Elektryfikacja całej oferty w jak najkrótszym czasie to obecnie cel wielu marek motoryzacyjnych. Opel jako termin jego realizacji wyznaczył sobie 2024 rok. Brzmi nierealnie? Niemiecki producent już wprowadził do sprzedaży cztery zelektryfikowane modele, w tym swoją pierwszą hybrydę plug-in, a także bestsellerową Corsę w wersji w pełni elektrycznej. Do końca 2021 Opel będzie miał łącznie 9 elektrycznych modeli w gamie. Nadchodzący rok marka rozpocznie mocnym akcentem wprowadzając do salonów nową, niesamowicie energetyczną Mokkę w pełni elektryczną.

Samochód dla każdego 

Miejski, kompaktowy i do tego eko. Corsa-e zasilana jest elektrycznymi akumulatorami o zasięgu do 337 kilometrów wg normy WLTP. Idealnie sprawdza się na co dzień - już 30 minut wystarcza, aby korzystając z szybkiej ładowarki prądu stałego (DC) o natężeniu 100 kW naładować akumulator w 80 procentach. Dodatkowo, szósta generacja Corsy może być ładowana na wszystkie możliwe sposoby: z ładowarki naściennej Wallbox, na stacji szybkiego ładowania lub przez kabel z domowego gniazdka. Kierując tym modelem mamy do wyboru 3 tryby jazdy: Normal, Eco i Sport. Tryb Sport zwiększa elastyczność i dynamikę przy umiarkowanej utracie zasięgu. W trybie Eco Corsa‑e wykorzystuje zapas energii bardziej efektywnie.

Układ napędowy Corsy‑e pozwala na maksymalną przyjemność z jazdy bez emisji spalin. Nowy model do setki rozpędza się jedynie w 8,1 sekundy, dorównując sportowym samochodom. Jest elastyczna, zdecydowana, dynamiczna, została wyposażona w zaawansowane systemy wspomagające prowadzenie, nowe systemy multimedialne, radarowy aktywny tempomat oraz system czujników Flank Guard. Pięknie zaprojektowano jednak nie tylko jej wnętrze. Corsa-e swoim nieco drapieżnym, ale wciąż eleganckim designem przypomina mały sportowy samochód wysokiej klasy. 

Jest zwrotna, praktyczna i kompaktowa - zaparkujecie nią w nawet najciaśniejszym miejscu przy Mokotowskiej, a także wyjedziecie na weekendowy get away poza miasto. 

Napęd na 4 koła

Elektryczna hybryda plug-in ze sportowym zacięciem? Nowy Grandland X Hybrid4 z napędem na wszystkie koła jest topowym modelem w gamie sportowo-użytkowych modeli Opla. Model posiada 4 tryby jazdy, w tym w pełni elektryczny i hybrydowy, w którym samochód automatycznie dobiera najbardziej efektywny sposób napędu, z możliwością przełączenia na bezemisyjny tryb elektryczny po dotarciu do centrum miasta. Ładowanie? Aby naładować akumulator nowego Grandlanda „do pełna” wystarczy nawet 1 godz. 45 min w stacji ładowania o mocy 7,4 kW. Bezemisyjnie możecie przejechać nim w mieście aż 59 kilometrów (wg WLTP), a w trasie, dzięki silnikowi spalinowemu nie musicie martwić się żadnym zasięgowym ograniczeniem.

W Grandlandzie X Hybrid4 dostępna jest także nowa usługa telematyczna Opel Connect, funkcja nawigacji online z informacjami o ruchu drogowym dostarczanymi w czasie rzeczywistym, sprawdzanie najważniejszych informacji o pojeździe poprzez aplikację, bezpośrednie połączenie z pomocą drogową oraz system powiadamiania służb ratowniczych w sytuacjach awaryjnych.

Żyj pod prąd

Jazda samochodami elektrycznymi to niesamowita przyjemność połączona z troską o środowisko. Dzięki marce Opel, która oferuje nowoczesne technologie dostępne dla szerokiej grupy odbiorców, teraz praktycznie każdy ma szansę na wprowadzenie do swojego życia zmian, które pozytywnie wpłyną na otaczający nas świat. Elektromobilność jest z pewnością jedną z nich” – mówi Marcin Dorociński, ambasador marki Opel i host podcastu „Pod prąd”. O tym dlaczego warto jeździć "na prądzie", jak będzie wyglądała przyszłość motoryzacji i o rozwoju społecznych eko postaw aktor rozmawia z raperem Piotrem "Vienio" Więcławskim, profesorem nauk biologicznych Piotrem Skubałą, prezesem Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych Marcinem Korolcem i eko-aktywistką Pauliną Górską. Sami się przekonajcie jakie to proste (i przyjemne!).

Podcastów posłuchacie stronie www.zyjpodprad.pl oraz na platformach: Spotify, YouTube i Apple Podcasts.