Uwielbiamy donosić tu o najświeższych tendencjach prosto z wybiegów, pączkujących na Tik Toku mikrotrendach i viralowych fascynacjach światowych it-girls. Równolegle staramy się jednak wyposażyć was w praktyczne wskazówki zakupowe z dłuższym niż jeden sezon terminem ważności. Tak jest też w tym przypadku. Bo chociaż te 3 modele klapek z poniższego zestawienie bezdyskusyjnie są teraz hitami, nie wyjdą z mody jeszcze długo. 

Eleganckie klapki na płaskiej podeszwie [trendy 2023]: motyw plecionki 

W 1997 roku Pierre Hardy zaprojektował dla marki Hermès klapki, które raz na zawsze poprzestawiały szyki w branży mody. Charakterystycznie wycięty w kształt litery „H” model nosi nazwę Oran i do dziś bije rekordy sprzedaży oraz instagramowej popularności. Ceny tegorocznych wariacji na temat kultowego klasyka tego francuskiego domu mody wahają się między 2700 a 4600 zł. To sporo. Ale spokojnie, przygotowałyśmy plan „b”. Rozsławiony bestseller Hermès wykreował popyt na podobne, równie minimalistyczne modele krojone ze skóry. Zamiast kultowego „H” polskie i zagraniczne brandy zaczęły eksperymentować z motywem plecionki. „In” są zarówno drobne sploty, jak większe, prostsze wzory. Znajdziecie je między innymi w Zarze, Mango czy MAKO. 

Eleganckie klapki na płaskiej podeszwie [trendy 2023]: mule 2.0 

Kolejny z najlepiej sprzedających się modeli klapek sezonu SS 23 narodził się – jak to ostatnimi czasy często bywa – nie podczas Fashion Weeków, a w mediach społecznościowych. Nieśmiało przebijał się do mainstremu już rok, a nawet dwa lata temu. Ale rozkwit projektów z założenia nico niezgrabnym krytym przodem, bo o nich mowa, przypada właśnie teraz. Wszystko zaczęło się od zamszowych Bostonów z oferty popularnej marki Birkenstock. Już ubiegłej jesieni były one nie do zdobycia. I tu znowu, podobnie jak w przypadku pierwszej pozycji zestawienia, jeden bestseller konkretnej marki przyczynił się do spopularyzowania mody na zabudowane klapki z szerokim, zaokrąglonym noskiem w ogóle. Uznajmy to za kolejne wcielenie tradycyjnie nieco zgrabniejszych, najczęściej osadzonych na niewielkim obcasie muli. My swoją parę najchętniej nosimy w parze z piżamowymi spodniami o długich, szerokich nogawkach w biało-błękitne prążki. Niech żyje stylowa nonszalancja.

Eleganckie klapki na płaskiej podeszwie [trendy 2023]: we wszystkich kolorach tęczy 

Pistacja, matcha blue, kiwi z ananasem, guma balonowa, owoce leśne, sorbet truskawkowy, mango, cytryna, malinowa panna cotta, jagody ze śmietaną,… Wbrew pozorom mowa nie o naszych ulubionych smakach lodów, a najmodniejszych kolorach klapek na nadchodzące miesiące. Kolor to bowiem w tym sezonie słowo klucz. Soczyste i wyraziste klapki na płaskiej podeszwie, ale i na szpicle czy stabilnym słupku, to sprawdzony sposób stylistek, redaktorek i influencerek na podkręcenie codziennych zestawów. Z jednej strony pięknie uzupełnią maksymalistyczną całość pełną wzorów i barw, z drugiej efektownie przełamią bardziej zachowawcze monolooki.  

3 modele butów, które Paryżanki noszą do jeansów. Te ponadczasowe duety bez trudu odtworzysz, wykorzystując zawartość własnej szafy>>