Nie chodzi o ostatni bestseller, a o powieść z 1868 roku. W Hollywood kolejny raz bierze się znaną wszystkim historię i tworzy nową wersję filmu z gwiazdami kina młodego pokolenia. Chodzi o "Małe kobietki" (po ang. "Little Women"),  amerykańską powieść autorstwa Louisy May Alcott. Książka już kilka razy trafiła na srebrny ekran, nagrano nawet serial. Najbardziej znana ekranizacja powstała w 1994 roku, a główne role zagrali wtedy Winona Ryder, Susan Sarandon, Gabriel Byrne, Claire Danes, Christian Bale oraz Kirsten Dunst. Adaptacja w reżyserii Gillian Armstrong była nominowana do Oscarów w trzech kategoriach, w tym dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. A kto pojawi się w nowej produkcji?

Rozbawiony Timothee Chalamet i Emma Watson w zaskakującej sukni na premierze "Little Women". Zobaczcie pozostałe kreacje gwiazd >>

Timothée Chalamet wcieli się w ikonę muzyki! 24-latek zagra Boba Dylana >>

"Małe kobietki": gwiazdorska obsada filmu

Nowe "Małe kobietki" wyreżyserowała Greta Gerwig (Amerykanka napisała również scenariusz), autorka głośnego filmu "Lady Bird". W obsadzie znaleźli się m.in. Emma Watson, Saoirse Ronan, Meryl Streep, Timothée Chalamet, Laura Dern, a także Eliza Scanlen, Florence Pugh, James Norton. Dla Ronan i Chalameta będzie to kolejny wspólny film, na dodatek, wyreżyserowany przez Gerwig.

Kilka dni temu do internetu trafiły pierwsze oficjalne kadry z filmu. Internauci oszaleli na punkcie tych zdjęć, jak i gwiazd, które zobaczymy na ekranie już 25 grudnia (w USA). Co ciekawe, początkowo w Meg March miała wcielić się Emma Stone, ale zastąpiła ją Watson. Czyżby to był murowany hit kasowy, jak i zdobywca przyszłorocznych nagród filmowych?

"Małe kobietki": książka. O czym jest?

W opisie powieści możemy przeczytać: "Ameryka, lata 60. XIX wieku. W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca walczącego w wojnie secesyjnej, opiekę nad czterema córkami sprawuje samodzielnie ich matka, Marmee. Kobieta wyprzedza swoją epokę, wpajając dziewczynkom ideały wolności i namawiając je, by znalazły własną drogę w życiu. Córki pani March - stateczna Meg, żywa jak iskra Jo, nieśmiała, uzdolniona muzycznie Beth i nieco przemądrzała Amy - starają się, jak mogą, by urozmaicić swoje naznaczone ciągłym brakiem pieniędzy życie, chociaż boleśnie odczuwają nieobecność ojca. Bez względu na to, czy układają plan zabawy czy zawiązują tajne stowarzyszenie, dosłownie wszystkich zarażają swoim entuzjazmem. Poddaje mu się nawet Laurie, samotny chłopiec z sąsiedniego domu, oraz jego tajemniczy, bogaty dziadek."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Emma Watson (@emmawatson) Cze 19, 2019 o 10:33 PDT

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Little Women (@littlewomenmovie) Gru 13, 2018 o 9:14 PST