Ubiegłoroczne przesilenie zimowe zapoczątkowało coś znacznie większego niż kolejną porę roku. Data 21.12.2020 na zawsze utkwi w pamięci miłośników astrologii. Na ten dzień czekano już w latach 60., kiedy po ulicach snuły się dzieci kwiatów, a swoją premierę miał słynny musical "Hair". Otworzyły go ciekawe słowa piosenki Aquarius, które dziś brzmią dla nas niczym zaklęcie: „Kiedy Księżyc wejdzie w siódmy dom, z Jowiszem układ stworzy Mars. Powróci zgoda pośród planet i miłość poprowadzi nas. Bo oto znów nadchodzi ery Wodnika świt." Wspomniana Era Wodnika już od roku zaprowadza globalną rewolucję. 

Wielka koniunkcja - początek Ery Wodnika

Era Wodnika nie jest przedmiotem badań astronomii. To wiek astrologiczny zmieniający się cyklicznie co około 2150 lat. Zeszłoroczna koniunkcja Saturna z Jowiszem, nazywana także Gwiazdą Betlejemską, otworzyła przed nami zupełnie nowy rozdział. Wreszcie zakończyła się Era Ryb, której motywem przewodnim była duchowość. Teraz innowacyjny Wodnik wywróci nasz świat do góry nogami. Ten znak powietrza odpowiada za intelekt, społeczeństwo, wzniosłe idee, technologię oraz rewolucję. Koncentruje się na zbiorowym dobrobycie, logicznym myśleniu i ciągłym rozwoju. Jest niczym powiew świeżości dla rutyny. Daje nadzieję na przyszłość, pobudza kreatywność, a także pomaga żyć w zgodzie ze swoją prawdą. Mówi się, że Era Wodnika zapoczątkuje postęp w medycynie. Kwestie humanitarne już od dwóch lat wysuwają się na pierwszy plan. 

Wielka Koniunkcja 2020 - co się wtedy wydarzyło? >>

Era Ryb - świat znany do tej pory

Era Ryb rozbudzała w ludzkości potencjał tworzenia. W tym czasie nasza cywilizacja czerpała z zasobów Ziemi dla własnych korzyści. Zamieniliśmy fantazje w rzeczywistość, rozbudowując swoją przestrzeń do życia. Wiek Ryb był również silnie związany z wiarą. W ciągu ostatnich 2160 lat rozwinęły się najważniejsze światowe religie. Różnorodne systemy wierzeń stworzyły poczucie przynależności oraz duchowego zrozumienia. Niestety, zrodziły też podziały i nienawiść.

Wiek Ryb rozwinął systemy religijne.

Symbolem znaku Ryb są dwie ryby płynące w przeciwnych kierunkach. To oznaka dwoistości. Czarnego i białego. Dobra i zła. W tym czasie prowadziliśmy podwójne życia, nie mogąc zestroić się ze swoją duszą. Era Ryb sprawiała, że byliśmy podatni na pranie mózgu, lęki czy manipulację. Z łatwością łykaliśmy przynętę. To, w co wierzyliśmy, często obracało się przeciwko nam. Rzeczy wpojone przez media, rząd lub własną rodzinę mogły po czasie okazać się nieprawdą. Jednak wbrew wszystkim negatywnym aspektom, wiek Ryb nauczył nas współczucia i słuchania intuicji. Pozwolił nam zrozumieć, że nie wszystko da się logicznie wytłumaczyć. Utwierdził nas w tym, że wyobraźnia ma nieograniczoną moc sprawczą. 

Era Wodnika - co oznacza i jak wpłynie na przyszłość?

Co nas czeka w Erze Wodnika? Duchowość z pewnością poróżni się z religią. Doświadczymy wiary na wyższym poziomie, niezależnym od żadnego kościoła. Zamiast podążać za duchowym guru, zapytamy o drogę własną intuicję. Chcąc nie chcąc, skłonimy się ku technologii, ponieważ Wiek Wodnika to era cyfrowa. Czas zaufać nauce i poszerzyć swoją wiedzę z pomocą najnowszych patentów. Mikroczipy, roboty czy sztuczna inteligencja będą na porządku dziennym w kolejnych dekadach. Czas panowania znaku powietrza skupi się również na społeczności. Powoli oddalimy się od pragnień ego, aby wspólnie czynić ten świat lepszym miejscem. Podczas gdy Era Ryb nauczyła nas miłości i empatii, Era Wodnika pomoże nam zamienić emocje w praktyczne działania.

Energia Wodnika krąży wokół tego, co dobre dla grupy, a nie dla jednostki. Jeśli skupimy się wyłącznie na sobie, nie odniesiemy żadnego zysku.

Każdy wiek astrologiczny ma wady i zalety. Era Wodnika jest tutaj po to, aby zaprowadzić światową ewolucję. Oczywiście, te zmiany nie wydarzą się w jeden dzień, miesiąc czy rok. Globalna transformacja następuje powoli, przygotowując nas na kolejne etapy. Tak naprawdę wiek Wodnika dla każdej osoby rozpocznie się w innym czasie. Duchowy wzrost przychodzi falami i nie dotyka wszystkich jednocześnie.

Astro prognoza na sezon Koziorożca 2022 >>