Marka Marco Bicego podobnie jak jej słynne ambasadorki, kojarzona jest z subtelną, luksusową elegancją, bogatą w styl i osobowość. Nic dziwnego, że wybierają ją kobiety z całego świata. Produkty marki znajdziemy w ponad pięćdziesięciu krajach, w tym m.in. w Polsce.

Tradycja i nowoczesność 

Biżuteria Marco Bicego od 2000 roku powstaje w atelier założyciela marki w Trissino, czyli w weneckim regionie północnych Włoszech. Jako prawdziwa ikona włoskiego rzemiosła, Marco Bicego znany jest z zamiłowania do organicznych, naturalnych wzorów i kształtów o bogatym wzornictwie. Wykonuje projekty z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Biżuteria z 18-karatowego złota, wysadzana wielokolorowymi kamieniami szlachetnymi jest oszlifowana tak, aby jak najlepiej oddać ich piękno. Co ważne, diamenty kupowane są z legalnych i wolnych od konfliktów źródeł (zgodnie z wytycznymi ONZ). Biżuteria jest ręcznie grawerowana przy użyciu tradycyjnej florenckiej techniki grawerowania „Bulino”. To hołd oddany wielkiemu dziedzictwu tradycji złotniczej Vicenzy, gdzie marka ma swoje korzenie. Ich znakiem szczególnym są także charakterystycznego skręcenia: spirali i splotów. Efekt? Egzemplarze biżuterii są niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. Nieregularne, naturalne, a przez to jeszcze piękniejsze.

Każda kolekcja wypływa z innej inspiracji, ale każda powstaje, po to, by towarzyszyć kobietom w ich codziennym życiu. Łączy tradycyjne rzemiosło z nowoczesną kreatywnością. Wyróżnia je unikalny styl i wzornictwo. Pierścionki, kolczyki, naszyjniki i bransoletki Marco Bicego ozdobią zarówno nieformalne spotkanie, jak i elegancki wieczór. Zupełnie zmienią charakter stylizacji. Idealna biżuteria to taka, której nie chce się zdejmować.

Wyjątkowe doznania, dalekie inspiracje

Kolekcja Jaipur przyciąga kamieniami szlachetnymi o hipnotyzujących paletach światła i koloru. Każdy jest inny, wyróżniający się i staranie dobrany. Każdy pochodzi z Różowego Miasta, położonego w północnych Indiach. I nie bez powodu, bo to właśnie w Jaipur przez wieki doskonalono szlif kamieni.

Największe miasto i jednocześnie stolica Radżastanu jest naprawdę wyjątkowe. Ma niesamowitą atmosferę – tętni życiem, a jednak pozwala ukoić zmysły. Wspaniale jest móc poznać historie jego mieszkańców (szczególnie, że są oni bardzo otwarci) i zagubić się w jednej z uliczek. Wszystkie budynki najstarszej części miasta tradycyjnie maluje się na różowo (stąd jego nazwa „Różowe miasto”). Najbardziej charakterystyczną budowlą jest wybudowany w 1799 roku dla dam dworu Pałac Wiatrów – Hawa Mahal. Budynek z fasadą, która do złudzenia przypomina plaster miodu, do dziś stanowi główną atrakcję miasta. 

Małe dzieła sztuki biżuteryjnej

Lunaria to z kolei jedna z najbardziej kultowych kolekcji Marco Bicego. Ręcznie grawerowane klejnoty są formowane w liście, które przypominają kwiaty rośliny o tej samej nazwie. Choć kolekcja powstała w 2014 roku do dziś wyróżnia się wyrafinowanym i bardzo współczesnym designem. Jej głównym elementem jest 18-karatowe żółte złoto. 

18-karatowe żółte złoto marki jest ręcznie grawerowane tradycyjną techniką bulino, która nadaje złotu delikatną, szczotkowaną teksturę. Doskonale komponuje się z kamieniami szlachetnymi, a także z diamentami. 

Biżuteria z kolekcji Lunaria jest nie tylko piękna, ale też – dzięki dobrze dobranemu stosunkowi masy do objętości – niezwykle wygodna. Zapewnia lekkość i przyjemne jedwabne wykończenie. To styl, który nie pozostaje niezauważony.

Kolekcje biżuterii Marco Bicego dostępne są w wybranych salonach W.KRUK oraz na stronie internetowej wkruk.pl. W.KRUK jest najstarszą marką jubilerską w Polsce. Od ponad 180 lat tworzy wyjątkową i luksusową biżuterię. Obok autorskich, klasycznych kolekcji ma w swojej ofercie również propozycje prestiżowych manufaktur z całego świata. Współpracuje jedynie z markami, z którymi łączy ją dorobek, renoma i szlachetna biżuteria najlepszej jakości. Dzięki temu tworzy i odpowiada za to unikatową selekcję najcenniejszej biżuterii.