Olivia Palermo, aktorka, modelka i wpływowa założycielka bloga www.oliviapalermo.com w jednym ze swoich wpisów oceniła kosmetyki, bez których nie potrafi żyć. Marka Embryolisse jest jednym z nich. 

Francuzki nakładają maskę raz w tygodniu. Odmładzają i łagodzą skórę, pomagają zapobiec jej wszelkim uszkodzeniom, a także zapewniają jej efektowny blask.

Przyjrzeliśmy się więc trochę bliżej kosmetykom, które kochają modelki. Sprawdziliśmy markę Embryolisse i fenomen ich produktów. 

Historia Embryolisse sięga 1950 roku. Dermatolog ze szpitalu w Paryżu, wyspecjalizowany w dziedzinie patologii skóry, stworzył legendarny krem Lait-Crème Concreté. Dziś ten krem znajdziecie za kulisami największych pokazów mody. W przewodniku Wielkiego Tygodnia Mody w Paryżu fabryka Embryolisse oznaczona jest jako „serce Paryża”. Embryolisse w świadomości francuzów zapisała się jako tradycja, przekazywana z pokolenia na pokolenie, z matki na córkę, polecana przez dermatologów i uwielbiana przez Paryżanki.

Kulisy pracy makijażystek: @Dariiaday, @Patrycjadobrzenieckamakeup

Cesarzyce światowego wizażu wybierają Embryolisse Lait-Crème Concreté dlatego, że świetnie nawilża cerę i natychmiastowo się wchłania pozostawiając efekt satynowego wykończenia. Tym samym, świetnie przygotowuje cerę pod makijaż. Dodatkowo, krem ekspresowo odświeża i łagodzi drobne podrażnienia, co za kulisami pokazów jest efektem ekstremalnie pożądanym. W 2016 roku krem został nawet okrzyknięty kosmetykiem wszechczasów w plebiscycie Best Beauty Buys magazynu In Style. Formuła została opracowana tak, by zminimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, dlatego w składzie kosmetyku znajdziemy składniki pochodzenia naturalnego: masło karite, wosk pszczeli, aloe vera i proteiny soi. Krem wybierają znane na całym świecie cesarzyce wizażu: Pat McGrath, Sandra Govers czy Diane Kendal. Z polskich wizażystów z kosmetykami Embryolisse pracują: Magdalena Pieczonka, Ewa Gil, Patrycja Dobrzeniecka i Dariia Day.

Kosmetyki, które wybierają wizażyści, modelki i gwiazdy

Kosmetyki, które wybierają gwiazdy, wizażyści, modelki i redaktorki Beauty

Na Rue de Four czyli jednej z najbardziej ruchliwych aptek Paryża można dziś spotkać znane w świecie mody twarze z pełnymi koszami kremów Embryolisse. O kremach modelki dowiedziały się od wizażystów, z którymi miały styczność podczas największych pokazów mody. Krem szybko zyskał sobie miano sekretu modelek i aktorek. Stał się też narzędziem pracy make-up artist na całym świecie. Nowe pokolenie top modelek chętnie zaś dzieli się swoją miłością do nieśmiertelnej formuły kremu odżywczo-nawilżającego Embryolisse.

Kosmetyki Embryolisse na backstage'u pokazu Jason Wu

Kosmetyki możecie kupić na www.embryolisse.pl i w drogeriach Super Pharm w całej Polsce.