Ed Westwick nie zaczął tego roku dobrze. Aktor znany z serialu "Plotkara" nie zagra w nowej produkcji BBC. Choć zdjęcia były już na ukończeniu, twórcy miniserialu "Próba niewinności" na podstawie powieści Agathy Christie, zdecydowali się na usunięcie serialowego Chucka Bassa z obsady produkcji. Co było powodem? W listopadzie zeszłego roku do internetu trafiły oskarżenia dwóch kobiet twierdzących, że Ed Westwick je zgwałcił. Jedna z nich, Kristina Cohen opisała całą sytuację na Facebooku. Aktor stanowczo zaprzeczył tym doniesieniom i napisał wprost na swoim instagramie: "nie znam tej kobiety". Kilka dni później, również na Facebooku, pojawił się wpis Aurélie Wynn. Jak twierdzi, Ed Westwick zgwałcił ją w 2014 roku. Do całej sytuacji doszło na imprezie w wynajmowanym przez Westwicka mieszkaniu. Wtedy BBC zmieniło datę premiery tego projektu (zaplanowana była na święta Bożego Narodzenia), jednak teraz okazuje się, że miejsce Eda zajął już inny aktor, 30-letni Christian Cooke (znany z takich tytułów jak "Love, Rosie", "Miasto cudów", "Romeo i Julia", czy "Drunk Wedding"). Sceny z nim zostaną ponownie nagrane jeszcze w tym miesiącu.

Ed Westwick miał się wcielić w postać Mickeya Argylla. W obsadzie "Ordeal by Innocence" znaleźli się: Matthew Goode, Bill Nighy, Alice Eve, a także Ella Purnell. Na serwisach filmowych nadal można znaleźć zdjęcie z Westwickiem promujące "Próbę niewinności". 30-letni Brytyjczyk nie skomentował decyzji BBC. Ostatni wpis na instagramie gwiazdy dotyczy listopadowych zarzutów. Ostatnio Ed Westwick zagrał w serialu "White Gold"(BBC2), gdzie zagrał Vincenta Swana, dyrektora sprzedaży okien w firmie Cachet Windows robiącego interesy w Essex lat 80. Produkcja drugiego sezonu została na razie wstrzymana.

O czym jest kryminał "Próba niewinności"? "Nie ma wątpliwości, że znaną filantropkę Rachel Argyle zamordował jeden z mieszkańców jej rezydencji. Za winnego uznano Jacko - przybranego syna ofiary, czarną owcę rodu. Po dwóch latach niespodziewanie w progu domu zamordowanej staje dr Calgary i przedstawia dowody niewinności Jacko. To oznacza, że morderca wciąż jest na wolności. Nadszedł czas, by każdy z domowników udowodnił swoją niewinność... Atmosfera pełna niepokoju oraz misternie skonstruowana intryga nie pozwalają oderwać się od lektury. Nic dziwnego, że powieść należy do najbardziej cenionych przez samą Christie", możemy przeczytać na odwrocie książki wydanej w 1957 roku.

Podobna sytuacja zdarzyła się w filmie "Wszystkie pieniądze świata"w reżyserii Ridleya Scotta. Rolę Jeana Paula Getty'ego początkowo przyjął Kevin Spacey. Jednak w wyniku głośnego skandalu z udziałem aktora, postanowiono całkowicie usunąć go z filmu. Scott musiał powtórnie nagrać sceny, tym razem z udziałem Christophera Plummera. 

 

Filming. White Gold 2. Season 1 on @netflix now #bbc2

Post udostępniony przez Ed Westwick (@edwestwick) Paź 16, 2017 o 1:07 PDT

 

The girl in the red dress @jessicamichel

Post udostępniony przez Ed Westwick (@edwestwick) Paź 7, 2017 o 1:12 PDT