Oscary 2020: Eliza Rycembel w sukni polskiej projektantki

Gosia Baczyńska zaprojektowała dla Elizy Rycembel powłóczystą suknię do ziemi z lejącym dekoltem i odsłoniętymi ramionami. Kreacja była wyszywana pastelowymi i mieniącymi się na różne kolory cekinami, miała prześwitujący dół oraz delikatne "skrzydełka" opadające luźno na ramiona, dzięki czemu świetnie prezentowała się na oscarowym czerwonym dywanie i podkreślała urodę aktorki. "Dziękuję za tę suknię. Sprawiła, że czułam się niesamowicie" napisała na swoim Instagramie Rycembel, kierując swoje słowa do projektantki. Aktorka dobrała do sukni delikatną złotą biżuterię oraz postawiła na naturalne upięcie włosów i przydymione oko.

Oscary 2020: białe kreacje na czerwonym dywanie>>

Elizę Rycembel mogliśmy podziwiać w tej kreacji nie tylko na oficjalnych zdjęciach i relacji z Oscarów 2020, ale też na Instagramie Baczyńskiej. Projektantka wczoraj wieczorem pokazała z przymiarek. "OSKARY 2020 już za kilka godzin! Już za kilka godzin Eliza Rycembel założy suknię, którą uszyłam dla niej na tą okazję! Och, jakby było cudownie, gdyby "Boże Ciało" dostało Oskara!!! Trzymamy kciuki, ale jesteśmy tez realistami i wiemy, że sam fakt nominacji to już jest WIELKIE WYRÓŻNIENIE!!! Jestem sercem z całą ekipą" napisała pod jednym postem, a pod innym dodała: "Suknia oskarowa dla Elizy @elizarycembel powstała w błyskawicznym tempie i baaardzo się błyszczy". Niestety, polski kandydat do Oscara, czyli "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasa, nie zdobył statuetki w kategorii "Międzynarodowy Film Pełnometrażowy" (dawniej "Najlepszy Film Nieanglojęzyczny"), w której był nominowany. Mimo wszystko Oscary 2020 to ważny moment dla polskiego kina, a sama nominacja dla Jana Komasy i polskich aktorów jest ogromnym wyróżnieniem, który może otworzyć wiele drzwi. 

Oscary 2020: "Boże Ciało" Jana Komasy bez statuetki>>

Co ciekawe, nie tylko Eliza Rycembel wybrała na Oscary 2020 kreację z polską metką. Podobnie zdecydowali Tomasz Ziętek, który zaprezentował się w świetnie skrojonym garniturze projektu Tomasza Ossolińskiego, Kasia Łaska w zachwycającej sukni duetu Paprocki&Brzozowski, Bartosz Bielenia w garniturze od Janusza Bieleni oraz Kinga Komasa, żona reżysera Jana Komasy, w The Odder Side.

Oscary 2020: 5 najważniejszych trendów, które królowały na czerwonym dywanie>>