Tego weekendu nie mogłyśmy się doczekać! Przez całą sobotę i niedzielę będziemy przysłuchiwać się dyskusjom i prelekcjom blogerów i specjalistów branży mediów społecznościowych zaproszonych na BlogForum Gdańsk. To największe święto polskiej blogosfery, za którą od dawna trzymamy kciuki, dlatego i nas nie mogło zabraknąć podczas tegorocznej edycji.

Krótko o historii konferencji: pierwsza została zorganizowana w 2010 roku i od tej pory, co roku, na zaproszenie Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta Gdańska i Instytutu Kultury Miejskiej, blogerzy biorą udział w debacie poświęconej nowym mediom. Konferencja cieszy się dużym uznaniem w branży, a jej dotychczasowymi gośćmi specjalnym byli: amerykański analityk cyfrowy, socjolog i futurysta – Brian Solis, Sami Ben Gardhia – tunezyjski bloger monitorujący wolność słowa w sieci, Arzu Geybullayeva, jedna z niewielu blogerek w Azerbejdżanie piszących po angielsku oraz Rebecca Blood  - liderka opinii w zakresie oddziaływania Internetu na biznes, media i społeczeństwo.

Spośród polskich blogerów wśród prelegentów udało nam się wyłowić prawdziwe osobowości branży. W harmonogramie pojawili się m.in.: Kominek (Kominek.in), Artur Kurasiński (AK74.pl), Grzegorz Marczak (Antyweb.pl), Maciej Budzich (blog.mediafun.pl), Natalia Hatalska (hatalska.com), Igor Janke (salon24.pl), Eliza Mórawska (whiteplate.blogspot.com), Tymon Tymański, Magda Umer, Karol Paciorek & Włodek Markowicz (lekkostronniczy.tv). Co roku też na BlogForum przybywa silna ekipa blogerów modowych i lifestylowych, a już drugi raz podczas wydarzenia jedną z prelegentek będzie szef działu kultury ELLE - Anna Luboń.

Anna Luboń

 Anna Luboń / ELLE

ELLE.pl jest oficjalnym patronem medialnym wydarzenia i partnerem konkursu, którego laureat zostanie nagrodzony autorskim cyklem artykułów w naszym serwisie.

Szczegóły wkrótce, a dla tych, którzy nie dotrą w ten weekend do pięknego i blogującego Gdańska, poniżej zamieszczamy okno z transmisją wydarzenia na żywo. Start już jutro o 11.00.