Nagrody ELLE, przyznawane przez różne edycje magazynu na świecie, mają za zadanie wyróżnić najbardziej utalentowanych projektantów, modelki, fotografów i debiutujące postaci w świecie mody, a także najlepiej ubraną kobietę w kraju. Chodzi o osoby niezwykłe, z ogromnym talentem i kreatywnością, które zmieniają branżę mody. W tym roku przyznaliśmy dodatkową statuetkę dla osoby, która nie tylko reżyseruje najważniejsze pokazy w tym kraju, ale również pomaga rozwijać się młodym markom i twórcom. Magda Butrym, Mateusz Tyszkiewicz, Sylwia Kuta, Dominik Panasiuk, Maria Folta, Ania Sękowska oraz Katarzyna Sokołowska - to oni zostali laureatami ELLE Style Awards 2023. 

Adrian Stykowski

Naszych znamienitych gości zaprosiliśmy do Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, miejsca z ogromną historią, w którym celebruje się sztukę. A sztuka to również moda, więc nie mogliśmy wybrać lepszego miejsca na ten wieczór. Jak co roku, oprócz podania werdyktu zaskakujemy osoby zaproszone dodatkowym show. W zeszłym roku odbył się pokaz voguingu oraz minikoncert Luny. Tym razem poszliśmy o krok dalej. Duet MMC na ten wieczór stworzył specjalną wieczorową kolekcję.

Adrian Stykowski

"To dla nas zwieńczenie naszej długoletniej pracy, gdy możemy pozwolić sobie na coś wyjątkowego, a mianowicie kreacje specjalnie uszyte pod ważne modowe wydarzenie jakim jest ELLE Style Awards i pod miejsce, czyli Teatr Wielki oraz dla wyjątkowych gwiazdy i naszych przyjaciół - każda suknia czy strój był dedykowany danej osobie" – tak o pokazie mówią projektanci, Ilona Majer i Rafał Michalak. W premierowych stylizacjach byli widziani m.in. Robert Kupisz, Joanna Horodyńska, Katarzyna Stankiewicz, Katarzyna Warnke, Lidia Popiel, Iga Kreft, Jessica Mercedes, Bogna Sworowska, Lara Gessler czy Katarzyna Butowtt. Każda osoba nie tylko przeszła się po wybiegu, ale i zagrała swoją rolę. Doszło nawet do (wyreżyserowanych) rękoczynów!

Adrian Stykowski

"Wszystkie sylwetki zostały zaprojektowane z myślą o majestatycznych wnętrzach teatru, występują w dwóch kolorach bieli i czerni. Dużo szlachetnych, pływających tkanin, naturalnego jedwabiu, błysku nylonowych cekinów, część z autorskim nadrukiem MMC. w ostatnim wyjściu pojawia się zapowiedź nowej kolekcji z hasłem THE FUTURE IS HOT. Już w czerwcu duet MMC Studio zaprezentuje kolekcję resortową z tym hasłem w tle" - możemy przeczytać w informacji od MMC. 

Wisienką na torcie był recital polskiej gwiazdy, robiącej oszałamiającą karierę poza granicami naszego kraju. Jakub Józef Orliński to kontratenor występujący w Nowym Jorku, Madrycie, Londynie, Rouen, Padwie, Hamburgu czy Paryżu, a także tancerz breakdance. Choć tego drugiego talentu nie pokazał gościom w Teatrze Wielkim, ale jego śpiew zachwycił wielu. To była niepowtarzalna okazja, żeby przekonać się o jego talencie, bo Orliński jest obecnie rozchwytywany i trudno trafić na wolne miejsce w jego grafiku. Dla nas zrobił wyjątek.

Adrian Stykowski

Wydarzenie ELLE Style Awards 2023 wsparli też znakomici partnerzy, dzięki którym ten wieczór był jeszcze bardziej wyjątkowy. Stylizacje na wybiegu uzupełniała biżuteria Apart, o makijaż modelek i modeli zadbała Dr Irena Eris, a ich fantastyczne fryzury były dziełem stylistów marki Schwarzkopf. Podczas eventu byli z nami także woda Perlage i Invest Komfort.