w Londynie - 13-15 czerwca
  • Tydzień mody męskiej w Paryżu 23-29 czerwca 
  • Tydzień mody haute couture - 5-9 lipca 

Organizatorzy zapewniają jednocześnie, że „aktywnie pracują nad znalezieniem alternatywnych rozwiązań”.

Francuscy oraz brytyjscy eksperci  nie wykluczają, że w celu utrzymania ciągłości sezonu kupieckiego, część wydarzeń przeniesionych zostanie do sieci. 

Warto dodać, że z powodu niepokojącego stanu epidemii we Włoszech, w oryginalnie zaplanowanym terminie (19-23 czerwca) nie odbędzie się również tydzień mody męskiej w Mediolanie. Przedstawiciele Camera Nazionale della Moda Italiana podjęli decyzję o przesunięcie wydarzenia na wrzesień, kiedy to tradycyjnie mają mieć miejsce prezentacje kolekcji ready to wear.