W każdej szafie powinna się znaleźć chociaż jedna (a najlepiej kilka) elegancka sukienka. Okazji do jej założenia może być wiele: rodzinna uroczystość, bankiet w pracy, przyjęcie, chrzciny, impreza zaręczynowa, wesele, czy studniówka. Lista jest długa, tylko skąd wziąć odpowiednią kreację na takie wydarzenie? Spokojnie, nie musicie szukać pracowni krawieckiej i bawić się w projektantkę, na pomoc przychodzą popularne sieciówki oraz rodzimi dizajnerzy. O czym trzeba pamiętać przy wyborze eleganckiej sukienki na wiosnę 2018? Klasyczna "mała czarna" to zawsze świetny wybór, ale coraz częściej w ofertach znanych marek pojawiają się kreacje w kolorze białym, czerwonym, różowym, beżowym, zielonym, niebieskim, czy pomarańczowym. Ważna jest faktura materiału, powinien wyglądać szlachetnie. Lekka bawełna odpada! Koronki, jedwab, atłas, żorżeta, aksamit - wybieraj suknie z tych tkanin. Według starych zasad savoir vivreeleganckie sukienki powinny być do kolan lub połowy łydki, bez głębokiego dekoltu, zakrywające ramiona. Dziś panują bardziej liberalne reguły, ale pamiętaj "mniej znaczy więcej" w przypadku sukienek koktajlowych czy wizytowych. Jeśli boisz się, że wybrana przez ciebie stylizacja będzie wyglądała nudno, poeksperymentuj z dodatkami. Wybierz kolczyki w rozmiarze XXL, czy buty w mocnym odcieniu (lub czarne w przypadku kolorowej sukienki).

Eleganckie sukienki wiosna 2018: polscy projektanci

Koniecznie sprawdź eleganckie sukienki od polskich marek. Ciekawe modele możesz znaleźć w ofercie LeBRAND, Kas Kryst, Undress, WAROWA, Lofju, RISK made in warsaw, Chilliwine, czy od Justyny Chrabelskiej.

Eleganckie sukienki wiosna 2018: sieciówki

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na kreację od projektanta, pomyśl o modelu z sieciówki. Na stronach internetowych takich marek jak Zara, Mango, czy H&M, znajdziesz ogromny wybór eleganckich sukienek. Na dodatek, niektóre z nich kosztują poniżej 100 zł! Koniecznie zobacz też, co proponuje Uterqüe, & Other Stories, a nawet Mohito.

Eleganckie sukienki wiosna 2018 >>