W zeszłym roku wszyscy mówili o "Emily w Paryżu". Niektórzy oglądali odcinki z zapartym tchem, za to inni podkreślali, jak bardzo ta produkcja podkreśla stereotypy o Francuzach i ignorancję Amerykanów. Jedno jest pewne serial z Lily Collins był hitem na Netflix. Nie wierzysz? Twórcy tego tytułu podali, że "Emily in Paris" obejrzało aż 58 milionów gospodarstw domowych - był to najpopularniejszy tytuł komediowy 2020 roku. A co z nowymi odcinkami? Na początku maja ekipa wróciła na plan, co więcej, do sieci trafiły też pierwsze informacje o serialu, do którego prawa ma Netflix. 

"Emily w Paryżu 2": fabuła kolejnych odcinków

Czy twórcy nauczą się na błędach i sprawią, że "Emily w Paryżu" nadal będzie zabawna, ale nie tak absurdalna jak w pierwszych odcinkach? Prace nad 2. sezonem trwają od listopada ubiegłego roku - wtedy to potwierdzono, że powstanie kolejna seria "Emily in Paris". Wówczas w sieci pojawił się fikcyjny e-mail podpisany przez szefową Amerykanki, Sylvie (napisany oczywiście typowym dla niej, ciętym językiem):

"Niestety informujemy, że Emily Cooper będzie musiała pozostać w Paryżu przez dłuższy czas. Mimo jej nad wyraz śmiałego zachowania i braku wcześniejszego doświadczenia w dziale marketingu dóbr luksusowych, zdołała zauroczyć kilku z naszych trudniejszych klientów podczas swojej pracy w Savoir. Można nazwać to łutem szczęścia lub amerykańską błyskotliwością - bardziej skłaniam się ku pierwszemu - niemniej jej wyniki są imponujące".

A co wiemy o fabule? "Emily będzie miała do podjęcia kilka trudnych decyzji. Serial w dużej mierze opowiada o tym, jak otaczająca ją kultura weryfikuje jej spojrzenie na świat. Nic nie będzie wyglądać na takie, jak się wydaje" - ujawnił Darren Starr, twórca show w rozmowie z E! News. "W 2 sezonie będzie bardziej integralną częścią świata, w którym się znalazła. Będzie stałą mieszkanką miasta, a w związku z tym będzie mocniej stąpać po ziemi i układać sobie życie". Czy to oznacza, że Emily Cooper dojrzała? Smaczku dodaje też wypowiedź Lucasa Bravo, czyli serialowego Gabriela w rozmowie z magazynem Cosmopolitan. Według niego pierwszy sezon "zasiał kilka ziarenek na temat serialowych postaci". Co miał na myśli? "Na przykład Camille - kiedy całuje Emily w usta, zachowuje się jakby nic się nie stało i wcale nie żałowała. Albo kiedy obie leżą na łóżku, bardzo zresztą podobał mi się ten obrazek - tutaj też widać te ziarenka". 

Te rozważania potwierdziła też sama Lily Collins. "Tam jest mnóstwo takich małych momentów, kiedy myślisz sobie "...czy Emily podoba się Camille?". Trudno jednoznacznie stwierdzić i myślę, że ta niepewność intryguje Emily" - powiedziała aktorka na łamach Vogue UK. 

Nie tylko w życiu głównej bohaterki będzie się sporo działo. Starr w Vanity Fair powiedział, że chciałby "poznać bardziej też bohaterów drugoplanowych, na przykład szefową Emily, którą gra Philippine Leroy-Beaulieu. Tylko zarysowaliśmy powierzchnię jej postaci, kim jest i co ją nakręca do działania".

Collins chciałaby też, żeby Emily więcej podróżowała, za to Lucas Bravo ma nadzieję, że restauracja Gabriela okaże się objawieniem: "Mam nadzieję, że w nowej restauracji będzie mógł rozwinąć się i robić to, co chce” - przyznał aktor podczas wywiadu dla HarpersBAZAAR.com. "Chcę zobaczyć jego twórczy umysł w pracy w nowym miejscu, wspieranym przez Antoine'a". Czy scenarzyści wysłuchają tych próśb? Wszystko jest możliwe!

"Emily w Paryżu 2": zdjęcia z planu

O rozpoczęciu zdjęć do "Emily in Paris" dowiedzieliśmy się z... instagrama! Na oficjalnym profilu produkcji opublikowano specjalny filmik, właśnie z tej okazji. "Bonjour from Paris (and maybe some other areas of France" - widnieje w opisie wideo. Kilka godzin później w agencjach fotograficznych pojawiły się zdjęcia z planu.

Ekipa "Emily w Paryżu" zaczęła od nagrania scen na południu Francji, a dokładnie w miejscowości Saint-Jean-Cap-Ferrat (Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże). Potem twórcy przeniosą się do Saint-Tropez i Paryża. Według ostatnich doniesień, zdjęcia potrwają do 19 lipca. Więcej fotografii z produkcji "Emily in Paris" zobaczysz w naszej galerii zdjęć >>

"Emily w Paryżu 2": zdjęcia z planu serialu / Getty Images

"Emily w Paryżu 2": zdjęcia z planu serialu / Getty Images

"Emily w Paryżu": oficjalne zdjęcia z 2. sezonu!

Po miesiącach oczekiwań Netflix w końcu opublikował oficjalne kadry z "Emily in Paris 2". Co na nich zobaczymy? Przyjaciółki odwiedzą Saint-Tropez na południu Francji, za to Gabriel będzie realizował się jako szef kuchni i to z powodzeniem. Uwaga, w życiu Emily pojawi się też nowy "love interest"! Wszystkie fotografie znajdziecie w naszej galerii >>

"Emily w Paryżu 2": nowi bohaterowie w serialu Netflix

Oprócz Lily Collins, Lucasa Bravo, Philippine Leroy-Beaulieu, Ashley Park, Camille Razat i Samuela Arnolda pojawią się też nowe twarze, co więcej, ogłoszono, że William Abadie, czyli serialowy Antoine trafi do "regularnej obsady". Na planie powitano też premierowe postacie.

Aktorzy, którzy dostali angaż do "Emily in Paris 2" to: Lucien Laviscount (jego Alfie ma być nowym "love interest" Emily!), Jeremy O. Harris (wcieli się w projektanta Gregory'ego Elliotta Dupree), Arnaud Binard (zagra Laurenta G, właściciela popularnego klubu w Saint Tropez).

"Emily w Paryżu" na Netflix: data premiery 2. sezonu

Jak już wspomnieliśmy ekipa siedziała na planie do połowy wakacji. To oznaczało, że premiera najnowszych odcinków "Emily in Paris" może odbyć się najwcześniej pod koniec tego roku albo na początku 2022. Nasze przewidywania były dobre, ponieważ Netflix ujawnił pod koniec września: "Bonjour! Pakujcie walizki, bo te święta spędzamy we Francji. Drugi sezon Emily w Paryżu już 22 grudnia".

"Emily w Paryżu 2": zwiastun nowego sezonu na Netflix

Wraz z ujawnieniem daty premiery do sieci trafiła również pierwsza zapowiedź kontynuacji "Emily w Paryżu". Jednak na pełen zwiastun musieliśmy jeszcze poczekać, a dokładnie do 18 listopada. Wtedy Netflix ujawnił oficjalny trailer do "Emily in Paris 2".