Szybsze przesyłanie plików czy danych między smartfonem a komputerem to nie wszystko. Decydując się na nowy sprzęt elektroniczny, nie ważne czy to laptop, czytnik e-booków czy smartwatch, warto zastanowić się co już mamy i jaki sprzęt będzie współgrał z nim najlepiej. Zawsze dobrym wyborem będzie postawienie się na sprzęt tej samej marki - identyczne systemy operacyjne będą ze sobą najlepiej współdziałały. Jak to wygląda w praktyce? 

Odpowiednia baza 

Jako bazę wybrałyśmy tablet - to jeden ze stałych elementów naszego domowego biura i jednocześnie jeden z najtrudniejszych elementów do konfiguracji z innymi sprzętami. Po kilku przygodach z tabletami postawiłyśmy na nowość marki Huawei - Huawei MatePad Pro. Tablet ten został zaprojektowany dla osób, które potrzebują wydajnego i niezawodnego narzędzia do mobilnej pracy. Gdy sparujecie go z klawiaturą i rysikiem (za pomocą BlueTooth), komfort pracy będzie porównywalny do komfortu pracy z laptopem. 

Huawei MatePad Pro pozwala na realizację wielu zadań jednocześnie. Poza błyskawicznym i bezpośrednim przesyłaniem plików między tabletem a telefonem dzięki zaawansowanej funkcji Huawei Share - OneHop, możecie również współdzielić ekran smartfona na pulpicie MatePad Pro za pomocą funkcji Multi-Screen Collaboration, a także obsługiwać jednocześnie kilka aplikacji lub jedną, ale na dwóch ekranach. 

"Dodatkowo, tablet wspiera również tryb PC, co umożliwia obsługę jednocześnie nawet ośmiu aplikacji lub procesów bez wpływu na wydajność urządzenia. Z kolei funkcja udostępniania peryferyjnego pozwala użytkownikom m.in. pisać na smartfonie za pomocą klawiatury i ekranu tabletu, a także odtwarzać muzykę zapisaną na smartfonie za pomocą głośników tabletu. Rozwiązanie to umożliwia odbieranie połączeń lub odpowiadanie na wiadomości tekstowe bezpośrednio z tabletu. MatePad Pro może być również wykorzystywany do odblokowywania smartfona" - dodaje producent. 

Pod ręką 

A właściwie na ręku - bo synergia istniejąca pomiędzy telefonem a tabletem to jeszcze nie wszystko. Ważny jest również smartwatch, z którym coraz więcej z nas nie rozstaje się na co dzień - w końcu dobrze dobrany smartwatch spełnia rolę zaawansowanego, inteligentnego asystenta. Nie dość, że umożliwia obieranie i wykonywanie połączeń, to jeszcze mierzy ciśnienie atmosferyczne, monitoruje nasz sen, odtwarza muzykę i umożliwia robienie zdjęć. W Huawei Watch GT 2 Pro zawarto wszystkie wyżej wymienione funkcje, a dodatkowo 4 GB wbudowanej pamięci, które pozwalają na przechowywanie setek ulubionych utworów. I uwaga - po połączeniu smartwatcha ze słuchawkami, muzyka może być odtwarzana bez konieczności zabierania ze sobą smartfona. To opcja idealna na trening - w końcu Huawei Watch GT 2 Pro posiada rekordowe 100 trybów sportowych, także tych wodnych, a na jednym ładowaniu może wytrzymać aż 2 tygodnie pracy. PS Możecie ładować go także przy pomocy smartfona! 

Czytaj też: Gadżet, który poprawi efektywność Twojego treningu [ELLE.pl testuje]

Kropka nad i 

Czyli sprzęt, do którego wielu z nas przykłada największą uwagę. Huawei FreeBuds Pro to ostatnia nowość marki i pierwsze słuchawki z inteligentną dynamiczną redukcją szumów, dostępne w Polsce. W Huawei FreeBuds Pro zawarto technologię, która identyfikuje rodzaj szumów wokół użytkownika, automatycznie dostosowuje poziom redukcji hałasu do środowiska i przełącza się na odpowiedni tryb. Gdy skonfigurujecie je z aplikacją Huawei Al Life, która ułatwia zarządzanie produktami marki, będziecie mogli błyskawicznie parować urządzenie ze smartfonem czy smartwatchem, instalować aktualizację czy sprawdzać poziom naładowania baterii

Dodatkowo, dzięki rozbudowanej nawigacji za pomocą gestów, do bezpośredniej Huawei FreeBuds Pro nie potrzebujecie dodatkowego urządzenia. Gdy "uszczypniecie" słuchawkę raz, odbierzecie lub zakończycie połączenie, a także wstrzymacie muzykę. Ten sam gest wykonany dwukrotnie pozwoli włączyć następny utwór, a wykonany trzykrotnie pozwoli odtworzyć poprzedni. Dodatkowo, przesunięciem w górę lub w dół regulujecie głośność! 

Czytaj też: To pierwsze słuchawki z taką funkcją w Polsce - Huawei FreeBuds Pro są już dostępne!

 

Zaufajcie technologicznej synergii dobierając kolejny sprzęt do swojego domowego biura - komfort pracy zmieni się nie do poznania.