Stylizacje gwiazd 2023: Emily Ratajkowski na pokazie Loewe

Jonathan Anderson zadbał o to, by pokaz Loewe jesień-zima 2023/2024 był wielowymiarowym wydarzeniem - jego projekty, wybieg w formie instalacji artystycznej, a także zasiadający w pierwszych rzędach gwiazdorscy przyjaciele zrobili furorę osobno i jako całość konceptu. Naszą uwagę zwróciła szczególnie Emily Ratajkowski, która na Paris Fashion Week wybrała się w bardzo niestandardowej stylizacji.

Modelka miała na sobie garniturowe spodnie z obniżonym stanem i sandałki na obcasie oraz kwiatowy top, który pełnił główną rolę w całym looku - było to gigantyczne anturium autorstwa Andersona z hitowej kolekcji wiosna-lato 2023 dla Loewe. 

Loewe jesień-zima 2023/2024. Sztuka introwertyczna>>

Emily Ratajkowski w kwiatowym topie Loewe na Paris Fashion Week / GettyImages

Dzięki temu, że Ratajkowski postawiła na prostotę pozostałych elementów garderoby (czy nawet makijażu i fryzury) oraz zrezygnowała z dodatków, jej odważna góra zwróciła na siebie szczególną uwagę. Tak ubrana pozowała zarówno na paryskich ulicach, jak i na miejscu samego show. Jej modowy wybór wzbudził jednak nie tylko zachwyty, ale i spotkał się z komentarzami pełnymi zaskoczeń. Niektórzy fani gwiazdy stwierdzili, że top jest "kontrowersyjny i wulgarny". "Kto się na to zgodził?" czy "To nie wygląda jak kwiat..." można przeczytać w komentarzach na Instagramie, gdzie zachwyty mieszają się z oburzeniem. "Lepsze niż lwia głowa" napisał jeden z internautów, nawiązując do looku Kylie Jenner na ostatnim pokazie Schiaparelli haute couture.

Zeszłosezonowa kolekcja Loewe spotkała się z ogromnym zainteresowaniem krytyków mody i gwiazd, a podobną kreację z anturium ma w swojej garderobie także Zendaya

Kristen Stewart w prześwitującej kreacji bez stanika od Chanel. Tak aktorka pozowała na zamknięciu festiwalu Berlinale>>