To była wizualna uczta! Światowa premiera i pokaz kolekcji Erdem x H&M odbyły się The Ebell of Los Angeles - zabytkowym budynku, który dziś jest siedzibą dobroczynnego towarzystwa i prestiżowej loży kobiet założonej w 1894 roku. Sam budynek został wzniesiony w 1927 roku także jako teatr. Uznaje się go za perełkę architektoniczną i jeden ze skarbów narodowych USA. Dziś odbywają się tu wielkie uroczystości, bale a także luksusowe przyjęcia weselne. Z okazji pokazu Erdem x H&M wnętrza po prostu utonęły w kwiatach! 

Wybieg przebiegał przez zaaranżowany scenograficznie tajemniczy ogród. W takim otoczeniu kolekcję stworzoną dla szwedzkiej sieciówki przez Erdema Moralioğlu zaprezentowali modele i modelki z całego świata. Wśród nich także Małgorzata Bela i Alek Wek.

W Los Angeles świat starej Anglii tak bliski projektantowi połączył się z klimatem Hollywood i muzyką, która zainspirowała damego Erdema. Usłyszeliśmy między innymi "Being Boring" Pet Shop Boys, ale też instrumentalne "This Charming Man" Vitamin String Quartet i "So in Love" Orchestral Manoeuvres in The Dark. Sylwetki pokazowe skomponowano ze wszystkich elementów kolekcji: piękne szare garnitury szły w parze z białymi koszulami z kryzą, wzorzystymi swetrami i sztukateryjnymi dodatkami. Ale to kwiecista, najbardziej charakterystyczna wzorniczo dla Erdem część kolekcji robiła największe wrażenie. Haftowane florystycznie suknie i garnitury miały na sobie także gwiazdy, które przyjęły zaproszenie na pokaz: Kirsten Dunst, Kate Bosworth, Alexa Chung i Zendaya ColemanPodczas tego pokazu Erdem po raz pierwszy pokazał też światu swoją kolekcję dla mężczyzn.

ERDEM x H&M - backstage

„Nigdy nie zapomnę chwili, kiedy wreszcie mogłem zobaczyć kolekcję na żywo w Los Angeles. Współpraca z H&M była fantastyczną przygodą i bardzo się cieszę, że możemy pokazać jej efekty całemu światu” – powiedział Erdem.

„ERDEM x H&M przenosi nas do całkowicie magicznego świata. Pokaz przypomniał nam, jak wielka jest siła piękna – a w obecnych czasach potrzebujemy jej bardziej niż kiedykolwiek wcześniej” – podsumowała Ann-Sofie Johansson, doradca kreatywny z H&M.

Wyjątkową niespodzianką po pokazie była premiera filmu promującego kolekcję ERDEMxH&M wyreżyserowanego przez Buza Lhurmanna. Reżyser zapowiedział projekcję osobiście, stojąc wśród pięknych neonów teatru w The Ebelle, które tak bardzo przypominały te z "Romea i Julii" Lhurmanna.

Część artystyczną zamknął występ Grimes, który w otoczeniu morza kwiatów, żyrandoli i neonowych świateł wyglądał jak halloweenowa domówka w stylu posh. 

Koncert Grimes podczas pokazu ERDEM X H&M

Koncert Grimes podczas pokazu ERDEM X H&M


Na miejscu działał też ekskluzywny sklep pop-up, w którym goście mogli jako pierwsi kupić rzeczy z kolekcji, przed jej oficjalną premierą.

Kolekcja ERDEM x H&M trafi do oficjalnej sprzedaży już 2 listopada. Zobaczcie zdjęcia z wybiegu >>