Modelka przedstawiła własną interpretację stylu znanego z filmów i seriali, takich jak "Rodzina Soprano" czy "Chłopcy z ferajny”, który w przeciągu zaledwie kilku tygodni stał się hitem na TikToku. Na czym polega fenomen mob wife aesthetic? Kobiety pokochały go przede wszystkim za to, że w ogromnych futrach, sukienkach w zwierzęce printy, markowych torebkach i dużych okularach przeciwsłonecznych czują się silne i niezależne, niczym mafijne żony ze wspomnianych produkcji.

Stylizacja Emily Ratajkowski ze spódnicą w panterkę spódnicą to kwintesencja mob wife aesthetic

Ratajkowski nie boi się łączyć klasycznego stylu z nowoczesnymi, odważnymi detalami, co sprawia, że jej interpretacja mob wife aesthetic jest naprawdę zaskakująca. Modelka na spacer po ulicach Nowego Jorku założyła skórzaną kurtkę w stylu vintage, która była celowo za duża i połączyła ją ze spódnicą midi w charakterystyczny wzór panterki. To właśnie ten print stał się podstawą stylu żon mafii, a modelka wystylizowała go w bezbłędny sposób. Aby nieco podkręcić look, Emily dodała czarne kozaki z szeroką cholewką i najmodniejszym obcasem - kitten heels. Do tego obowiązkowo okulary przeciwsłoneczne i mamy gotowy przepis na codzienną stylizację w estetyce mob wife.

Ignat/Bauer-Griffin/Getty Images

Zamiast przesadnego makijażu, z którego słyną żony mafii, Ratajkowski przyjęła bardziej minimalistyczne podejście. Czerwoną szminkę zamieniła na swoją ulubioną pomadkę w odcieniu nude, a włosy pozostawiła w naturalnym nieładzie.

@elle.polska Jak wam się podoba trend inspirowany żonami mafii? Bye bye #queitluxury i #cleangirlaesthetic w 2024 rządzi #mobwife ♬ dźwięk oryginalny - ELLE Poland