Erdem x H&M
W 2017 roku swoją kolekcję z H&M stworzy Erdem! Co się w niej znajdzie? Na razie, na podstawie kilku zdjęć i krótkiego filmu autorstwa Baza Luhrmanna, wiemy, że Erdem Moralıoğlu dla szwedzkiej sieciówki zaprojektował m.in. granatową sukienkę na ramiączkach pokrytą printem w drobne kwiaty, apaszki z florystycznym wzorem, futro w cętki z szarfą i piżamowy beżowy zestaw dla mężczyzn (to będzie jego pierwsza kolekcja męska!). Czego jeszcze możemy się spodziewać po linii Erdem x H&M? Przyjrzałyśmy się też bliżej dotychczasowej twórczości projektanta i wybrałyśmy sylwetki (znajdziecie je w naszej galerii), które naprowadziły nas na pewien trop...

Erdem x H&M, fot. mat. prasowe, kolaż ELLE.pl

Erdem x H&M - co znajdzie się w kolekcji?
Po pierwsze, na pewno kwiaty. To element charakterystyczny dla projektanta. Nie zabraknie ich na pewno ani na sukienkach, ani na męskich koszulach. Po drugie - kapelusze. To one dopełniały idealnie stylizacje podczas pokazu na wiosnę i lato 2017. Projektant chętnie sięga także po wstążki i wiązania. Domyślamy się także, że piżamowe zestawy Moralıoğlu przemyci także do damskiej linii (pojawiają się one często na jego wybiegach). Liczymy także na białą boho sukienkę do ziemi, płaszcze z efektem ombre, bombery z haftami i bluzkę z przeskalowanym koronkowym kołnierzykiem (taką jak w jego kolekcji na jesień-zima 2016/2017). Z wieczorowych kreacji w ofercie Erdem x H&M mogą się znaleźć orientalne tuniki ze złotymi frędzlami albo ozdobione czarnym tiulem i cekinami.

Czy nasze przepowiednie się sprawdzą? Dowiemy się 2 listopada, kiedy kolekcja trafi do wybranych butików na całym świecie.

Erdem - co to za marka?
Erdem to dom mody założony przez Erdema Moralıoğlu - pół Brytyjczyka, pół Turka, urodzonego w Montrealu w Kanadzie. Erdem ukończył Ryerson University w Toronto, a później uczył się w słynnym Royal College of Art w Londynie. Staż odbywał u samej Vivienne Westwood, przez chwilę pracował także dla Diane von Furstenberg w Nowym Jorku. Szybko jednak wrócił do Londynu by w 2005 roku założyć własną markę. Teraz jego projekty można kupić na całym świecie, m.in. w domach towarowych: Barneys, Selfridges czy Harvey Nichols.

Kolekcja ERDEM  - GALERIA>>